Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

1. OzzyAngel

OzzyAngel Популарен член

Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.208
    Кој има постери од Роџер Федерер по своите фиоки, а не ги сака, нека ми ги даде мене! ;)

2. viki44e

viki44e Популарен член

Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.081
    Хахаха постери сум лепела како мала...Сега немам,жалам :worried:
    А ти ако го имаш Федерер под својот кревет можеш мене да ми го дадеш,да не ти фаќа прашина :lol: :lol: :lol:

На mirindaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Unfaithful18

Unfaithful18 Популарен член

Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    1.069
    Како мала цела соба ми беше излепена со постери. И вратите и оние од шкафот. Голем мерак имав :D Сега не. Некои се одлепија сами, некои баба ми ги одлепи :D и веќе не залепив. Ме мрзеше, или пак... пораснав...? :)

4. viki44e

viki44e Популарен член

Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.081
    Те мрзеше,затоа што,порасна ;)

5. OzzyAngel

OzzyAngel Популарен член

Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.208
    :lol: :lol: :lol: Да го имав Федерер под мојот кревет ќе го љубев по цели денови и ноќи и НЕ ГО ДАВАВ НА НИКОЈ!!!! Ама за жал тоа си го има само Мирчето негово! :puke:

6. Hipica

Hipica Форумски идол

Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.370
    Допаѓања:
    14.708
    Од Федерер постер немам :D :D :D
    Уствари немам никакви. И јас како Анфеитфул, порано лепев насекаде, ама еднаш варосувавме, ги одлепив и не призалепив :) :)
    Имам само еден постер од Тоше на ѕидот до креветот и плакат од концерт на Ван Гог.

7. LaChiquita

LaChiquita Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    350
    Кога бев помала основно и средно, целата соба ми беше излепена со постери....
    leonardo Di Caprio, Backstreet Boys, Spice Girls, Peter Andre, N_sync, Kelly Family.... и милион други. Буквално немаше место каде немав излепено...и после кога решив да ги тргнам, татко ми ќе добиеше шок од остатоците од селотејп по зидовите :D . Отгогаш ги тргнав, и сега не можам ни да помислам да имам милион лица околу мене додека спијам...ууууууу...језиво :lol:

8. Tenkai

Tenkai Популарен член

Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.894
    Од Федерер немам :$ иако и мене ми е омилен. :D Инаку јас имам само 14 постери и тоа се од Twilight, New Moon, Eclipse и Роберт Патинсон. :lol:

9. Wild.Child

Wild.Child Популарен член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.674
    Порано цел ѕид ми беше излепен, памтам го терав татко со скала до горе да ги лепи. :rofl: Сега ми помина меракот, а и не е модерно. Имам само еден голем постер од Ramones и ми е сосема доволно. :)

10. parisheroinstars

parisheroinstars Истакнат член

Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    24
    Порано од кој се не имав.. После варосувавме и ги одлепив сите. Сега имам околу десетина од MJ :)

11. EllenMonroe

EllenMonroe Истакнат член

Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Јас имам повеќе од 70 постери во соба.Сите ѕидови ми се излепени,вратите од шкавичињата,насекаде имам.Иначе јас имам постер од Федерер :)

12. Speechless

Speechless Популарен член

Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    3.282
    Допаѓања:
    1.807
    Постери, сега моментално немам. А порано кога ми беше старата соба имав зависи кои пејачи или акрети ги слушам/гледам.. Прво ги имав Млади бунтовници (имав 2 мега од 2те страни :lol: ),после имав од Волшебнички, од сите посебно стаено, па после од US5, Tokio Hotel.... |( После стаив нови, т.е. од аврил, maroon 5, Тоше, и Ryan Shekler :inlove: Тие ми беа последните. и сега мислам да принтам слики (во црно бело |( ) некои, што ми се свиѓаат и пак да изнаредам цела соба :lol:

13. Dushica-sk

Dushica-sk Популарен член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.899
    Порано имав и ги извадив кога кречевме . Се преселив пред година дена на друго место и искрено не ми текнало постери да лепам :) Не ми е интересно веќе :)

14. kate21

kate21 Популарен член

Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.808
    Уште ги чувам :$ Ама во кутија, горе на таван, ми е грев да ги исфрлам, мајка ми ко ќе ги фати, има потраг да не му видам. Интересно беше тоа време, седмо- осмо оделение, лепевме со брат ми, се каравме дали да има повеќе спортисти или пејачи. :lol: Сега не ми се ниту интересни, ниту сакам да си го шлакам ѕидот со хартии, ама сеуште на вратата си чувам голем постер од Тоше, и претерувам по некој низ книгиве. Имав и едно нешто паметно направено со нив, да си ги гледам омилените ми пејачи тогаш- ги користев како повез за книгите, така фино ги спојував и лепев, таман за да не си ја валкам корицата од учебниците :lol: И уште си го чувам учебникот по македонски од трета година завиткан со Westlife сликани во црно бело, италијански кошулки, кој од кој ми беа поубав, Марк на предната страна :$ :rofl: Деца.

15. Lux

Lux Форумски идол

Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.068
    Допаѓања:
    6.342
    Порано имав сега повеќе немам, не им е интересно повеќе што значи ми поминал меракот за тоа, инаку никогаш цела соба не ми била излепена, ама половина ѕид да, имав и пејаци, и актери и спортисти, имам едно како слика инаку не е постер ама е како еден вид на разгледница , тоа со поштенската марка на Тоше ама како честитка и тоа ми стои на елементи ставено покрај едно крвче украс со ангелче и до него уште едно ангелче украсно за да го чуваат. :)

16. OzzyAngel

OzzyAngel Популарен член

Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.208
    Имашшшшш??? Ај дај ми го! пушти ми го по пошта! :)

17. baguf4e

baguf4e Популарен член

Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    2.857
    Допаѓања:
    3.610
    Порано целата соба ми беше исполепена.Бев занесена по младите бунтовници и целата соба ми се преплавуваше со постери од нив.После тоа ставав од познати пеачки и пејачи,актери и актерки,мачиња,кучиња...
    Сега веќе го запоставив тоа.Не ми е некако убаво со постери.Имам само еден голем од Тоше Проески над главата кај креветот,исто и сестра ми и толку.Мислам дека е доволно :)

18. annii

annii Популарен член

Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    2.890
    Допаѓања:
    2.320
    Како помали со брат ми ни текна да лепиме постери и почнавме 2 постера на средина на ѕидот и така ај уште еден,уште еден и цела соба ја излепивме.Сега немам ниту еден постер залепен.Си собирам постери и во папка си ги чувам.Ај ќе се најдат некогаш.Ако наидам на Роџер одма кажувам. :)

19. The.Fame.Monster

The.Fame.Monster Истакнат член

Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    23
    Цела соба ми е со постери од Лејди Гага и One republic ;)

20. karina8

karina8 Популарен член

Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.532
    порано имав постери во собата , ама веќе не ми се интересни и имам само еден од Челзи :) Тој нема шанси да го извадам .Инаку имам премногу постери дома , како мала многу собирав ..сега си стојат во папки .