Постдипломски студии по форензика

Дискусија во 'Образование' започната од papagalcheto, 27 април 2011.

 1. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Може ли некој нешто повеќе да ми каже за постдипмломските студии по форензика на пмф како и за наоѓање на работа како форензичар? :)
   
 2. andromaha

  andromaha Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  освен на ПМФ сега ќе има и на Факултетот за безбедност насока форензика за студии од втор циклус, а за наоѓање работа само во МВР во крим.техника
   
 3. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  да прочитав на конкурсот што беше минатата година... Се надевам дека некој што е веќе на постдипломски повеќе ќе ни каже :)
   
 4. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  да да го има овој смер на полициска академија на последипломски на факултетот за безбедност, предуслови мораш да имаш додипломски студии од 4 години, со три неможе! семестарот се плаќа 500евра (2семестра се) плус се плаќа за одбрана на магистарски труд, наставата е само преку викенди по договор со проф и целата група! пресна инфо од пред два дена, ми кажа проф еден од таму бев заинтересирана, ама моите студии се 3 + 2 така да конечен одговор за последипломски ми е безбедност и финансова контрола! само таму може со програма 3+2 на истиот факултет за безбедност!
   
 5. Лошо_Дете

  Лошо_Дете Нов член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Освен тука, добар факс за форензика кај да барам?