1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постери!

Дискусија во 'Слободно време' започната од OzzyAngel, 24 јули 2010.

  1. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Ја делам собата со брат ми и затоа што е голем фан на Muse има еден голем постер на ѕидот. Само тоа.
     
  2. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    едно време собата ми беше цела излепена со постери ама сеа кога и сменив боја и тапети и ставив не лепам повеќе ама си ги собирам и имам преку 100 постери :lol: :$
     
  3. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Кога бев мала цели ѕидови со постери ми беа не се гледаше делче од ѕидот , ама како пораснав ми изгледаше како циганско и ги извадив и право во канта :lol:
     
  4. PinkPrincess

    PinkPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    И мене целата детска соба ми беше со постери сите 4 страни со постери :D :D :D . Ама требаше да сменам боја и ги извадив.И повеќе нема постери :D
     
  5. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    И мене порано ми беше цела соба, малечка кога бев. Од што немав место дури и по вратата и вратичките на шкафовите лепев. :D А и не сапо мостери - туку и малечки сликички од познати фацки што сум ги сечела од списанија. :D Кога ја реновиравме собата, ги извадив сите и сега ми стојат во папка. Најмногу ги имам од Хари Потер. :inlove:
     
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Собата ми беше целата со постери.Имав од Ријана неколку,Бон Џови,Еј-си-ди-си и од фудбалери од Реал Мадрид.Но ги одлепив пошто преуредуваме но во новата соба планирам да си залепам неколку иако не сум баш мала но сепак ми се допаѓа тој ви на украсување
     
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Еее, порано ги имав на кило да ги продавам :rofl: .
    Најозбилно, од се и секој имав, кучки, мачки, пејач(к)и, од фудбалски тимови, филмови, цртани, нема што не немав.Не ги лепев сите, само тие поубавите. :D
    Најчесто ги лепев на врата и на ѕидот што ми е над бирото.
    Да ги лепам над кревет ми беше страв. :tmi: :D
    Ама, еднаш беше братучедка ми на гости и ѝ ги дадов сите до еден, она си ги испозалепи сите во соба, и ден денес кога одам кај неа на гости цела соба и е исполепена.
    Сега имам некиои 5-6 постери од: Никол, Бијонсе, од Шакира 2, од Џони Деп, и поголеми имам од Тони Зен еден и од Енрике.Имав уште еден од Енрике помал ама ми се изгуби |( , исто имав и од Џек Спероу од 4-ката голем и од другата страна беше Џокович ама сега не можам да го најдам, којзнае кај е, веројатно мајка ми го фрлила. |(
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  8. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Никогаш до сега немам залепено постер во соба. :) Некако глупо ми делуваше уште кога бев малечка, покрај толку убави слики, пејсажи, уметнички слики зошто да лепам по ѕидот слики од весници и списанија од некој/а славна личност. Ајде ке рече некој „го обожавам овој и овој, мн голем фан сум“ или сл. Па ако е толку опседнат со таа личност нека ја следи неговата кариера била музичка, актерска или било каква, а не да си го шлакам ѕидот со лепаци и постери. И некако ми делува мн „хаосно“ колку и да ти е средена собата и чиста, тие постерите даваат слика на „несреденост“ и мене лично мн ме нервира тоа.
     
  9. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јас имам и сега :$ Како помала немав постери :$ Имам неколку залепени на зидот на детската соба :)
     
  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Порано имавме повеќе, на врата, на ѕид, лепевме со сестра ми. Но, сега имам еден од Тоше, веќе 4 години си стое залепен и еден од Перо Антич. Имам и од МекКејлеб, ама на внатрешната страна од вратничката на шкафот за книги.
     
  11. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Мразам постери залепени по собата. :^)
    На братучед ми собата му беше цела излепена со постери. До толку што неможеше да се види во која боја е искречена собата. :D
    Не ми се допаѓа изгледот на таквата соба. Поубаво си е кога целата соба е без постери, а ако има некоја празнина на ѕидовите може да се стават слики. :)

    А да. :!: Еднаш како помала си залепив во собата календар од оние од "Наш Свет". Си стоеше тој целата година и кога дојде време да го вадам, на ѕидот ми се направија остатоци од салотејпот. :|
    Така да од тогаш не ми текнало никогаш да ставам постери!
     
  12. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    леле ,, се подсетив како мали со сестрами цела соба ни беше излепена со постери,кога паднаа еднаш од лепакот земав притискачи во боја и кај мене и кај брачедите ,решето ѕидот го напрајв :rofl: кога зеде таткоми да вика :wasntme: ,сестрами имаше полно од бекстит боис :D а јас од џим кери,и продиџи омилени ми беа и но даут ,абе смешки,ех шубо си се присетив на тинејџ годините ехеххе
     
  13. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    мојата стара соба ми беше розева со многуууу постери два ѕида цели, еден пола, вклучувајки ги и оние од браво мега :inlove: but it's time to be a big girl now а и кречевме сега во новата ги имам истите слики во рамки и некои слики што сум ги цртала како помала урамени на ѕид... ама знам дека во мојата куќа ке има уште еден таков период на постери од сестра ми :D
     
  14. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Сега за сега имам уште два огромни; еден од Џон Ленон, а другиот со омотот на сите албуми на Металика кој ми е посебно драг бидејќи ми е подарок за роденден. :)
     
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Моето :sun: денес побара дозвола да залепи постери во собата.
    Колку само ми беше симпатична нејзината возбуденост :l:
     
  16. FashionMonster

    FashionMonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    67
    Порано цели ѕидови во собата ни беа со постери немаше место каде што се гледа бојата на ѕидот. Но сфатив дека не изгледа убаво и ги извадивме. :)
     
  17. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Додека бев основно и средно стално се занимавав со постери. Едвај чекав да излезе "НАШ СВЕТ" и да ги обновам ѕидовите во мојата соба. :) Најзастапени ми беа Spice Girls и BSB.. Ах, времиња.. :D
    Се сеќавам еднаш, ми текна да ги залепам сите постери еден за друг, за да не се гледа ѕидот воопшто.. Па една вечер додека спиев, ме разбуди страшен звук и сите постери се најдоа врз мене.. Додека да се свестам што се случува смртно се преплашив. :D Од тогаш лепев по неколку само, онака ептен омилените што ми беа.
    Мислам дека тие времиња се завршени. Не познавам тинејџери кои имаат постери по собите.. :worried:
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Мајка ми одсекогаш си беше стогичка за некои работи, па така и за постери, освен наврата на друго место не смеев да лепам, за разлика од сестра ми која сега може да прави се во животов што јас неможев (првите деца секогаш полошо поминуваат)
    Така да пуста јас од што имав мераци сите да ги лепам, секој ден си ги менував на вратата...не и настрадаа ѕидовите,ама и настрада селотејпот :lol:
     
  19. Jessie-J

    Jessie-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    61
    Цела соба ми е постери :D
     
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    порано во собата мојата сестра имаше многу постери ама од кога се преселивме не стави пак..потоа се мажи и тоа...а јас си имав неколку од кристиано :$