Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  262.979
  Пол:
  Женски
  За спална за возрасни има од 3000 до 5000 зависи дали се дупли,единечни,материјал о сл
  Детските ,бебешките околу 2500,2900
  Имаат на фб страна tac makedonija со цени со се :)
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ Joy ај ако може линкче од страната, пишав и на латиница и на кирилица не ми ги дава на ФБ..... само од Подгорица еден линк од Тач ми се појави.... :?:
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  262.979
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/TacMacedonia2?fref=ts
   
  На tanna13 и Lovely93 им се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  262.979
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/TacMacedonia2?fref=ts
   
 5. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Фала ти. :*
   
 6. Erata

  Erata Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Јас имам една постелнина од Гонитекс и една од Тач и по квалитет се на исто ниво, не се мрднати откако се купени. Имам и детска од Гонитекс и таа е прекрасна и имаат убави дизајни.
  Вреди да се инвестира во квалитетна постелнина, се друго што сум имала од постелнини е брзо потрошен материјал, а овие уште се како нови.
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.916
  Допаѓања:
  40.608
  Пол:
  Женски
  Јас имам слабост на постелини, крпи за во купатило прекривки за кревети. Во последно време купувам од Фабресс. Кваитет како Тач, исто тусрка марка е во прашање ама се пре пре пре убави и многу квалитетен памук. Има за секој џеб. Јас сум воодушевена. Имам и од Дормео но не ми се допаѓа што нема долен чаршав туку само јоргански и навлаки за перници.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  1.463
  Како се движат цените на Фабресс и каде им се наоѓаат салоните?
   
 9. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски
  Кај Лондон кафичот од карши. Цени имаат за сечиј џеб. А квалитетот да не збориме. Јас имам за ќерка ми постелнина и пончо за бањање. Одлични се. :)
   
 10. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  1.463
  А може ако не ти е тешко да ми појасниш каде поточно се наоѓа кафичот Лондон? Сум слушнала за него ама не знам баш кај е :(
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.916
  Допаѓања:
  40.608
  Пол:
  Женски
  Одма до шатци на Јадран сквер кај што се Еуростндард банка, Комерцијална Банка..
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Не сакам да правам анти реклама но не знам како ги споредувате фабрес со ТАЧ? Се знае кои се тач, бар знаат оние кои што ги користат. Јас користам нивни постелнини од пред 7 години, и сеуште ми изгледаат гланц нови. А башка што и фабрес кажуваат на купувачите дека фабрес е некоја колекција од ТАЧ? Така другарка ми жива среќна ја увериле дека е ТАЧ и си купила од фабрес, а после тоа кога дозна дека едно со друго нема врска, збесна :@ Со квалитет се многу по слаби а цените се горе доле тука со тач. А исто и од гонитекс кажуваат дека постелнините им се од тач, но не се :)
   
 13. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.265
  Допаѓања:
  65.788
  Пол:
  Женски
  Ми требаат обични постелнини без ластик за двосед, тросед и фотеља. Дали некој знае каде може да најдам и колку пари се?
   
 14. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.881
  Јас имам и Тач и Фабрес по еден комплет од сатенски памук (доаѓа најскапата постелнина и кај едните и кај другите), и можам да кажам дека на Тач квалитетот е прилично подобар. Мислам дека Фабрес има нијанса пониски цени.
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 15. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  26.754
  Пол:
  Женски
  Јас имам Тач постелнини кои ги користам со години. Знам дека еден комплет ми е купен пред 9-10 години и ништо не е попуштено, ниту бојата, ниту материјалот е излитен. За разлика од нив имам и од Фабрес постелнина која ја купив лани за 8 март. За жал, до сега прилично е избледена, а и материјалот не е ист како тој на Тач. Јас би рекла дека разликата во цените сосема одговара со разликата во квалитетот на постелнините.
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 16. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Не за џабе рекле колку пари толку музика :) А редовно ги следам на фејсбук ТАЧ и гледам даваат некои промоции. Така што може да се начека и попуст на некои артикли. Сигурно не на нова колекција, но никогаш не се знае :lol:
   
 17. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.319
  Дали долниот чаршав на постелините од Тач е со ластик?
   
 18. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Постелнините со јорганска навлака не се со ластик. А пикето е со ластик. Бар моите се такви :?:
   
  На Alondra му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  И јас сум презадоволна од постелнините на Тач, само од Тач купувам-одличен квалитет се.
   
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  80.556
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас купила постелнина на гарден?Рекламата често им се врти на фб и имаат убави дезени.Какви се со квалитет?