1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Постои ли граница во пријателствата со колегите?

Дискусија во 'На работното место' започната од rossonerka, 5 октомври 2011.

 1. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Каде бе со пишаново? Лолололо Баш во две фирми во кои што работев цело време главните ги испрашуваа работниците за нивните колеги и да, се спроведуваа анкети. И леле какви местенки и жртвени јагњина имаше... Па дури и не праќаа групо на некакво тренинг да се зајакнеме како тим, а уствари таа психолог задача и беше да не прочита :D:D Абе ќе се изненадите луѓе какви политики има во фирмиве

  КАМОЛИ да си фантазираме
   
  На Pea и Traveler91 им се допаѓа ова.
 2. Abel

  Abel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Единствено објаснување е дека тоа е начинот на кој неспособни менаџери држат ситуација под контрола. Рачунаат на кодоши. Не сум имала такво искуство ниту како работник ниту како раководство, да прашувам колега што мисли за друг колега. Евентуални несогласувања/или подобрувања се решаваат внатре во тимот и во четири очи, а не со анкети.
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, KittyAgnes и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
  Постои! Пет години како не сум таму, не сакав приватна дружба со никој, со сите бев ОК, ама кафиња и по дома не сакав, и затоа бев најоговараната, најлошата и најмрзлива :D. И затоа што бев најмрзлива газдата сеуште ме бара да се вратам(facepalm)
  А оние колешки што се сакаа најмногу со гушкање, дружење после работа ќе завршеа со коса кубење :puke:
   
  На optimal, Forca, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. st-el

  st-el Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Треба да постои, бидејќи во одреден момент дел од мојот приватен живот споделен на раб. место може да се искористи против мене. Иако ми е тоа сосема јасно, јас знам да и кажам лични проблеми на една од колешките, постара е од мене, ја чувствувам како мајка. Ми дава добри совети од жив. искуство, исто како што и ме обучуваше да работам, имам доверба во неа. Многу и благодарам, еден ден ќе и вратам.