1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

  1. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Заради тазе варосаните ѕидови, не ми е дозволено на ѕид да лепам постери, па затоа нивната крајна дестинација е вратата!
    Уште таа ми фали да ја исфарбаат, ама неееее.. не дозволувам. :devil:
    Постерите се од Coldplay, Evanescence, Red Hot Chili Peppers и Bon Jovi! :inlove:
     
  2. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Порано цели ѕидови ми беа со постери, аме еве две години од како ги извадив :)
     
  3. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ова ме потсеќа на траги од лепак насекаде по ѕидовите. Два ми беа омилени. Еден од Jlo и еден од Xtina. Мисалм дека сеуште чувам дел од нив. Не знам зошто, редно време е да завршат во Комуна :D
     
  4. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Чувам постери од мала . Но сепак повеќето од нив се многу стари. Не лепам постери каде што спијам пошо ми остануваат траги од селотејп .
     
  5. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Пред некоие време и јас налепив на зид кај мене всоба.Можеби сум голема за вакви работи но собата ми изгледа по полна,по мала баш како што сакам
     
  6. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Постери и ко мала збирав.Денес кога си ја средував собата ги најдов сите.Им нема крај :x
    И сега кога ќе купам некој магазин,обазено постерите ќе си ги искинам од магазинот и право во фиока.
    Ги имам многу.Од Бунтовници,Бон Џови,Ријана,Бијонсе,Бритни Спирс,од фудбалските тимови,најдов од Ролинг Стоунс и Д Дорс :x Дури и од Дизни ѕвездите.
     
  7. DressedToKill

    DressedToKill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    43
    уфф колку ги имам неможам да му го најдам крајо од наш свет од тин шема, мм, кидс, оправдано присутни :lol: над 50 имам само од роби вилијамс ахх колку го сакав :D :D а залепено имам само од хим еден и од металика еден така поголем малку и толку
    имаше времиња и кога ѕидот не се гледаше од постери :D
     
  8. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Постери - ме потсетуват на тинејџерските денови кога ја лепев цела соба со постери од моите омилени пејачи, групи, актери! Купував специјално весници само заради постерот, се менував во другарки со цел да го добијам оној постер кој веќе го немам! Едно време ги лепев и на вратат па и на шкафот каде ги чував книгите! Најубава беше собата на мојата другарка кој цеееела беше прекриена со посетри, која естетика човече! ц ц ц :shake:
    Мајка ми отсекогаш се противеше на тоа ,,разубавување,, на мојата соба но сепак ме остави да уживам се додека сама не решив да ги тргнам ;) ! Ги заменив со љубовни рамки :P (ви текнува на кои мислам) кои ги добивав за роденден! После тоа и рамките ги тргнав, сега веќе имам голи бели ѕидови кои уште малку ќе ги обојам во некоја др.боја!
    Моментално дома немам ни еден постер, поточно од поодамна завршија во контењер!
     
  9. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Пораноооо имавввввв од ситеееее познати луѓе на светов :Р сега не
     
  10. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хахахаххаха ги собирав и јас од едно списание што се викаше наш свет или нешто така :$ и цела соба ми беше залепена со постори тоа беше мн убаво време.....
     
  11. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Не обожавам постери по зидовите !:) Кога бев во тие луди години :) залепив неколку постери на зидовите во мојата соба ама веднаш беше превентирано од страна на мајками затоа што пред тоа изразив желба сите 4ри зида да ми се во различна боја (розева, лилава, плава и жолта :lol: - како на млади бунтовници се замислував) па затоа се намачија , ја исполнија мојата желба и на крај мајками ме разубеди да не ставам постери (ми кажа дека тоа било некоја помината мода и јас веднаш ја послушав :lol: :lol: )
     
  12. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Имам постери од слатки животни на внатрешната страна од вратата.Не сакам да ставам по ѕидовите, само што ја офарбав собата во преубава сина боја 8)
     
  13. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Ич не ги сакам постерите.Некако глупаво ми делува кога ке видам залепени во некоја соба |(
    Како помала ја лепев цела соба не викам не :D млади бунтовници,Аврил,овој,оној а сега кога ке се сетам ми е смешно што сум правела :lol: Дете....
     
  14. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Никогаш не сум сакала постери ниту пак сум лепела...незнам зошто :^)
     
  15. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    порано многу лепев постери , но веќе не лепам :)
     
  16. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    несакам постери по ѕидови, како мала постојано лепеф ги обновував :lol: сега не ..
     
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Како може некој Рожер да не го сака :inlove: :* еее како мала постојано се менувавме со тие постерите :D
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Јас ни како мала ни сега ги немам залепено постер кај мене во соба, незнам поубаво ми е без глупости по ѕидови..
     
  19. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    до 13 год цела соба ми беше со постери дури имав и дупликати чувам слика од собата со постери но незнам каде е ;( но на 14 год ги тргнав и сега мојата соба има дури само 2 постери :wasntme:
     
  20. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    немам постери на ѕидот во соба бидејќи мојот идол е во огледало хаха :D не бе никад не сум имала постери најискрено мн глупо ми делува цели ѕидови излепени со хартија