Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Како мала имав две постелнини со барбики ...сега имам едни со цветчиња многу се убави :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  [​IMG]
  [​IMG]
  Каде можам да ги најдам овие постелнини??????
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  За тие што се од Велес, мајка ми на поминување во Туш начекала на попуст по 700ден. големи убави постелнини.
  Мене ми зела бела, со нијанси на плави големи кругови.
   
 4. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  колку пати во неделата менувате постелнина за перење и како ја перете со алишта или посебно
   
 5. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
 6. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Да не знае некој каде се продаваат постелнини со американско знаме? :lol:
  Извинете за офф топик. :)
   
 7. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  15.891
  Јас ја менувам еднаш неделно, а по потреба (пошто имам мало дете кој понекогаш сака да се префли кај нас на спална, па да му пропушти пеленото) почесто. Исто и на детето постелнината ја менувам еднаш неделно.
  Ги перам со останатите алишта, на 60- степени.
  А ако имам светла постелнина за перење ( бела, светло розе или светло плава) заедно со други бели алишта на 90.
   
 8. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  18.498
  Јас ги имам од оваа фирма и сум супер задоволна засега , уште две имам од македонско производство , но не сум ги отворила сеуште, така инфо за нив подоцна .
   

  Прикачени фајлови:

 9. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  10.752
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 10. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
 11. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  20.851
  Пол:
  Женски
  Купил ли некој од вас ФАБРЕСС постелнина. Како стојат со цена и квалитет.
  Баш сега имале некоја акција ако купиш еден производ за следниот имаш 50% попуст.
   
 12. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.881
  Јас имав преку Групер земено, и можам да кажам дека се квалитетни. Имав земено сатенски, и пријатни се, а дизајни имаат фантастични.
  Тач се можеби уште подобри, но и поскапи (не дека Фабрес се многу ефтини)
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  Како што најавуваат викендов ќе има големи попусти на производи од брендовите Coincasa и @Home, имаат убави постелнини, а може ќе се најде и друго нешто за по дома.

  Инфо тука.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 14. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  20.851
  Пол:
  Женски
  Те молам Маууѕа кажи ми каде се наоѓаат? Јас сум ти во мометов изгубен германец, прв пат пазарам вакви домаќински работи :lol:
   
 15. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  ^ Се наоѓа некаде на 100 m после Систина, од десна страна, се гледа објектот од улицата.
   
 16. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  20.851
  Пол:
  Женски
  Знаете ли каде можам да најдам само долни чаршафи најобични по достапна цена. Некое така забутано продавниче, тезна нешто така.
   
 17. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  991
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Знае ли некој каде можам да си купам светна постелнина во Винтеџ стил по некоја приступачна цена?
  Вака нешто.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Со години користам постелнини од ТАЧ и сум презадоволна од квалитетот. Малку се поскапички но не за џабе рекле “сиромавиот плаќа 2 пати“. Земав еднаш поевтина, ми ги испофалија ептен, квалитет нула, избледе со неколку миења и крута беше за разлика на овие од ТАЧ. Не ги менувам за ништо, и топло ги препорачувам. Посебно бебешки и детски, да знаете дека децата ви спијат на квалитет. А не у оние кинески, по што се појавуваат секакви алергии кај децата :fubar:
  Оваа си ја земав за бебуш сега
  [​IMG]

  А оваа за мене и мм на почеток на лето(со летна прекривка е ) :inlove:
  [​IMG]
   
  На Lovely93 и joy1 им се допаѓа ова.
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  262.979
  Пол:
  Женски
  Новата бебешка колекција на тач е мн убава :)
  Со дезени на мини маус и штрумфови
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  4.833
  Пол:
  Женски
  Одприлика како се движат цените за постелнините од ТАЧ?
  Фала однапред.