Потеченост во ушите?

Дискусија во 'Лице' започната од PinKitty, 16 јули 2013.

 1. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  Епа женски не знаев каде да ја почнам темава,ама ми треба помош - пред недела дена си го дупев увото со пиштолче но многу ми потече и ме боли, ги извадив медицинките. Ако знаете некако како со што се намалува отокот оти сакам да си носам обетки иначе ме боли многу
   
 2. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  334
  Почекај нека ти помине отокот, нека помине некое време и внимавај да не ти загнои па да си донесеш и друга беља
   
 3. PinKitty

  PinKitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  8
  ^ само не сакам да ми зараснат додека чекам да ми се намали откот..ако има некакво друго решение, или некој со ваков случај
   
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.969
  Допаѓања:
  80.721
  Пол:
  Женски
  Пиј некој ден антибиотик и обавезно чисти ја ушната ресичка со алкохол.Медицинките стави ги во алкохол да стојат.Кога ќе помине отокот и болката пак стави ги.Ако не ги ставиш увото ќе ти зарасне.Секојдневно неколку пати поминувај со чистата медицинка низ отворот дури не се смири.Ти советувам да набавиш некои лабави обетки на пример од сребро ,да не се закопчуваат со бурма,и ако не си алергична на него,за да може полесно да ја движиш.Се така дури не се смири и не заздрави.

  За вакво закопчување зборувам.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   122
 5. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  334
  Јас не би ти препорачала да ставаш обетки додека не ти падне отокот зошто може и да ти загнои па сега ти види
   
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.969
  Допаѓања:
  80.721
  Пол:
  Женски
  Затоа прво и кажав да пие антибиотик,откако ќе спадне отокот тогаш да проба со такви обетки.