1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

После првиот однос

Дискусија во 'Секс' започната од Leo-nora, 25 март 2013.

  1. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    здраво девојки. сакам да ве прашам што се случува после првиот однос со вагината? дали имам као добиено една недела и дали ке неможам да седнам? Ве молам да ми објасните поопширно тие што знаат :)
     
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ако мислиш на крв како добиено една недела, нема да имаш. Може и воопшто да не ти потече ( како што беше во мојот случај). А дали ќе можеш да седнеш... :D кога го прочитав ова се посмеав малце, ќе можеш не се секирај, верувам дека првиот пат нема да биде толку бурен да неможеш да седиш ;)
     
  3. 7.7

    7.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Zdravo. Sakam da vi kazam i da ve prasam neshto. Vo petokot go imav prviot seksualen odnos ... Se beshe okej no togash ne me boleshe tolku kolku shto me boli sega plus mi tece ushte krv po malce .. dali na nekogo mu se desilo istoto ova ili dali ima nekoj da me posovetuva da mi kaze shto e rabotata shto se desava zashto jas sum premnogu isplasena a nemam na kogo da se obratam osven na vas.. ve molam kazete mi bar neshto :( :( :(
     
  4. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Tоа е нормално не се секирај и плаши. Истото беше и со мене , сега сум мајка на две девојки.Само одреден период треба да немаш односи дури не помине.
     
  5. 7.7

    7.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Fala vi mnogu. Mnogu mi trebashe ova olesnuvanje <3
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    После првиот пат,не е така како што го прават бурно,не е нешто посебно не очекувајте како мене оти не е така како што пишуваат возбудливо,а за следните ќе видиме.
     
  7. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Инаку боли и пецка неколку саати ќе неможеш да седиш.
     
  8. stefanoskaa

    stefanoskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.. сакам да ве прашам нешто. Имам 20 години денес за прв пат имав однос не беше нешто сјајно се разбира не бев доволно опуштена ме болеше секако не претерано ама мислам дека не е целосно завршена работата.. неколку саати по односот немав болки ама после цело време чуствувам пецкање и некое непријатно чувство тоа нормално е или?? Триста мисли ми се вртат низ глава.. :(
     
  9. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Јас кога го имав првиот однос премногу ме болеше,но бидејќи премногу се плашев и воопшто не бев опуштена:D Ќе ти тече крв,мене скоро цел ден ми течеше,и за седнување ќе ти биде потешко бидејќи сепак ќе те боли..Ако имаш партнер на кој му веруваш,опушти се и воопшто не се плаши се ќе биде во ред.И кондоми да користите секако!!!! :):)
     
    На stefanoskaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. stefanoskaa

    stefanoskaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски

    Фала Ти многу.. Со партнерот сме 3 ипол години денес ни е годишнина ^_^ инаку секако дека користевме заштита ама сепак дека прв пат а и едно е кога ќе прочиташ а друго кога ти се случува.. како и да е фала ти многу :*
     
  11. Ljubopitnataa77

    Ljubopitnataa77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2018
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски

    Nema potreba da ti e sram i da mislis deka nwkoj ke te ismejuva sto si imala odnosi porano. Ako nekogas si fatis decko prasaj go prvo so kolku toj ima spieno i kolku gi ima skinato. Nema potreba da te izmacuvaat tie misli pred spienje. Sto bilo bilo,pominalo. Ako toj mozel da fati nova uste odma sto da ne tii si nesto podolu od nego??? Ne se grizi. Ke pomine se. Ixvadi gi tie misli od glava deka ke ostanes nemazena. Prepusti se na samata sebe si. Ne razmisluvaj i ne planiraj nisto. Cekori sama napred i samouvereno. So tek na vreme se ke se sredi samo ne treba da mislis na toa. Olabavi se... pozz;):l:
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.