Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Поткожни влакна

Дискусија во 'Тело' започната од irena, 10 ноември 2009.

 1. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  104

  Малечки лажици за кафе или од големите? :P
   
 2. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  723
  Големи лажици, за се. Уствари тоа ти е во зависност, дали ќе ставаш на цело тело или не. Ако ставам само на нозе, големи лажици ама не ги правам онака преполни со куп.
   
  На Mracna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Јас имам бош прашање. :$
  Кои се тие влакна што сите ги зборувате? :tmi: :$
   
 4. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  723
  Сефора тие се оние грдите што растат под епителот, површниот слој на кожата, и не можеш да ги извадиш со депилација, ни со брич.
   
 5. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Zlatusko колкку време ја оставаш да делува смесава??
   
 6. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Може и мене да ми испратите подетални информации? :) Однапред благодарам :)
   
 7. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.672
  Уф подобро никогаш да не дознаеш. Болни се :worried:
   
 8. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  723

  Не ја оставам да делува, туку ја нанесувам и тријам на кожата, како пилинг. Само прво стави го пилингот па потоа стави гел за туширање бидејќи се мрси кожата од маслото за тело.
   
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Го има ли некој користено овој пилинг сапун и дали сте задоволни од него? :?:

  [​IMG]
  Tоалетен сапун за нежен пилинг на кожата. Содржи 3% ситни честици камен за отстранување на мртвите клетки и секојдневна регенерација на кожата. Нежно ја чисти, освежува и тонизира кожата и ја прави мека и мазна. Погоден е за секојдневна употреба.
   
 10. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  75
  Интимна депилација

  Девојки како се справувате со внатрешните влакна???? И дали некоја од вас користела црна маст,мојата депилаторка ми препорача зошто несакав да ме боцка со игла ми беше страв :sweat: :sweat: :sweat:
   
 11. simonceee

  simonceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  da ve prasam za ta smesata so kafe,seker,sol i krem ili maslo.Koga treba da se stava pred i posle depilacija so masinka.ili kontinuirano sekoj den?
  [mod-kirilica:g9lb0asm][/mod-kirilica:g9lb0asm]
   
 12. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Пред депилацијата .
   
 13. Syzane

  Syzane Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  14
  Поткожни влакна на интимната зона

  otkako pocnav da se depiliram, bez razlika dali so vosok, krema za depiliranje ili bric, pocnaa da mi izleguvaat bubulici na intimnata zona i na preponite polni so gnoj a posle stiskanjeto mi ostanaa i kako fleki... sekoj pat se poveke i poveke mi izleguvaat a vo posledno vreme imam i mn potkozni vlakna na taa zona kako i na preponite, Stavav nekoj tonik (mesavina od limon i rakija-velat uspesen bil), ima rezultati, no potoa povtorno se pojavuvaat. ..Se nerviram strasno bidejki ide leto, i koga ke spomne nekoj odmor, bazen, mene mi ide nekoe neprijatno cuvstvo pri pomislata da oblecam bikini bidejki bubulicite i potkoznite se gledaat apla mnogu :worried:
  ima li nekoj da mi dade nekoj sovet?? dali go imal toj problem i kako go resil? ?? Fala odnapred
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Potkozni vlakna na intimna zona i preponite

  Затоа што ова и е прво мислење, ќе ја преместат темата.


  Кога се депилирам со депилатор многу поткожни влакна ми излегуваат. Пред некој ден ми се брзаше и си викам ај рацеве со депилатор ќе ги поминам. Како наркоманка бев, баш кај вените ми излегоа црвени точки. За еден ден ми се повлекоа , ама џабе, цел ден не ја соблеков јакната од срам.
  Препоните ги депилирам со домашен восок, а поинтимниот дел со брич го средувам.
  Размислувам кога ќе бидам при пари да одам на трајна депилација на препони. Имаше некоја акција во Дермамедика, пазуви и надусници за 3000 денари.
  Би издвоила едно зелено стотче само да немам мака со препоните. Не ми излегуваат бубулици, ама тоа поткожните не можам да ги смислам.
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  Potkozni vlakna na intimna zona i preponite

  посета на дерматолог
  решение за кожни проблеми
   
 16. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Ај после планирам да го пробам тоа со кафе, шеќер и сол и масло, оти последниот пат со восок кога се издепилирав (а пред тоа со депилатор си се депилирав) сите влакненца под кожа ми излегоа, и морам неш да напраам, вака не бива... :)
   
 17. fragolina

  fragolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Сакам да прашам за таа црна маст дали остава флеки на долната облека, дали се остава да делува преку ноќ,преку ден или се измива после колку време? И колку време треба да се користи за поволни резултати?
  И за депилацијата со шеќерна паста каде ја има во Скопјево - адреса,телефон,цена?
  Поздрав.
   
 18. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Јас сакав да го споделам моето проблемче со вас...
  На нозете немам скоро ич влакна но затоа од коленате нагоре си имам ситни поткожни влакненца како брумчиња...
  Од колената нагоре ниту ги депилирам ниту ги бричам бидејки нема што,немам влакненца...
  Но си викам поубаво да си имам влакна отколку вакак со брумчиња...
  Има некој спас?
  Грозно изгледа на гола нога :(
   
 19. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.788
  Еве ти цела тема за тоа http://forum.femina.mk/telo/depilacija-so-sekerna-pasta-t5661/
   
 20. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Ова стварно делува и јас го правам еднаш неделно и е доста ефикасно