1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Кој има постери од Роџер Федерер по своите фиоки, а не ги сака, нека ми ги даде мене! ;)
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Хахаха постери сум лепела како мала...Сега немам,жалам :worried:
  А ти ако го имаш Федерер под својот кревет можеш мене да ми го дадеш,да не ти фаќа прашина :lol: :lol: :lol:
   
  На mirindaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Како мала цела соба ми беше излепена со постери. И вратите и оние од шкафот. Голем мерак имав :D Сега не. Некои се одлепија сами, некои баба ми ги одлепи :D и веќе не залепив. Ме мрзеше, или пак... пораснав...? :)
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Те мрзеше,затоа што,порасна ;)
   
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  :lol: :lol: :lol: Да го имав Федерер под мојот кревет ќе го љубев по цели денови и ноќи и НЕ ГО ДАВАВ НА НИКОЈ!!!! Ама за жал тоа си го има само Мирчето негово! :puke:
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Од Федерер постер немам :D :D :D
  Уствари немам никакви. И јас како Анфеитфул, порано лепев насекаде, ама еднаш варосувавме, ги одлепив и не призалепив :) :)
  Имам само еден постер од Тоше на ѕидот до креветот и плакат од концерт на Ван Гог.
   
 7. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  Кога бев помала основно и средно, целата соба ми беше излепена со постери....
  leonardo Di Caprio, Backstreet Boys, Spice Girls, Peter Andre, N_sync, Kelly Family.... и милион други. Буквално немаше место каде немав излепено...и после кога решив да ги тргнам, татко ми ќе добиеше шок од остатоците од селотејп по зидовите :D . Отгогаш ги тргнав, и сега не можам ни да помислам да имам милион лица околу мене додека спијам...ууууууу...језиво :lol:
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Од Федерер немам :$ иако и мене ми е омилен. :D Инаку јас имам само 14 постери и тоа се од Twilight, New Moon, Eclipse и Роберт Патинсон. :lol:
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Порано цел ѕид ми беше излепен, памтам го терав татко со скала до горе да ги лепи. :rofl: Сега ми помина меракот, а и не е модерно. Имам само еден голем постер од Ramones и ми е сосема доволно. :)
   
 10. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Порано од кој се не имав.. После варосувавме и ги одлепив сите. Сега имам околу десетина од MJ :)
   
 11. EllenMonroe

  EllenMonroe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Јас имам повеќе од 70 постери во соба.Сите ѕидови ми се излепени,вратите од шкавичињата,насекаде имам.Иначе јас имам постер од Федерер :)
   
 12. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Постери, сега моментално немам. А порано кога ми беше старата соба имав зависи кои пејачи или акрети ги слушам/гледам.. Прво ги имав Млади бунтовници (имав 2 мега од 2те страни :lol: ),после имав од Волшебнички, од сите посебно стаено, па после од US5, Tokio Hotel.... |( После стаив нови, т.е. од аврил, maroon 5, Тоше, и Ryan Shekler :inlove: Тие ми беа последните. и сега мислам да принтам слики (во црно бело |( ) некои, што ми се свиѓаат и пак да изнаредам цела соба :lol:
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Порано имав и ги извадив кога кречевме . Се преселив пред година дена на друго место и искрено не ми текнало постери да лепам :) Не ми е интересно веќе :)
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Уште ги чувам :$ Ама во кутија, горе на таван, ми е грев да ги исфрлам, мајка ми ко ќе ги фати, има потраг да не му видам. Интересно беше тоа време, седмо- осмо оделение, лепевме со брат ми, се каравме дали да има повеќе спортисти или пејачи. :lol: Сега не ми се ниту интересни, ниту сакам да си го шлакам ѕидот со хартии, ама сеуште на вратата си чувам голем постер од Тоше, и претерувам по некој низ книгиве. Имав и едно нешто паметно направено со нив, да си ги гледам омилените ми пејачи тогаш- ги користев како повез за книгите, така фино ги спојував и лепев, таман за да не си ја валкам корицата од учебниците :lol: И уште си го чувам учебникот по македонски од трета година завиткан со Westlife сликани во црно бело, италијански кошулки, кој од кој ми беа поубав, Марк на предната страна :$ :rofl: Деца.
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Порано имав сега повеќе немам, не им е интересно повеќе што значи ми поминал меракот за тоа, инаку никогаш цела соба не ми била излепена, ама половина ѕид да, имав и пејаци, и актери и спортисти, имам едно како слика инаку не е постер ама е како еден вид на разгледница , тоа со поштенската марка на Тоше ама како честитка и тоа ми стои на елементи ставено покрај едно крвче украс со ангелче и до него уште едно ангелче украсно за да го чуваат. :)
   
 16. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Имашшшшш??? Ај дај ми го! пушти ми го по пошта! :)
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Порано целата соба ми беше исполепена.Бев занесена по младите бунтовници и целата соба ми се преплавуваше со постери од нив.После тоа ставав од познати пеачки и пејачи,актери и актерки,мачиња,кучиња...
  Сега веќе го запоставив тоа.Не ми е некако убаво со постери.Имам само еден голем од Тоше Проески над главата кај креветот,исто и сестра ми и толку.Мислам дека е доволно :)
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Како помали со брат ми ни текна да лепиме постери и почнавме 2 постера на средина на ѕидот и така ај уште еден,уште еден и цела соба ја излепивме.Сега немам ниту еден постер залепен.Си собирам постери и во папка си ги чувам.Ај ќе се најдат некогаш.Ако наидам на Роџер одма кажувам. :)
   
 19. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  24
  Цела соба ми е со постери од Лејди Гага и One republic ;)
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  порано имав постери во собата , ама веќе не ми се интересни и имам само еден од Челзи :) Тој нема шанси да го извадам .Инаку имам премногу постери дома , како мала многу собирав ..сега си стојат во папки .