Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  според мене е совршен подарок! Сите купуваат алишта, играчки и слично а реално нешто што е навистина потребно и секако не би било на одмет е екстра постелнинка! Јас пред некое време купив во Стружанка, плавка со том и џери и мислам дека беше некои 600 денари...
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.500
  Допаѓања:
  82.762
  Ти благодарам Гала,ќе појдам деновиве и мене ми треба плава,за машко.А и воопшто не е скапа :)
   
 3. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Женски
  Eli25 види во Тач имаат уваби модели за цената незнам која е зави си колку ти е блиска личност па колку планираш да дадеш,инаку има и во Јуск пред 2 месеци бев и имаше прекрасни дезени :hai:
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.319
  Во Јуск постелнините се без долно чаршавче.
   
 5. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  феминки јас да си прашам нешто...имам купони и од тинекс и од рамсторе за постелнина....е сега незнам кои се подобри...во тинекс се 1700 денари со 30 купони на feeling :tmi:
  катастрофа значи можеле со 100 купони да го направат..и го кажав на една продавачка во тинекс истото и се што добив е ваков поглед |(
  а во рамстор 10 купони на golden daisy постелнина добиваш со доплата од 900 односно 1100 денари за дупли јоргански чаршав...

  јас имам земено од рамстор лани со доплата и не се лоши ..малку ми идат како со повеќе полиестер за разлика од стружанка постелнини (произведени кај нас, околку 1250денари коштаа) кои се прекрасни памучни и немаат гајле на вриење...

  предлог :^)
   
 6. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  378
  Во Енци Менци Аеродром имаше постелнина ,кебенца убави за бебиња,ако си во можност оди утре ја затвараат продавницата.
  На Дормео постелнините ми изгледаат убави немам купено лично во план ми се но од блиски слушнав пофални зборови ,а кебенцата од таму ми се многу убави ама и цената е солена за едно кебе3000 ден
  Јас најмногу се израдував кога за свадбен поклон добив Тач постелнина материјалот е некако свиленкаст ама подобро нешто од тоа немам по дома многу се убави за спиење нежен материјалот за разлика од стружанка каде што се покрути .
  Не секогаш поскапо значи поквалитетно но во однос на постелнина се покажало како вистинито .
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Дали знаете да ми кажете каде можам да најдам единечна постелнина со Hello Kitty со пристапна цена? И нормално да не е некој мизерен квалитет...
   
 8. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  378
  http://www.luocapatisca.com/ овде има голем избор имаше и со Hello Kitty провери дали има останато уште.
  Не ја отвара страницата побарај ги на фб Fabress Balkan (Luoca Patisca)
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.057
  Допаѓања:
  6.166
  Користиме постелнини од Тач,прекрасни дезени и материјал.
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Torte19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Имам многу но ове две ми се омилени со ист ваков дезен ми се
   

  Прикачени фајлови:

  • ѕт.jpeg
   ѕт.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   655
  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   9,8 KB
   Прегледи:
   654
 12. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  за децата имам постелнини од тач попај сина и барбика розева ги купив пред 5 години имаше тогаш акција купи 2 ја добиваш 3 гратис а двете коштаа по 2000 денари една ептен се убави еве 5 години ги користиме нит се скинале нит бој аму се сменила си вредат за парите
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Како и повеќето од вас имам Тач и постелнини од македонско производство од Стружанка. На Тач постелините ми се многу стари, може и повеќе од 5-6 години и уште се во супер состојба после редовно користење и често перење.
  Ме интересира каде сега има постелнини на Тач, зошто продавнициве кај што имаше порано се сменети или затворени? Исто ме интересира дали имате некаде видено постелнини од свила?
   
 14. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  26.754
  Пол:
  Женски
  Последен пат во Тач бев летоска, тогаш работеа продавниците во ГТЦ и Рамстор, сега навистина не знам дали работат сеуште.
  Инаку, да си прашам нешто. Јас до сега користам исклучиво Тач постелнини, ама ги видов овие на Fabress Balkan, па ме интересира некој што има искуство да ми каже какви се: материјалот, дали бледеат боите после некое време и сл. Многу ме бендисаа дезениве, па планирам да купам.
   
 15. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.663
  Допаѓања:
  11.437
  Добив на подарок за веридбата постелнина од некои ми ти Адо трејд. Не ни требаше до сега, ја немавме отворено. Луѓе мои, таков ужас во животот немам видено!!! :o Прво материјалот, пишува 100% памук, а реално 100% нема памук. Проѕирна е како газа, на рабовите останато она од машината кога го собира материјалот во топ, навлаките за јорган и периците беа пола отпарани од страните, а долниот чаршав не беше порабен... Е и тоа го има!!! :^) Да си знаете ако некогаш ви се видат симпатични, барајте да ви ги отворат под итно!!! :tmi:
   
 16. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  да точно е тоа за джабе не велат колку пари толку приказна :@ И јас се залетав да земам од ефтините викам што се 600 денари дај да си земам 2=1200ден. ги земав добри беа а матерејалот што да ти кажам тенок и кога ги постилаш долниот чаршав е тенок и се многу лесно собита...
  ги исправ во машина на 40 неколку перења навлаките ми се одпорааа и знаеш колку боја пуштат
  сега кога се си реновирам спална ке си земам ТАЧ постелнина барем вредат за парите имам слилушнато дека ги фалат и читам низ форумов :puke: :wasntme: :wasntme:
   
 17. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.663
  Допаѓања:
  11.437
  Јас да ја видам горенаведената постелнина во дуќан, никогаш не би ја купила. Сите бараме да ни ги отворат работите барем да ги пипнеме нели. Ова беше вака распадната ПРЕД перење, значи од фолија таква ја извадив. А откако од незнам кои причини ја исправ, од неа не остана ништо освен што ќе си ја зезнев машината за перење, од филтерот една цела мачка конци извадив... Целата стана ко на карнери, нема никакви шанси да се постели. Боите и беа многу убави, шари лудница, боите ко што ми се во спална, ама џабе. Плати - клати!
   
 18. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми некоии добри постелнини, во план сум да купам неколку, да ми се најдат за мажачка :lol:
  Пред некој ден бев во една продавница имаше од 600ден па нагоре, најверојатно како што кажувате овие од 600ден не чинат за ништо.
  Им фрлив око на едни постелнини мн ми се бендисаа 1600ден беа, со прекрасни дезени. Само не знам од која фирма беа, продавачката ми кажа дека биле мн квалитетни памучни и имале 2 год гаранција.
   
 19. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  26.754
  Пол:
  Женски
  Тач постелнините се најдобри според мене. Најстарата постелнина ми е 8 години и како нова е, ниту бојата е избледена, ниту материјалот е излитен, ништо, како што ја купив тогаш, таква е и сега. И сеуште ја користам ;) Е сега, за скапи, скапи се, ама си вредат за парите со оглед на тоа колку долго ги користам.
  Сега, како што пишав погоре сакам да ги пробам постелнините на Fabress Balkan, па ќе видам како ќе се покажат. Ептен мерак ми направија со дезените.
   
 20. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски