1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поткожни влакна

Дискусија во 'Тело' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. Pixy101

    Pixy101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Каква е таа црна маст и каде можам да ја најдам?
     
  2. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    2.588
    Пол:
    Женски
    Веќе неколку дена на препоните имам бело топче кое ме боли на допир, можно ли е да е поткожно влакно или поткожно мозолче?
     
  3. jll

    jll Нов член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ve molam za sovet
    Za luzni i fleki od potkozni , nekoja mast, nesto na prirodna baza... bilo sto
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Dali zdrave kremot bi pomognal so flekite i bruncinjata na intimata od podkozni flakna? Previse gi imam i bruncinja i podkozni pa staviv krem zdrave. Sto mislite vie? Pozz
     
  5. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Женски имам подкожно на надворешната интимна усна накај препонот.Долго време ми стоешњ како голем чир.Не го задевав ми рече гинекологот дека тие не се стискаат.Да ставам патлиџан или локум за да се извлече гнојот.Е пред некој ден само од себе ми пукна и не се достискува убаво оти ме боли ако запнам,а никако да заздрави,само ми тече по малку крв и гној.Незнам што да правам.Вајда додека не излезе влакното нема да се затвори дупчето.А не го гледам влакното за да го извлечам инаку би зела игла и ке го извадам.Што да правам ?
     
  6. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Imav i ja edno podkozno na prepon sto mi odese na nervi.Maticnata zaedno so uste eden doktor bukvalno mi go iskopaa (so lokalna anestezija ).Posle toa 7 dena antibiotik.Ostana mal beleg.
    Iskonsultiraj se so maticnata,ne e loso i nekoj antibiotik da zemes poradi procesot.
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Eshli123

    Eshli123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    А каде да ја најдам црната маст и како се користи? јас престанав да се депилирам така да ...
     
  8. Anajirile

    Anajirile Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2017
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.179
    Јас ја купувам во аптека Херба, мислам дека во било која ја има. Само се мачка во делот кај имаш поткожни... порано се мачев, ги стискав ама вака е супер.
     
    На Eshli123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Almira1

    Almira1 Нов член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    имам брунчиња на препоните со гној (како чир) и никако да се ослободам од нив нешто да ми препорачате?
     
    Последна измена од модератор: 10 април 2018
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Нешто ефикасно за флеки? Еден убав период ги стискав и вадев подкожните влакна на нозете и партал се направив. Флека до флека. Бев на кожно, ми даваа лосиони, креми, но не ми помогнаа. Бев и во силуете на некакви третмани, но и од тоа ништо..
     
  11. funkD

    funkD Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Go imam istiot problem, lani edna vecer zemav da se stiskam da se kopam po nozete, partal se napraiv celo leto ne oblekov suknice radi toa. Isto mi se aktivirase tiroidnata i kozata mi bese dehidrirana sto pridonese da se prolongira zazdravuvanjeto. Uste imam luzni i fleki, podobri mi se nozete ,da, sekoj den se mackam so kokosovo, no bi bilo super da preporacate nekoja krema sto e efikasna, da se iscisti se. Citam pogore nekoja crna krema? Help fellow girls
     
    На Sarahhhhm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zaki96

    zaki96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    114
    Гледам на инста ги депилираат со топол восок оние влакна од косата што се пократки и се на вратот, бебешките што ги викаме хаха. Ме интересира дали ако ги депилирам може да се појават многу поткожни? Ако некој има искуство вакво нека пише.
     
  13. Eshli123

    Eshli123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Фaлa ти мнoгу веќе пoчнaв дa гo кoристaм се нaдевaм декa ќе пoмoгне бидејќи се пoдлaбoкo нaвлезени...
     
    На Anajirile му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Mene mi pomogna melem mnogu i jas bev lom po nozete. Mozes da go kupis po aptekite ili po pogolemi marketi. :)
    I drug sovet eksfoliraj ja kozhata i toa pomaga mnogu. :)
     
  15. Sarahhhhm

    Sarahhhhm Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Да побарам само мелем во аптека? Или некој посебен? Фала ти иначе, ќе пробам обавезно.
     
  16. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Melem pisuva na pakovanjeto i e vo metalna teglicka pakovanjeto.
    28BBACE4-91F8-4A18-A88E-03613CF88840.jpeg
     
    На Sarahhhhm му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Koja cena e crna mast
     
  18. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Да прашам како го користите пилингот од авон, планет спа со екстракт од кафе.. на мокра или сува кожа?
     
  19. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Јас пилинг секогаш правам по капење кога порите ми се отворени. Го бришам лицето нежно со крпа и потоа ставам пилинг (небитно дали од авон, балеа, итн). Значи лицето ми е влажно, не е ниту суво ниту пак имам капки вода.

    Едит: не обрнав внимание дека насловот на темата е поткожни влакна, веројатно пилингот ке го користиш за други делови од телото. Сеедно, и пилинг на нозе кога правам, го правам на влажна кожа по туширање. @anonymous16
     
    Последна измена: 19 април 2018
    На ludamaja10 и anonymous16 им се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Можеш и за време на туширање, било како, само битно е претходно кожата да биде добро навлажнета со топла вода за да се отворат порите и скработ да ги извади сите мртви клетки и некои поткожни влакна кои не се толку длабоко.
     
    На anonymous16 му/ѝ се допаѓа ова.