1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потврда за пракса

Дискусија во 'Барање работа' започната од elence132, 18 февруари 2014.

 1. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Мислам дека нема ваква тема па отворив затоа што не знаев каде да се обратам а ми треба голема помош ! Треба да извадам потврда дека сум била на пракса во една фирма и човекот ми рече да ја направам и да му ја однесам да ја потпише , но ми треба помош да ми кажете како треба да изгледа и што да содржи потврдата
   
 2. Ruzica00

  Ruzica00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  172
  Јас, дулупотпишаниот управител на фирмата ______, изјавувам под целосна морална одговорност, дека лицето ______________,со ЕМБГ._________, посетуваше пракса во нашето претпријатие во период од _ до__....
   
  На elence132 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105

  само ова е доволно ? да не треба нешто повеќе да пишува?
   
 4. Ruzica00

  Ruzica00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  172
  Само ова е доволно, на меморандум од фирмата. И да се наведе за што се издава. На пример - Потврдата се издава за потребите на горенаведеното лице ,за _______________, и истата нема да се користи за никакви други цели..