Посни јадења

Дискусија во 'Рецепти' започната од dowe, 9 декември 2009.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.234
 2. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Машки
  Имаш таму доста мрсни и посни работи.

  Успенска лешник торта ми е фаворит :D
   
  На kuc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.408
  Пол:
  Женски
  Мене ме бендиса Бигорска овошна торта на вода...ќе ја направам обавезно:)
   
  На ♡BuBaLe♡ и melnicanecot им се допаѓа ова.
 4. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Машки
  иако го откажав благото сепак ќе направам исклучок. Викај кога ќе бида спремна :D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lebed04

  Lebed04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Дали знае некој дали млекото од соја на совита ( од виталија ) е посно ?
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  471
  Пол:
  Женски
  Da posno e
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lebed04

  Lebed04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Оти во составот има натриум казеинат , колку шо знам тоа е мрсно го има во кравјото млеко
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_9037.JPG
   IMG_9037.JPG
   Големина на фајлот:
   466,9 KB
   Прегледи:
   11
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  471
  Пол:
  Женски
  Ne e mrsno i jas imam prasano posno e.
   
 9. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  5.138
  Пол:
  Женски
  Прашање до тие што постат,риба се јаде сега за благовец и цветници ?
   
 10. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Машки
  Се јаде.
   
  На Mama25 и t-sweet им се допаѓа ова.
 11. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  od polimark senfot mrsen e?
   
 12. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.836
  Допаѓања:
  12.753
  Пол:
  Женски
  Ај некој рецепт за посни колачиња за слава?...
   
 13. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.195
  Допаѓања:
  51.575
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.836
  Допаѓања:
  12.753
  Пол:
  Женски
  На melnicanecot и orhideea им се допаѓа ова.
 15. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Znaete li kako da napravam posni slatki so med I coko pops,posno da e.
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Компир салата
  Компири варени колку сакате
  Праз или црвен кромид исечкани
  Маслинки црни исечкани
  Печурки
  Сушени домати во тегла со масло.
  Мешате се и му го додавате малку масло од теглата на сувите домати,посолувате и малку магдонос:)
   
  На Acka22 и Annath им се допаѓа ова.
 17. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  2.716
  Пол:
  Женски
  Вчера посна руска правев
  Ситни макарони, посен мајонез, растителен кашкавал, кисели краставички и златен микс.
  Се мислев и туна да ставам ама се предомислив.

  Кога постам обично замени не користам ама сега така излезе :) .

  Правев и мусака посна со печурки и соја и слични такви чуда.
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Посни сармички ми се љубов:inlove::inlove:Перидов само заради нив го обожавам.Од Св.Никола до сега не знам колку ги изедов.
  *дали јадењњто е посно ако е правено со зејтин?Ова никогаш не си го разјаснив.
  Јас воглавно бидејќи не јадам месо, се на посно сум:D
  Манџи, салатки..сармички:$:$
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  49.986
  Пол:
  Женски
  Посно е доколку во истото не користиш млечни производи ..
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Ако нема млечно и месни продукти (освен риби,морски плодови) , посно е.
  Ако постиш црковен пост има денови која се пости и без масло. :)
   
  На Feminka22 и kuc им се допаѓа ова.