Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.108
  Допаѓања:
  65.954
  Каде во Прилеп има најдобри постелнини????
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.657
  Допаѓања:
  53.586
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам, дели некој/а знае, каде да најдам постелнини со фудбалски тимови? Во кои продавници има?
   
 3. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  Провери во Стружанка мислам дека имаат позз
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.235
  Пол:
  Машки
  Досега имам купено постелнина од Дормео и задоволен сум.
   
 5. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  80.557
  Пол:
  Женски
  Јас :)
  И што да кажам ене ја стои само ја распакував.Многу лошо е зашиена буквално како да е протрчана со машина,квалитетот е некаков вид на синтетика ,а најмногу не ми се допаднаа боите.Значи иако тврдат дека се исти како на сликата ,не се.Некако се премногу јаки и не се вклопуваат една со друга.Шаренило кое не е пријатно за око.:shake:
   
  На chocolade, realGirl и irenna им се допаѓа ова.
 6. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Дали знаете колку се дуплите јоргани од Luoca Patisca?
   
 7. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Да ве информирам ако некој има потреба... Има промоција на памучни ќебиња од ТАЧ во сите жито маркети, дупли 1000 ден, единечни накај 700 и нешто беа. Убави се, меки :)
   
 8. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас го има комплетов Dormeo Siena Сет (1 јорган и 2 перници)? Сега се на попуст, намалени си од 5.500 на 3.000 денари, па размислувам дали да го купам.
  Го има ли некоја од вас, како сте задоволни?

  Dormeo1.jpg
   
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  753
  Пол:
  Женски
  Акo не е прoблем ќе пишaм вo oвaa стрaнa ... кaде мoжaм дa нaјдaм убaви прикривaчи зa нa гaрнитурa , aкo знaе некoј некa пише вo ск. или oд кaде и дa билo aкo вршaт дoстaвa.
   
 10. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  @MIA-SK го купи ли сетот? Јас се мислам помеѓу Сиена сетот и перниците и јорганот Алое вера, повеќе сум за Алое верата заради јорганот кој е дупли и се прилагодува неговата дебелина.
  Алое вера јорган
  Алое вера перница
   
 11. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  Сеуште го немам купено, немав време ни до Top Shop да отидам во живо да ги видам. Вака на слика ми изгледаат многу дебели, а во станот ни е многу топло, па можеби ќе купам некое потенко јорганче, на пр. како тие од Lio.
  Само уште да најдам време за да пронајдам низ градов каде има Lio јоргани и перници. Ако некој знае, нека сподели информација, да ми заштеди време.
   
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.014
  Пол:
  Женски
  @MIA-SK производи на Лио има во Ситник, спроти студентскиот Кузман.
   
 13. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  ФАЛААААААА :*
  Презадоволна сум од Лио, дома сите имаме Лио, сакам да купам нови, веќе се стари овие што ги имаме.
  Малце да се ослободам од обврскиве, ќе прошетам по продавници, треба во живо да ги видам тие на Дормео, а и во Лио да видам што нудат, па ќе одлучам што да купам.
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.500
  Допаѓања:
  82.763
  Доцна враќам, јас го имам , перниците се потпросечни , многу меки, а јорганите се топ. Многу топлат , а лесни се. Вреди за јорганите а и перниците се наоѓаат за гости :)
   
  На mira.mira и MIA-SK им се допаѓа ова.
 15. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Да не имате идеја каде можам да купам свилена постелнина за брачен кревет, ама да биде со ластик? Или алтернативно каде би можело да се сошие такво нешто?
   
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  6.772
  Допаѓања:
  55.156
  аура продавница најди ги на фб се е квалитетно
   
 17. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.587
  Пол:
  Женски
  Во гифти се преубави и се доста квалитетни
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.057
  Допаѓања:
  6.166
  Јас ги користам постелнините од Гифти и сум екстра задоволна од квалитетот.
   
  На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  2.455
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае квалитетни постелнини каде има во Битола? Не е битна цената.
   
 20. DAIMONDSare4EVER

  DAIMONDSare4EVER Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Прошетај низ чаршија, барем во Битола има навистина уникатни,увозни и не прескапи ствари за по дома и облекување.