1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потпунки на рамениците и подуени ракави

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 20 август 2011.

  1. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Можеби,зависи од моделот,ама не.Мајка ми на сите стари кошули и јакни и на се има потпунки,и ми изгледаат глупаво,и баш ја прашав што ќе и се кога она има убави,широки рамења,и она ми вика па така беше модерно.Ама јас не би носела
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дури сега ја гледам темава а погодена е за мене :)
    Имам премалецки раменици и тој недостаток го надополнувам токму со вакви блузи кои ги имам во голем број. А оние потпунки од времето на 80десетите нормално дека не сум луда да ги носам, но имам 2 капути на кои имам потпунки но каде каде се помали потпунките и поскладно ми делува капутот со нив, но на моето тело, на некој со развиени раменици нормално не им треба, ќе изиграва ли офицер.
    А во блузи и фустанчиња со поткренати раменици сум вљубена, ем убаво ми стојат ем како модел ми се допаѓаат.
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ок ми е, само и овој тренд некако наеднаш се врати, ко цветичите. Подуени ракавчиња скоро секогаш сум носела, имам многу мали раменици, ама сега ги одбегнувам оние блузиња со подуени ракави и некоја пуфка од страна, што буквално сите ги носат без разлика дали излегле по леб и млеко или да ѕенѕаат во диско.

    Јас кога пред некоја година носев капут скроен по руски терк, со изразено надуени ракави ме гледаа коцкасто низ град. Се кладам дека ако го облечам оваа сезона ќе бидам хит. :lol:
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Премногу на 80-сети ми делуваат потпунките :rofl: како да гледаш некој ретро видео спот :)
     
  5. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Имам капутчиња со потпунки ама скоро не се ни забележуваат.
    Незнам некако глупо ми стојат :^)
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Колку само не ги сакам :D За потпунки не сакам ниту да пишувам, одвратни ми се, а не сакам ниту подуени ракави. Имам една единствена маичка со подуени ракави и тоа ептен малку се забележува и кога ја носам цело време се допирам на подуеното и го туркам надолу, ми се чини којзнае колкава сум :D
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Јас имам доволно свои раменици па ако ставам потпонки личам на
    [​IMG] :wasntme: :D
    А слатки ми се оние блузички и кошулки со подуени ракавчиња само на оние девојки на кои тоа им треба, ако им се складни со телото. Значи не по секоја цена да се носат вакви ракави само затоа што е во мода.
    Нешто вакво на пример
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    Не ги сакам овие а Ла гага пуфкала :D [​IMG] или оние ко рогови на рамената сакоа :)
    Убаво е само ако надоплнува и е слатко и ненападно :)
    Eдит: речиси сите зимски палта имаат потпонки, често пати сум ги вадела, ама ова последново што го купив е така нешно пополнето колку да стои исправено, па немам таков проблем со вадење сунгери :)
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ич не ги сакам потпунките и подуените ракави, воопшто не ми се допаѓаат :shake: некако не се убави, неженствени.
     
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Имам неколку сакоа со потпунки на рамениците но не се некој изразени, да личам на рамбо. Исто така имам една блуза со подуени ракави не ми стои лошо. Летово во Турција видов преубаво сако тегет, но имаше потпунки на рамениците оние од времето на 80, маж ми ми рече дека сум личела на теткичка кога го пробав :D
     
  10. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Никако не ми се допаѓаат потпунките на ракавите...Мајка ми има неколку вакви ама веќе не ги носи.
    А подуените ракави ми се слатки.Мислам дека имам една блуза која има подуени ракави и баш е слатка :)
     
  11. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Мене ова ми е супер навистина , и имам доста парчиња облека во овој стил. Мислам дека е доста шик. Само досадно ми се оние фустанчија што ги фураат сите во исти фазон , па барем да бидат пооргинални малку и таа монотонија да ја разбијат барем со супер модни додатоци.
     
  12. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Подуени ракави може. Имам и неколку такви блузи. А потпунки не.
     
  13. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Премногу ми се свигаат подуените ракави и имама многу такви блузи. а за потунки на јакни, и такви ствари, па штознам...ако се не многу забележитлни ми одговараат и ги сакам.ако ме прават како роб :D сепак не
     
  14. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Потпунките на рамениците баш и не ги сакам некако не ми изгледаат убаво а подуени ракави сум за ми се допаѓаат
     
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Потпунки имав на едно сако, ама ги извадив. Личев на офицер :lol: Јас имам тесни рамења и некако не ми стои таков стил.
    Ама подуени ракави сакам, имам неколку такви блузи и баш ми делуваат симпатично. :)
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Потпунки-не, а подуени ракави-можеби зависи...
     
  17. Star19

    Star19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    70
    Потпунки не ми се допаѓаат ме потсетуваат на времето кога мајка ми била девојка :lol: Подуени ракави да, може симпатично ми исзледаат баш сега скоро пред нова година си купив бела туника со такви ракавчиња.
     
  18. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Подуени ракави носам,па и потпунки знаат многу убаво да стојат,ама не ко тие од времето на мајка ми...нешто модифицирано и не премногу нападно.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. marija.hana.una

    marija.hana.una Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    35
    Ми се допаѓаат, ги сакам и носам со мераци :inlove:
     
  20. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Хмм не ги сакам баш но колку е само убо ова :oO [​IMG]