1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

  1. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Кој има постери од Роџер Федерер по своите фиоки, а не ги сака, нека ми ги даде мене! ;)
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Хахаха постери сум лепела како мала...Сега немам,жалам :worried:
    А ти ако го имаш Федерер под својот кревет можеш мене да ми го дадеш,да не ти фаќа прашина :lol: :lol: :lol:
     
    На mirindaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како мала цела соба ми беше излепена со постери. И вратите и оние од шкафот. Голем мерак имав :D Сега не. Некои се одлепија сами, некои баба ми ги одлепи :D и веќе не залепив. Ме мрзеше, или пак... пораснав...? :)
     
  4. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Те мрзеше,затоа што,порасна ;)
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    :lol: :lol: :lol: Да го имав Федерер под мојот кревет ќе го љубев по цели денови и ноќи и НЕ ГО ДАВАВ НА НИКОЈ!!!! Ама за жал тоа си го има само Мирчето негово! :puke:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Од Федерер постер немам :D :D :D
    Уствари немам никакви. И јас како Анфеитфул, порано лепев насекаде, ама еднаш варосувавме, ги одлепив и не призалепив :) :)
    Имам само еден постер од Тоше на ѕидот до креветот и плакат од концерт на Ван Гог.
     
  7. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Кога бев помала основно и средно, целата соба ми беше излепена со постери....
    leonardo Di Caprio, Backstreet Boys, Spice Girls, Peter Andre, N_sync, Kelly Family.... и милион други. Буквално немаше место каде немав излепено...и после кога решив да ги тргнам, татко ми ќе добиеше шок од остатоците од селотејп по зидовите :D . Отгогаш ги тргнав, и сега не можам ни да помислам да имам милион лица околу мене додека спијам...ууууууу...језиво :lol:
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Од Федерер немам :$ иако и мене ми е омилен. :D Инаку јас имам само 14 постери и тоа се од Twilight, New Moon, Eclipse и Роберт Патинсон. :lol:
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Порано цел ѕид ми беше излепен, памтам го терав татко со скала до горе да ги лепи. :rofl: Сега ми помина меракот, а и не е модерно. Имам само еден голем постер од Ramones и ми е сосема доволно. :)
     
  10. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Порано од кој се не имав.. После варосувавме и ги одлепив сите. Сега имам околу десетина од MJ :)
     
  11. EllenMonroe

    EllenMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Јас имам повеќе од 70 постери во соба.Сите ѕидови ми се излепени,вратите од шкавичињата,насекаде имам.Иначе јас имам постер од Федерер :)
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.612
    Пол:
    Женски
    Постери, сега моментално немам. А порано кога ми беше старата соба имав зависи кои пејачи или акрети ги слушам/гледам.. Прво ги имав Млади бунтовници (имав 2 мега од 2те страни :lol: ),после имав од Волшебнички, од сите посебно стаено, па после од US5, Tokio Hotel.... |( После стаив нови, т.е. од аврил, maroon 5, Тоше, и Ryan Shekler :inlove: Тие ми беа последните. и сега мислам да принтам слики (во црно бело |( ) некои, што ми се свиѓаат и пак да изнаредам цела соба :lol:
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Порано имав и ги извадив кога кречевме . Се преселив пред година дена на друго место и искрено не ми текнало постери да лепам :) Не ми е интересно веќе :)
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Уште ги чувам :$ Ама во кутија, горе на таван, ми е грев да ги исфрлам, мајка ми ко ќе ги фати, има потраг да не му видам. Интересно беше тоа време, седмо- осмо оделение, лепевме со брат ми, се каравме дали да има повеќе спортисти или пејачи. :lol: Сега не ми се ниту интересни, ниту сакам да си го шлакам ѕидот со хартии, ама сеуште на вратата си чувам голем постер од Тоше, и претерувам по некој низ книгиве. Имав и едно нешто паметно направено со нив, да си ги гледам омилените ми пејачи тогаш- ги користев како повез за книгите, така фино ги спојував и лепев, таман за да не си ја валкам корицата од учебниците :lol: И уште си го чувам учебникот по македонски од трета година завиткан со Westlife сликани во црно бело, италијански кошулки, кој од кој ми беа поубав, Марк на предната страна :$ :rofl: Деца.
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Порано имав сега повеќе немам, не им е интересно повеќе што значи ми поминал меракот за тоа, инаку никогаш цела соба не ми била излепена, ама половина ѕид да, имав и пејаци, и актери и спортисти, имам едно како слика инаку не е постер ама е како еден вид на разгледница , тоа со поштенската марка на Тоше ама како честитка и тоа ми стои на елементи ставено покрај едно крвче украс со ангелче и до него уште едно ангелче украсно за да го чуваат. :)
     
  16. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Имашшшшш??? Ај дај ми го! пушти ми го по пошта! :)
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Порано целата соба ми беше исполепена.Бев занесена по младите бунтовници и целата соба ми се преплавуваше со постери од нив.После тоа ставав од познати пеачки и пејачи,актери и актерки,мачиња,кучиња...
    Сега веќе го запоставив тоа.Не ми е некако убаво со постери.Имам само еден голем од Тоше Проески над главата кај креветот,исто и сестра ми и толку.Мислам дека е доволно :)
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Како помали со брат ми ни текна да лепиме постери и почнавме 2 постера на средина на ѕидот и така ај уште еден,уште еден и цела соба ја излепивме.Сега немам ниту еден постер залепен.Си собирам постери и во папка си ги чувам.Ај ќе се најдат некогаш.Ако наидам на Роџер одма кажувам. :)
     
  19. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    Цела соба ми е со постери од Лејди Гага и One republic ;)
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    порано имав постери во собата , ама веќе не ми се интересни и имам само еден од Челзи :) Тој нема шанси да го извадам .Инаку имам премногу постери дома , како мала многу собирав ..сега си стојат во папки .