1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постдипломски студии по форензика

Дискусија во 'Образование' започната од papagalcheto, 27 април 2011.

  1. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    Може ли некој нешто повеќе да ми каже за постдипмломските студии по форензика на пмф како и за наоѓање на работа како форензичар? :)
     
  2. andromaha

    andromaha Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    освен на ПМФ сега ќе има и на Факултетот за безбедност насока форензика за студии од втор циклус, а за наоѓање работа само во МВР во крим.техника
     
  3. papagalcheto

    papagalcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    10
    да прочитав на конкурсот што беше минатата година... Се надевам дека некој што е веќе на постдипломски повеќе ќе ни каже :)
     
  4. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    да да го има овој смер на полициска академија на последипломски на факултетот за безбедност, предуслови мораш да имаш додипломски студии од 4 години, со три неможе! семестарот се плаќа 500евра (2семестра се) плус се плаќа за одбрана на магистарски труд, наставата е само преку викенди по договор со проф и целата група! пресна инфо од пред два дена, ми кажа проф еден од таму бев заинтересирана, ама моите студии се 3 + 2 така да конечен одговор за последипломски ми е безбедност и финансова контрола! само таму може со програма 3+2 на истиот факултет за безбедност!
     
  5. Лошо_Дете

    Лошо_Дете Нов член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Освен тука, добар факс за форензика кај да барам?