1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потеченост во ушите?

Дискусија во 'Лице' започната од PinKitty, 16 јули 2013.

  1. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    Епа женски не знаев каде да ја почнам темава,ама ми треба помош - пред недела дена си го дупев увото со пиштолче но многу ми потече и ме боли, ги извадив медицинките. Ако знаете некако како со што се намалува отокот оти сакам да си носам обетки иначе ме боли многу
     
  2. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Почекај нека ти помине отокот, нека помине некое време и внимавај да не ти загнои па да си донесеш и друга беља
     
  3. PinKitty

    PinKitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    8
    ^ само не сакам да ми зараснат додека чекам да ми се намали откот..ако има некакво друго решение, или некој со ваков случај
     
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Пиј некој ден антибиотик и обавезно чисти ја ушната ресичка со алкохол.Медицинките стави ги во алкохол да стојат.Кога ќе помине отокот и болката пак стави ги.Ако не ги ставиш увото ќе ти зарасне.Секојдневно неколку пати поминувај со чистата медицинка низ отворот дури не се смири.Ти советувам да набавиш некои лабави обетки на пример од сребро ,да не се закопчуваат со бурма,и ако не си алергична на него,за да може полесно да ја движиш.Се така дури не се смири и не заздрави.

    За вакво закопчување зборувам.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      7,1 KB
      Прегледи:
      122
  5. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Јас не би ти препорачала да ставаш обетки додека не ти падне отокот зошто може и да ти загнои па сега ти види
     
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Затоа прво и кажав да пие антибиотик,откако ќе спадне отокот тогаш да проба со такви обетки.