1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

  1. Galla

    Galla Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7
    според мене е совршен подарок! Сите купуваат алишта, играчки и слично а реално нешто што е навистина потребно и секако не би било на одмет е екстра постелнинка! Јас пред некое време купив во Стружанка, плавка со том и џери и мислам дека беше некои 600 денари...
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.834
    Допаѓања:
    122.867
    Ти благодарам Гала,ќе појдам деновиве и мене ми треба плава,за машко.А и воопшто не е скапа :)
     
  3. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Eli25 види во Тач имаат уваби модели за цената незнам која е зави си колку ти е блиска личност па колку планираш да дадеш,инаку има и во Јуск пред 2 месеци бев и имаше прекрасни дезени :hai:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.356
    Во Јуск постелнините се без долно чаршавче.
     
  5. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.318
    феминки јас да си прашам нешто...имам купони и од тинекс и од рамсторе за постелнина....е сега незнам кои се подобри...во тинекс се 1700 денари со 30 купони на feeling :tmi:
    катастрофа значи можеле со 100 купони да го направат..и го кажав на една продавачка во тинекс истото и се што добив е ваков поглед |(
    а во рамстор 10 купони на golden daisy постелнина добиваш со доплата од 900 односно 1100 денари за дупли јоргански чаршав...

    јас имам земено од рамстор лани со доплата и не се лоши ..малку ми идат како со повеќе полиестер за разлика од стружанка постелнини (произведени кај нас, околку 1250денари коштаа) кои се прекрасни памучни и немаат гајле на вриење...

    предлог :^)
     
  6. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Во Енци Менци Аеродром имаше постелнина ,кебенца убави за бебиња,ако си во можност оди утре ја затвараат продавницата.
    На Дормео постелнините ми изгледаат убави немам купено лично во план ми се но од блиски слушнав пофални зборови ,а кебенцата од таму ми се многу убави ама и цената е солена за едно кебе3000 ден
    Јас најмногу се израдував кога за свадбен поклон добив Тач постелнина материјалот е некако свиленкаст ама подобро нешто од тоа немам по дома многу се убави за спиење нежен материјалот за разлика од стружанка каде што се покрути .
    Не секогаш поскапо значи поквалитетно но во однос на постелнина се покажало како вистинито .
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.122
    Дали знаете да ми кажете каде можам да најдам единечна постелнина со Hello Kitty со пристапна цена? И нормално да не е некој мизерен квалитет...
     
  8. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    http://www.luocapatisca.com/ овде има голем избор имаше и со Hello Kitty провери дали има останато уште.
    Не ја отвара страницата побарај ги на фб Fabress Balkan (Luoca Patisca)
     
  9. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.469
    Допаѓања:
    10.888
    Користиме постелнини од Тач,прекрасни дезени и материјал.
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Torte19 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Имам многу но ове две ми се омилени со ист ваков дезен ми се
     

    Прикачени фајлови:

    • ѕт.jpeg
      ѕт.jpeg
      Големина на фајлот:
      7,1 KB
      Прегледи:
      656
    • images.jpeg
      images.jpeg
      Големина на фајлот:
      9,8 KB
      Прегледи:
      655
  12. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    за децата имам постелнини од тач попај сина и барбика розева ги купив пред 5 години имаше тогаш акција купи 2 ја добиваш 3 гратис а двете коштаа по 2000 денари една ептен се убави еве 5 години ги користиме нит се скинале нит бој аму се сменила си вредат за парите
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Како и повеќето од вас имам Тач и постелнини од македонско производство од Стружанка. На Тач постелините ми се многу стари, може и повеќе од 5-6 години и уште се во супер состојба после редовно користење и често перење.
    Ме интересира каде сега има постелнини на Тач, зошто продавнициве кај што имаше порано се сменети или затворени? Исто ме интересира дали имате некаде видено постелнини од свила?
     
  14. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Последен пат во Тач бев летоска, тогаш работеа продавниците во ГТЦ и Рамстор, сега навистина не знам дали работат сеуште.
    Инаку, да си прашам нешто. Јас до сега користам исклучиво Тач постелнини, ама ги видов овие на Fabress Balkan, па ме интересира некој што има искуство да ми каже какви се: материјалот, дали бледеат боите после некое време и сл. Многу ме бендисаа дезениве, па планирам да купам.
     
  15. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.527
    Добив на подарок за веридбата постелнина од некои ми ти Адо трејд. Не ни требаше до сега, ја немавме отворено. Луѓе мои, таков ужас во животот немам видено!!! :o Прво материјалот, пишува 100% памук, а реално 100% нема памук. Проѕирна е како газа, на рабовите останато она од машината кога го собира материјалот во топ, навлаките за јорган и периците беа пола отпарани од страните, а долниот чаршав не беше порабен... Е и тоа го има!!! :^) Да си знаете ако некогаш ви се видат симпатични, барајте да ви ги отворат под итно!!! :tmi:
     
  16. trendafilka2

    trendafilka2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    20
    да точно е тоа за джабе не велат колку пари толку приказна :@ И јас се залетав да земам од ефтините викам што се 600 денари дај да си земам 2=1200ден. ги земав добри беа а матерејалот што да ти кажам тенок и кога ги постилаш долниот чаршав е тенок и се многу лесно собита...
    ги исправ во машина на 40 неколку перења навлаките ми се одпорааа и знаеш колку боја пуштат
    сега кога се си реновирам спална ке си земам ТАЧ постелнина барем вредат за парите имам слилушнато дека ги фалат и читам низ форумов :puke: :wasntme: :wasntme:
     
  17. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.527
    Јас да ја видам горенаведената постелнина во дуќан, никогаш не би ја купила. Сите бараме да ни ги отворат работите барем да ги пипнеме нели. Ова беше вака распадната ПРЕД перење, значи од фолија таква ја извадив. А откако од незнам кои причини ја исправ, од неа не остана ништо освен што ќе си ја зезнев машината за перење, од филтерот една цела мачка конци извадив... Целата стана ко на карнери, нема никакви шанси да се постели. Боите и беа многу убави, шари лудница, боите ко што ми се во спална, ама џабе. Плати - клати!
     
  18. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми некоии добри постелнини, во план сум да купам неколку, да ми се најдат за мажачка :lol:
    Пред некој ден бев во една продавница имаше од 600ден па нагоре, најверојатно како што кажувате овие од 600ден не чинат за ништо.
    Им фрлив око на едни постелнини мн ми се бендисаа 1600ден беа, со прекрасни дезени. Само не знам од која фирма беа, продавачката ми кажа дека биле мн квалитетни памучни и имале 2 год гаранција.
     
  19. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Тач постелнините се најдобри според мене. Најстарата постелнина ми е 8 години и како нова е, ниту бојата е избледена, ниту материјалот е излитен, ништо, како што ја купив тогаш, таква е и сега. И сеуште ја користам ;) Е сега, за скапи, скапи се, ама си вредат за парите со оглед на тоа колку долго ги користам.
    Сега, како што пишав погоре сакам да ги пробам постелнините на Fabress Balkan, па ќе видам како ќе се покажат. Ептен мерак ми направија со дезените.
     
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.919
    Пол:
    Женски