Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски

  Прашувам за квалитет, а порано може имаше сега мн ретко да најдеш... За облека да не зборам.
   
 2. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  198.608
  Пол:
  Женски
  Постелнина за брачен кревет ама со две јоргански навлаки барам. Никаде не сум видела сите сетови се со заедничка.
   
 3. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
  Нема само да ти сошијат по нарачка јас никаде немам сретнато
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tanna13

  tanna13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  64
 5. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
 6. tanna13

  tanna13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  64
  Да на тач е, ја купив од картет трејт во битола 4250
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  1.555
  Пол:
  Женски
  Здраво убави
  Ми треба навлака за јорган дупли.. во стружанка знаете ли колку чинат отприлика.?
   
 8. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  1.260
  Пол:
  Женски
  Девојки да ве прашам каде можам да најдам бела свилена постелнина ?и колку чини од прилика...?
   
 9. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.553
  Допаѓања:
  83.459
  Најде ли? Стружанка можат по нарачка. Јас купувам од jysk ама без долен чаршав, после ми е проблем
   
 10. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  198.608
  Пол:
  Женски
  Јас обратно, купив чаршав и за перници од стружанка. Навлаки за ќебиња комбинирам од постоечките. Гледав бар бои да одговараат.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
 12. *Лорена*

  *Лорена* Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  4.401
  Пол:
  Женски
  Дали тоа постелниниве имаат повеќе од 2 навлаки за перници? Се утепав барајќи бар со 4 или да може да си докупам ама нема,
   
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.376
  Пол:
  Женски
  Јас имам нарачувано +2 да ми стават и си доплаќав.. Инаку 2 одат само со постелината
   
 14. Klarisaa

  Klarisaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  На LiliBoz и Skorpija989 им се допаѓа ова.
 15. En4e_21

  En4e_21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Здраво :)
  Сакам да прашам дали некој има нарачувано од оваа страна https://www.facebook.com/somniashop.mk/ и како сте задоволни.
  Благодарам :)
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.530
  Допаѓања:
  30.964
  Пол:
  Женски
  Од таа страна не, ама од оваа https://www.facebook.com/pg/kupioddomacom/photos/?tab=album&album_id=1500111813393440 имам порачано две постелнини и супер се.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.282
  Пол:
  Женски
  За колку време стига постелнината и колку се плаќа за достава? Сакам и јас од таму да порачам. Евтини им се постелнините.
   
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.530
  Допаѓања:
  30.964
  Пол:
  Женски
  Обично за 2-3 дена, со брза пошта праќаат. Достава незнам колку беше околу 100 денари ама не сум сигурна пиши им прашај ќе ти кажат.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Јас имам порачано од сетот јорган со перници и задоволна сум убаво е и меко п.с. сега мислам дека имат и бесплатна достава :)
   
  На En4e_21 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  1.318
  Дали некој знае каде во Битола можам да најдам дупла постелнина но со две јоргански навлаки? Или пак од интернет да порачам од негде. :?: