1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потење на грбот

Дискусија во 'Тело' започната од NightAir, 22 септември 2011.

  1. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Ако има ваква тема, слободно избришете ја... Си реков да отворам тема за сите оние кои без конторола се потат на ГРБОТ! Јас не се потам многу под пазуви речиси ич, ама затоа грбот ми е секогаш жива вода.Тоа ми прави проблем посебно ако се изладам одма ме боли вратот и грбот, неможам фризура да носам ми се водени косата..дали на некој друг на кој му се случува ова има најдено барем мало решение или ?
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Јас :devil:
    Не до толку жива вода, ама се потам доста на грбот, под пазуви исто скоро ич.За жал решение немам најдено, освен да не ставам млеко за тело на грб зашто е мрсно, ама не е решение во никој случај :worried:
     
  3. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    мислам дека потењето неможи да се спречи освен како што кажа фемина90 да не се мачкаш со млеко за тело на грбот и облекувај се некако полесно во потоплите денови во светли бои ии ќе ти биди полесно :)
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    И мене тоа ми се случува грбот и половината... спас помалку облека и јас понекогаш кога мислам дека ќе испотам си ги држам рацете на половина дека ми се скоро секогаш ладни.. не знам зошто и како ама ми има помогнато ххааа :rofl: :rofl:
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    цел грб ми е мокар :@ дури не можам блуза да облечам се се познава хаха ама мора