Потпунки на рамениците и подуени ракави

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 20 август 2011.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.257
  Пол:
  Женски
  Потпунките во сакоата и капутите порано биле хит и во машката и во женската облека. Со текот на времето тие се отфрлиле од употреба (барем во женската облека) за сакоата и капутите изгледаат поженствено.
  Денес тој тренд е вратен, но ретко кој го следи. Можеби не е ист како во порано, но присутен е со мали варијации во вид на подуени ракави кај рамениците.
  Што мислите вие за ова? Дали ви се допаѓа или не?

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  не најдов ваква тема, искрено се извинувам доколку е дупла :)
   
  На LetsTalkFashion му/ѝ се допаѓа ова.
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Некако многу „офицерски“ ми делуваат потпункиве, никогаш не сум ги сакала. А сите џемперчиња, капутчиња, јакнички и такви работи што останале од мајка ми кога била млада имаат потпунки. И на сите им ги исеков кога земав да ги носам. Подуените ракави на некои парчиња облека ми изгледаат слатко и би ги носела, ама потпунки - не.
   
  На lolyta777 и SexyLady им се допаѓа ова.
 3. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Мене симпатично ми делуваат, имам едно сако со потпунки, ама најверојтно се некои полу-потпунки па не се дотолку приметливи. Ми се допаѓаат и делуваат доста штосно и интересно, нормално ако девојката знае да ги носи и убаво ссе искомбинирани.

  Но и потпункиве според мене не се за секоја девојка, особено не за девојки кои се природно широки раменици, затоа што со потпуниките се истакнуваат дополнително и не изгледа убаво.
  Како и се кое друго парче гардероба не стои и прилега секому, така е и со потпункиве и подуениве ракави.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.947
  Пол:
  Женски
  Потпунките баш и не ги сакам. Ми ги шират рамењата и ми го скратуваат вратот што баш и не ми одговара. Онака изгледаат убаво, додаваат елегантност ама сепак, не фала.
  А подуени ракави сакам. Имам неколку блузички и џемперчиња со такви ракави и баш убаво изгледаат.
   
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Потпунки Не!! Не ги сакам
  Ми делуваат строго, неубаво
  Како женско да се билда и затоа е толку развиена во раменици

  А за подуени ракави...па да. Зависи што е и како ми стои :)
   
 6. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.089
  сакам ама не би носела затоа што имам широки рамена и уште овие ми фалат ... иначе баш ми се типски :)
   
 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.767
  Допаѓања:
  13.127
  А-у. Погодена тема.
  Потпунки не, ама подуени ракави ДА!

  Многу ми се свиѓаат, и многу убаво ми изгледаат подуените ракави, сакам да носам такви блузички. Имам неколку, и мислам дека прекрасно стојат, си ги обожавам.

  Моментално носам една маичка со подуени ракави, и станав до огледало да видам како стои, по којзнае кој пат. :lol:
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Не сакам и не носам ни пупунки ни пак подуени раменици убави ми се да ги гледам онака на некого но јас да ги ставам се чуствувам како бетмен спремен да полета :lol: не можам да ги носам ме нервираат :swear:
   
 9. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.297
  Потпунки- леле колку ме потсеќа зборот на огромните стари сакоа на мајка ми. Цело да те проголта, плус да ти додаде билдерски раменици :D
  Ама кога ќе размислам подобро, тука најверојатно се работи за “трауми“ од детството.
  Слатко ми изгледаат подуените ракави. Од едноставна секојдневна блуза- добивате слатка и посвечена.
  Плус ако на моделот додадеме некој штосен брош- имаме полн погодок.

  А сакоата со потпунки- морам да кажам дека особено многу ми се допаѓаат моделите на Балмаин. Навистина се шизички :inlove:
  Би ги носела, зошто да не. Само уште да се инвестира во едно квалитетно и трендовско парче ;)
  [​IMG]
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.817
  Пол:
  Женски
  Не е лош меѓутоа секому не би му седеле потпунки на рамениците и подуени ракави :lol: :lol:
   
 11. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  не ми се допаѓа мене и не би носела
   
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Ми се допаѓаат, и би ги носела да немам широки раменици, но јас имам така да додатно не би ги проширувала. Иначе супер се и супер стојат на некои девојки :)
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Порано ич не ги сакав, кога ги гледав по кошулите на мајка ми.
  Сега ми се ептен интересни, женствени, елегантни.
  Само не знам како би ми стоеле, имам и јас широки раменици.
  Се заљубив во фустанчето :inlove: .
  Сериозно размислувам да го шијам за матура.
   

  Прикачени фајлови:

  На simoncelicius, FBI и LaChiquita им се допаѓа ова.
 14. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Мене лично многу ми се допагаат и ги носам, имам сако со потпунки на рамениците исто имам фустан, блуза со подуени ракави и мислам дека стојат прекрасно :D :D
   
 15. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  2.855
  Пол:
  Женски
  Подуените ракави женствени ми се баш ама ова со потпункиве жените повеќе на капетани и команти ми личат отколку на жени
   
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Мене лично ми се прекрасни и би ги носела. Особено некоја модерна јакничка со потпунки. Мх, мераци.
   
 17. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Потпунки на рамениците не се толку лоши но јас не би ги носела, а подуени ракави може. :) :)
   
 18. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Подуени ракавчиња - може.
  Потпунки - не.
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Ми се допаѓаат подуените ракави, изгледаат многу женствено и елегантно.
  А потпунки никако не би носела...
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Па не, затоа што многу ми ги прават дебели рацете. :$ Имам една маичка, со така подкренати раменици, ама пократки. И ја носам, ама по ретко.