1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

  1. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Ме фати Bieber Fever :P
    Цела соба ми е со Џастин,дома сите ме молат да одлепам,неможат да го поднесат :rofl:
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Порано мојата соба беше исшарена со секакви постери по целите зидови. Сега имам само 4 и тоа од Justin Timberlake, Britney Spears, Pussycat Dolls i Evanescence - омилениот постер!
     
  3. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Порано имав мн постери, а сека во една папка имам мн од Еминем, 2-3 од Вин Дизел, 1 од Хитлер и од ЈоЈо
     
  4. MileyCyrus1Fan

    MileyCyrus1Fan Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    130
    Баш сега ги броев имам 144 постери само од Мајли Сајрус.... :$ Дома сите ме молат да ги одлепам ми викаат премногу се ама многу ми е гајле јас сум во потрага за уште :rofl:
     
  5. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Аххх постери....цела соба ми беше полепена со нив,но сега тоа по малку ми смета така да ми мина тој период со постерите по ѕид :)
     
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Прекрасно обоен и декориран нов ѕид -сестра ми го уништи.
    Дури пред некое време сетив , дека Шакира ми стои над главата , да онаму каде што преноќевам , а неа не ја ни сакам ..одбивна ми е.
    Ако се замислам никој од овие излепените не ми се драги , но тоа е |(
     
  7. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Па имаат право!
     
    На Forgotten му/ѝ се допаѓа ова.
  8. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Порано собата дури ми беше темна од толку постери!
    Сега мојот ѕид е само со Хари Потер :$ :D
    За жал, и тие ќе отидат...
     
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    едно време многу лепев постери, сега не! Грдо ми изгледаа ѕидовите со постери излепени, па еден ден ги изодлепив сите!! :D
     
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас имам постери само на вратата. неколку од Тоше. Инаку еден ѕид ми е целиот исполепен со слики, спомени, и работи кои ми будат убави сеќавања со личности кои ми значат. Не лепам познати фацки. Ако залепат тие од мене може и јас ќе залепам од нив :D На другиот ѕид имав и огромно срце изработено со многу мака и многу вложен материјал но мајка ми ненамерно ми го уништи. Нема врска. Битно секогаш ќе си го паметам :) А му се меркам на другиов ѕид да нацртам некои убави работи. Со молив па после да ги средам и со бои, но се во свое време.

    јас си се ракскажав. Сума сумарум немам постери низ соба освен на врата од Тоше. :D
     
  11. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    постери немам :lol: па не личат во спална соба :lol: многу порано имав постери низ цела соба уште на плафон ми фалеа :D Почнувајќи од backstreet boys,па после бев фан на chicago bulls и цела nba лига,па средношколските денови со metallica,the doors,g.n.r.,scorpions... :lol: убаво беше !!!
     
  12. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    собата сеуште ми е излепена со постери..од таван па се до долу,нема бела празнина,ѕидовите не се гледаат.и сега навистина ми сметаат така се шарено( веројатно дека пораснав ) ама не сакам да ги одлепам..никако.инаку доминираат тоше,бекстрит бојс,мајкл овен,леонардо ди каприо,џош хартнет,брет пит,џасрин тимберлејк и уште многу...се гледа по луѓево дека се од времето залепени хаха
     
  13. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Имав постери на вратата лепено ама ги извадов :)
     
  14. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Немам постери од познати групи или познати личности ама затоа цела соба ми е со сликички од животни.
     
    На vikica.s му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Моментално немам постери, а не ни планирам да ставам...Интересно ми беше кога бев помала, и си имав залепено. Но, сега веќе, не си лепам! :!: :lol:
     
  16. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Имав веќе немам .... т.е имам само 1 кај што спијам одма над глава ми е :D
    Туку сакав да прашам кај моше да најдам постер со поголеми димензии , ама не да е она обичен туку како картон најлон така нешто , ако успеав да објаснам :lol:
    Имаше другарка ми купено во Охрид ама .... сакам таков да си купам еден ама вреден :)
     
  17. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Во соба сега немам постери, но кога бев мала, целата соба ми беше исполепена од ѕид до ѕид, од под до плафон плус вратата :D
     
  18. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
    Ја уште сум си детенце и си лепам постери :) Ама ај, ќе ми пројде за некоја година.
    Инаку немам постер од Федерер, само од Џокович имам :)
    На ѕид ми се Боб Марли, Лионел Меси, РАТМ, Најтвиш x2 енд мај фејворит Курт Кобејн :inlove:
    Еве и ја да си прашам, има некој постер од Pearl Jam, Doors, SOAD ??
     
  19. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    И јас како мала ги лепев ѕидовите со мал милион постери, сега веќе не. Единствено на ѕидовите имам табла на која запишувам некои мотивациони пораки и цитати и потсетници... Може да се најде и по некоја слика со друштвото, ама за таквите имам посебна папка. :) Инаку, сеуште имам многу постери бидејќи купувам доста списанија, но секогаш ги раздавам.
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имав многу постери, цела соба ми беше излепена со нив, од таванот до доле. Буквално ѕидовите не се гледаа. Ама сега немам, сите ги извадив, само еден ми остана над креветот. :)