1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потписи :)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од SexyLady, 13 ноември 2010.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема на фемина, но доколку има - клуч! :!:
  Како што има тема „Аватари“ каде што прикачуваме слики за некој да си земе и стави како аватар, еве тука ќе пишуваме пораки, поуки, цитати и мали извадоци, од кои некој ќе може да си ја стави како потпис. Се надевам дека ќе ви се допадне :) Бацки! :*

  *Еве јас ќе почнам со еден цитат: Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.
   
 2. GirlWithGreenSkarf

  GirlWithGreenSkarf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  11
  Кога на љубовта ќе и дојде крајот, слабите тагуваат, енергичните брзо пронаоѓаат нова, а паметните веќе од одамна си имаат резерва. ;)
   
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ме мрзеше да ги пишувам, ајде ваљда може и вака :)
   
  На Princess.S, bravegirl, Buttterfly и 2 други им се допаѓа ова.
 4. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Може, може и сликички со текстови да се прикачуваат :)
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Има доста вакви теми со цитати, quotes, еве нека стои оваа, но постирајте и вакви слики како на ла-чика, некои други сликички коишто можат да стојат во потпис, или некои страници како што се тие за бројчаниците и сл. поврзани за потпис, да биде нешто поразлично.
  Се надевам ќе се согласите :)
   
  На Hipica и SexyLady им се допаѓа ова.
 6. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  :D
   
  На Belieber163, Rock-a-Fella, bravegirl и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  " Ниту едно добро дело, без разлика колку мало, никогаш не било залудно. "
  Езоп

  " Не ме интересира минатото. Ме интересира иднината зошто очекувам таму да го поминам остатокот од животот. "

  Ниту еден маж не ги заслужува вашите солзи, а кога ќе најдете некој што ги заслужува, тој никогаш нема да ве расплаче.

  ‎" Битни се малите нешта кои ги правиме за другите - обична чаша вода
  или покажување малку добрина... Не е битно колку даваме, туку со колку
  љубов тоа го правиме. "
  Мајка Тереза (1910-1997)

  Убавите жени се создадени за мажи кои немаат фантазија, а паметните за оние кои немаат среќа! - Казанова
   
 8. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Belieber163 и bravegirl им се допаѓа ова.
 9. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  421
 10. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Не очекувај дека луѓето ке ви помогнат во криза!Така ке се поштедите од разочарување!Бидејки победата има многу татковци, но поразот е секогаш едно сираче.
   
  На zarah123 и EleMental им се допаѓа ова.
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
 12. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  One decision can change your whole life. :)
   
  На eminil му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  најди девојка, која ќе ти го промени животот а не статусот на врската ;)
  &
  it takes years to build a friendship but seconds to destroy it :|
   
 14. Ayomi

  Ayomi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
   

  Прикачени фајлови:

  На Adi888, rozy и bravegirl им се допаѓа ова.
 15. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Rock-a-Fella, bravegirl и Hipica им се допаѓа ова.
 16. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Животот е билет за најголемата претстава на светот.

  Чувај ја љубовта во твоето срце. Животот без љубов е како градина без сонце каде што цвеќињата се мртви. Свеста дека сакаш и дека си сакан носи топлина и го збогатува животот, нешто што ништо друго не може да ти го донесе.
   
 17. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. stefu6ka

  stefu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Nekog zavolis ludo, pa srce mu das, taj neko ti treba, a ti njemu ne trebas. Tad nastaje patnja, tad pocinju boli, tad zamrzis sebe zbog nekog ko nezna da voli....
  :D se nadevam ce vi se dopadne
   
 19. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На bravegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Marucu37

  Marucu37 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Ne polevaj ja bolkata so solzi,zosto se sto se poleva raste!