Потценети актери

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BlackSwan5, 19 февруари 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Имаме тема за преценети актери и оние кои добиват преголемо внимание и пофалби а не се толку добри според вас но немаме за потценети.Оние кои премногу ги критикуваат а според вас не глумат лошо, дури и добро.Сепак сите имаме различни мислења.Кои се за вас потценети актери ?

  Ќе ја наведам Сиена Милер.Читав многу лоши коментари за нејзината глума но не се согласувам воопшто со нив.Според мене има голем талент.Ја имам гледано во Factory Girl и во Casanova и според мене глуми одлично.Во Factory Girl има доста комплексна и емоционално нестабилна улога и ја доловува одлично.Да се прашувам јас,би и дала златен глобус.Не ми се јасни воопшто негативните критики за нејзината глума.
  И Роберт Патинсон.Во почетокот и јас мислев дека е неталентиран поради Twilight и мојата одбивност кон тој филм.Но всушност таму и нема што да покаже,го гледав вториот дел а него го немаше многу таму.Откако го изгледав Remember Me и Water For Elephants видов дека момчето има потенцијал,и тоа голем.Талент за глума несомнено има и тоа го покажа во овие две улоги кои се инаку многу тешки за играње.Не ми се допаѓа што го критикуваат многу баш поради улогата на вампир а не го гледале во други улоги каде што е одличен.Мене не ми е воопшто убав,ниту шармантен а ниту се трескам од земја поради него но ми е добар глумец.
   
  На crazylady, Neytiri и Mayyya им се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Јас за потценети актери ги сметам некои поанонимци кои биле актуелни само на некоја серија, дел од епизода, некој нетолку познат и скап филм а потоа ги снемало.
  Или пак оние брилијантни кои играат само по сериите а ретко на филмовите.
  Јас ќе го кажам Gabriel Macht, незнам како порано не сум го приметила, мене во Suits ми е предобар.
  Од овие Холивудскиве добро познати и што за нив многу се зборува ретко кој ми е потценет.
  Ќе речам еве дека многу малку внимание се обрнува на Gary Oldman,(петтиот елемент) ретко кој го знае, и незнам што треба да направи човеков за да земе оскар.
  Колин Флирт да неречам до лани не беше нешто посебно актуелен а е прекрасен актер.
  Ќе ми текне на уште некој, сигурно.
   
 3. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.024
  Јас тука ќе си го спомнам Вентворт Милер,во Бегство од затворот,значи преубаво глуми,и гледав некои други филмови со него,мене многу убаво ми глуми,ама досега не добил некоја поголема улога,освен онаа во Бегство од затворот.

  [​IMG]
   
  На joy1, mileystar и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  За Вентворт и мене ми е чудно како после Бегство од затворот не доби некоја побитна улога.Мислам настрана тоа што е згоден и убав ама навистина одлично глуми.Дури мислам дека за улогата на Мајкл беше номиниран и за златен глобус.
   
 5. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.278
  Се сложувам со вас девојки за Милер, ств дечково добро глуми, преубав е , а не го гледам веќе во филмови .. Исто мислам и за Кирстен Данст. Според мене мнг талентирана, весела , таква насмеана а ретко кога ќе ја видам во некоја подобра и сериозна улога.. :D