1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поткожни мозолчиња?

Дискусија во 'Лице' започната од anije, 1 февруари 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  ;( ;( ;( Забележав и во Темата ‘‘Црнки на лицето‘‘ исто вакво прашање и бидејќи го имам истиот проблем ќе ве молам да помогнете :) Како можам да се ослободам од поткожните бубулички
   
 2. snegulcence

  snegulcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Просто незнам како мозам и сама да си помогнам, некои ми викаа да ставам бекутан крема ама таа не ми помогна ,па ако немој од вас несто знае ве молам да ми казе .
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  за жал незнам ни јас лек за ваквите поткожни што излегуваат, ај оние другите ке намачкам крема и ќе се исушат, ама овие ствано се лоши и многу поболни :evil: стално ми се прави по некое еднаш месечно пред да добијам :twisted:
   
 4. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Офф :( Јас цел живот имамм :( ;(
   
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.476
  Пол:
  Женски
  е ова ми е еден ужасен проблем ми се појавуваат на грбот и тоа се големи и ужасно болни :( и не можам никакво решение да им најдам :(
   
 6. sosmooth

  sosmooth Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  пробај со зелена глина и пилинг ;)
   
 7. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  jas na lice so igla gi vadam
  a inace imam edno kaj okoto ama toa mi e strav da ne si ja zakacam iglata vo oko :(
   
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  а како тоа со игла?
   
 9. sosmooth

  sosmooth Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  на козметичар така прават...јас не би го направила тоа сама дома
  и сите што ми ги имаат третирано на тој начин никогаш повеќе не ми се имаат појавено..но после третиов пат тешко дека некогаш повеќе ке одам на третман.
   
 10. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  ja inficiras iglata i posle kaj so ti e mozolceto ke go dupnis malce i ke pricnis i ke izlezi beloto so e vnatre
  posledniot pat malce od poke se dupnav i malce krv imase ali prolazno e:)
  polesno mi e so potkoznite otkolku so obicnite :)
   
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  баш ке пробам да видам па ке ти кажам колку ке успеам
   
 12. snegulcence

  snegulcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Па нели ви остануваат лузни како дуп~инја , од иглата?
  Јас не се осудувам да пробам, а ина~е на козметицар не секаде ги вадат со игла - тоа нема врска, мене ми ги ле~еа со пилинг и една крема правена по рецепт, ама па се појавуваат.
   
 13. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  nemam nikakvi dupcinja
   
 14. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39

  А лузни? Патем мајка ми ми кажа дека кога сум била мала сум се нафрлала со вакви и ме однесла во Јане Сандански и ми ги исчистиле ама пак ми се појавија :(
   
 15. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  mislam ne sum samo jas i site moj drugarki isto se spravuvame so ovie potkozni mozolcinja i niedna nema dupcinja ni luzni i soledad kazi sto napravi :)
   
 16. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  eve denes probav odvaj strav mi bese da bocnam :) i izvadov dve :D i inaku mi tecese krv na ednoto i malku mi otece ama nema gajle
   
 17. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
 18. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  eve jas da vi kazam deka ne se poznava ni luzna na mestoto na bockanje nitu nisto uste naredniot den mozolceto samo malku se poznavase a posle isceznam fala za sovetot blueEye
   
 19. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  nisto ete so sigurnost ushte edna podvrdi neka nema nikakvi luzni :)
   
 20. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Уште не пробав. Страв ми е. Ама деновиве сигурно ќе пробам фала ти блуај :)