1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потпунки на рамениците и подуени ракави

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 20 август 2011.

  1. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа секашниот стил , како на сликите , инаку тој што го носеле нашите мајки и баби воопшто не ми се допаѓа , премногу се изразени рамениците и изгледа како робот :D
     

    Прикачени фајлови:

  2. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Потпунките не ги сакам бидејќи не ми стојат.Тие секако делуваат елегантно како и секое парче на облека но за мене не се
    А за подуени ракави имам една сива маичка и ми стои добро за тоа дефинитивно ќе кажам да :)
     
  3. Berguzar

    Berguzar Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    7.315
    Многу сакам вакви парчиња...често ги носам ;)
     
  4. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Подуени ракави сакам. Имам и блузи, сако, фустанче, џемпер и мноогу др работи. Ниска сум ми одговара :lol: :P
     
  5. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Потпунки не ми се допаѓаат. Мое мислење е дека потпунките се за оние кои баш „немаат“ раменици т.е. им се помалку развиени/помали рамениците. Имам пробано едно палто од мајка ми со потпунки , а јас широки рамења и катастрофа ми стои |-)

    Подуени ркави, апсулутно да! Имам нешто и во личната гардероба со подуени ракави. Убаво ми игледаат.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. Srekichka

    Srekichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    39
    Нешто во што се осеќам најпријатно се токму тие :) имам разни модели, и можат најразлично да се комбинираат :)
     
  7. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Па бидејќи немам многу широки рамена можам комотно да ги комбинирам и потпунките и блузичките со подуени ракави.
    Мене баш штосно ми делуваат новите модели на сакоа со мали потпунки кои даваат дополнителен шик и елеганција и со задоволство ги носам :$
     
  8. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Многу моќно ми изгледа тоа.... сакам повисочки рамена... а особено па уште и боцки ако имат нитни такви сребрени или златни ауууфффф ! :inlove:
     
  9. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    351
    Уу :P Сакаам подуени ракави. Едноставно парче на блуза го прават елегантно .
     
  10. StylishGirl135

    StylishGirl135 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    16
    Мене потпунките ми се интересни. Носам такви блузичиња или пантенца, но сега повеќе се носат со НИТНИ :inlove:
     
  11. mrs.rose

    mrs.rose Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    2
    воопшто не ми се допаѓаат ни потпунките ни подуените ракави. се чувствувам како роботче :rofl: