Постелнини

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 8 декември 2012.

 1. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Повели линк:
  https://www.facebook.com/TacMacedonia/

  Имаат продавница во Битола, а вршат и достава.
   
  На sweetgirl92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flawless-98

  flawless-98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  72
  Девојки, каде да најдам ваква (или друга боја) постелнина на Викторија сикрет во Скопје?
  krevet.jpg
   
  Последна измена: 19 јуни 2018
  На Mimmi39 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 3. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.554
  Допаѓања:
  3.817
  Пол:
  Женски
  Дали знаете каде може да се најде чаршав со ластик за спална?
   
 4. En4e_21

  En4e_21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Стружанка.
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  31.740
  Пол:
  Женски
  Види во Рамстор.
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Не знам каде да прашам :smirk: дали некоја има ќебиња од New age Прилеп? Да сподели искуства. Ќебињава не се баш евтини и имаат 10 години гаранција. Вредат ли?
   
 7. En4e_21

  En4e_21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
 8. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Јас летово порачав од таму две постелнини и досега сум задоволна од квалитетот. После неколку перења не се избледени боите.
   
  На En4e_21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  18.988
  Пол:
  Женски
  Здраво :hai: сакам обична памучна постелнина еднобојна, каде може да најдам?
   
 10. petunija77

  petunija77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  17.321
  @Ygritte 20190219_163126.jpg види тука ,имаат на фб страна
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  18.988
  Пол:
  Женски
 12. Mama993

  Mama993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2019
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Каде да најдам дупла постелнина шиена по нарачка или материјали за постелнини со дезени?
  Димензијата на душекот ми е 180x200 и висок е 15 cm.
  Ниту една од готовиве дупли постелнини не ми одговара,не ми го опфаќаат целосно душекот.
   
 13. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  26.916
  Пол:
  Женски
  Материјал да видиш во Матекс во ГТЦ, јас од таму купувам детски и шијам за ќерка ми. Убави се, памучни. Готови види во Вајкики, имаат различни димензии. Исто и Тач, само таму се поскапи.
   
  На Mama993 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/225937494963650/posts/287651628792236/ na ova strana pravat po naracka
   
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.634
  Пол:
  Женски
  Презадоволна сум од постелнините на Тач.
   
  На Aleksandra9999, KuklickaMoja, Недопирлива5 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  251
  Здраво. Сакам да земам постелнина од микрофибер конкретно навлака за јорган, навлаки за перници и чаршав. Има некоја што е задоволна? Досега немам купено од тој матерјал
   
 17. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
  Jas imam mikrofiber prezadovolna sum od gifty ja zemav pred 3godini istata e kako sto ja kupiv I brzo se susi
   
 18. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  251
  А знаеш дали пракаат со достава
   
 19. petunija77

  petunija77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  17.321
  Микрофиберот всушност е некој вид на синтетика ,имам купено ,се создава електрицитет и се лизгаат ,како најлон се ,фрлив се , купувај 100%памук, имаш насекаде , пр.во македонка во скопјанка ,презадоволна сум ,по нарачка шијат,
  Да не испадне ги рекламирам еве линк провери си
  https://www.facebook.com/ProdavnicaMakedonka/
   
  На oceana и Lost angel им се допаѓа ова.
 20. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  23.588
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1582067697316.jpg
  Mislam deka pustat postelninata e so dve boi imam I letno jorgance super dupla golemina e isto so dve boi mnogu se kvalitetnihttps://www.facebook.com/780590328637505/posts/2532933103403210/ ova ja imam jas