Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Гледам во Стружанка имаат убави постелнини од македонско производство. Ги има некоја од вас купено? Како сте задоволни од квалитетот?
  Јас еднаш купив преубава бордо постелнина од МКД производство (од една маалска продавница), на првото перење скроз ми избледе и ја фрлив. Сега се мислам дали да и дадам шанса на постелнината од Стружанка или да не ризикувам и да си купам од Тач.
   
 2. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.630
  Допаѓања:
  26.754
  Пол:
  Женски
  ^
  Тач :)
  Или евентуално Фабрес, иако јас преферирам Тач.
  Се останато што имам купено е во ѓубре.
   
  На BoaVista и chocolade им се допаѓа ова.
 3. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  99
 4. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Не за џабе рекле сиромавиот плака 2 пати :). Купи си ТаЧ, еднаш ке платиш но ке ја користиш со гооооодини :)
   
 5. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.962
  Допаѓања:
  54.862
  јас последни порачав една од гардемода и една од купиОдДома.
  Турски се, и можам да кажам дека ептен се убав квалитет. Ми изгледат издржливи, и во материјал и во боите.
  И двете платив некаде по 1800 ден. со достава до дома.
  Немам искуство со постелнини од Стружанка, ама од другите нивни производи бев задоволна.
   
 6. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Мене дома сите постелнини ми се од Тач и сум презадоволна. Ама пред некој ден купував детски пижами од Стружанка и ги здогледав постелнините. Продавачките ептен ми ги испофалија, па ме ставија во дилема. Ај, ќе размислам...ама најверојатно пак ќе си купам од Тач. :)
  Фала на сите за одговорите!
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.275
  Пол:
  Женски
  Пред 3 месеци нарачавме постелнина од Postelnina.mk и многу сме задоволни. До сега не избледнела после перење. Ја плативме 1 710 денари со достава до дома.
   
 8. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  23.596
  Пол:
  Женски
  Од сите што сум ги користила постелнини, најзадоволна сум од постелнините од Топ Шоп.
   
 9. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Чисто информативно за оние што сакаат да си купат постелнина од ТАЧ. Имаат саемски попуст до -20 % на целиот асортиман. :)
   
 10. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.374
  Допаѓања:
  8.221
  Пол:
  Женски
  Тач се несомнено најдобри, ама и најскапи.
  Јас добив една на поклон и е прекрасна. 6 години ја користам и ниедно конче не и фали.
  Кој може да си дозволи ич нека не се мисли.
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 11. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Со попуст им се движат цените од 2600 па нагоре. А еве на интернет ги продавале по 1700. Но кој знае што материја се и квалитет?? Овие барем(ТАЧ) знам дека се 100% памук и не се кинески. :)
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 12. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  8.379
  Бидејќи нема посебна тема за прекривачи, ве молам некој да ми предложи каде може да најдам убави прекривачи за единечни кревети? Во повеќето продавници има убави и интересни дезени на постелнини но никако не можам да најдам некој убав прекривач.
   
 13. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Види во стружанка. Имаше по 250 денари ги има во разни бои..
   
  На deliza му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  826
  Види во Ангротекс, до Икона книжарницата е. Спроти Мекдоналдс.
   
  На deliza му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Феминки ќе ве замолам ако некоја знае како беше веб страницата на таа страна што продаваше онлине постелнини кога купуваше дупла постелнина една одеше како поклон.
  Пред една недела ми спомна колешката ама никако не можам да ја најдам, инто ми треба за подарок ми беше.

  Поздрав
   
 16. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  99
  www.gardemoda.mk и уште една веб страна има, погоре ја имам ставено
   
  На slimy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Јас купувам од една жена,многу е фина и постелнините и се секогаш со разумни цени,памучни убаво дизајнирани стварно кул :) Мислам дека се македонско производство не сум сигурна
   
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  А од Алиекспрес имате порачувано??
   
 19. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  1.129
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам ама ова страна веќе не се отфара те префрлува веднаш на страната во фацебок.
   
 20. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  6.675
  Пол:
  Женски