1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потење на грбот

Дискусија во 'Тело' започната од NightAir, 22 септември 2011.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Ако има ваква тема, слободно избришете ја... Си реков да отворам тема за сите оние кои без конторола се потат на ГРБОТ! Јас не се потам многу под пазуви речиси ич, ама затоа грбот ми е секогаш жива вода.Тоа ми прави проблем посебно ако се изладам одма ме боли вратот и грбот, неможам фризура да носам ми се водени косата..дали на некој друг на кој му се случува ова има најдено барем мало решение или ?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Јас :devil:
  Не до толку жива вода, ама се потам доста на грбот, под пазуви исто скоро ич.За жал решение немам најдено, освен да не ставам млеко за тело на грб зашто е мрсно, ама не е решение во никој случај :worried:
   
 3. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  мислам дека потењето неможи да се спречи освен како што кажа фемина90 да не се мачкаш со млеко за тело на грбот и облекувај се некако полесно во потоплите денови во светли бои ии ќе ти биди полесно :)
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  И мене тоа ми се случува грбот и половината... спас помалку облека и јас понекогаш кога мислам дека ќе испотам си ги држам рацете на половина дека ми се скоро секогаш ладни.. не знам зошто и како ама ми има помогнато ххааа :rofl: :rofl:
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  5.836
  цел грб ми е мокар :@ дури не можам блуза да облечам се се познава хаха ама мора