1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потценети актери

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BlackSwan5, 19 февруари 2012.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Имаме тема за преценети актери и оние кои добиват преголемо внимание и пофалби а не се толку добри според вас но немаме за потценети.Оние кои премногу ги критикуваат а според вас не глумат лошо, дури и добро.Сепак сите имаме различни мислења.Кои се за вас потценети актери ?

    Ќе ја наведам Сиена Милер.Читав многу лоши коментари за нејзината глума но не се согласувам воопшто со нив.Според мене има голем талент.Ја имам гледано во Factory Girl и во Casanova и според мене глуми одлично.Во Factory Girl има доста комплексна и емоционално нестабилна улога и ја доловува одлично.Да се прашувам јас,би и дала златен глобус.Не ми се јасни воопшто негативните критики за нејзината глума.
    И Роберт Патинсон.Во почетокот и јас мислев дека е неталентиран поради Twilight и мојата одбивност кон тој филм.Но всушност таму и нема што да покаже,го гледав вториот дел а него го немаше многу таму.Откако го изгледав Remember Me и Water For Elephants видов дека момчето има потенцијал,и тоа голем.Талент за глума несомнено има и тоа го покажа во овие две улоги кои се инаку многу тешки за играње.Не ми се допаѓа што го критикуваат многу баш поради улогата на вампир а не го гледале во други улоги каде што е одличен.Мене не ми е воопшто убав,ниту шармантен а ниту се трескам од земја поради него но ми е добар глумец.
     
    На crazylady, Neytiri и Mayyya им се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Јас за потценети актери ги сметам некои поанонимци кои биле актуелни само на некоја серија, дел од епизода, некој нетолку познат и скап филм а потоа ги снемало.
    Или пак оние брилијантни кои играат само по сериите а ретко на филмовите.
    Јас ќе го кажам Gabriel Macht, незнам како порано не сум го приметила, мене во Suits ми е предобар.
    Од овие Холивудскиве добро познати и што за нив многу се зборува ретко кој ми е потценет.
    Ќе речам еве дека многу малку внимание се обрнува на Gary Oldman,(петтиот елемент) ретко кој го знае, и незнам што треба да направи човеков за да земе оскар.
    Колин Флирт да неречам до лани не беше нешто посебно актуелен а е прекрасен актер.
    Ќе ми текне на уште некој, сигурно.
     
  3. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас тука ќе си го спомнам Вентворт Милер,во Бегство од затворот,значи преубаво глуми,и гледав некои други филмови со него,мене многу убаво ми глуми,ама досега не добил некоја поголема улога,освен онаа во Бегство од затворот.

    [​IMG]
     
    На joy1, mileystar и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  4. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    За Вентворт и мене ми е чудно како после Бегство од затворот не доби некоја побитна улога.Мислам настрана тоа што е згоден и убав ама навистина одлично глуми.Дури мислам дека за улогата на Мајкл беше номиниран и за златен глобус.
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Се сложувам со вас девојки за Милер, ств дечково добро глуми, преубав е , а не го гледам веќе во филмови .. Исто мислам и за Кирстен Данст. Според мене мнг талентирана, весела , таква насмеана а ретко кога ќе ја видам во некоја подобра и сериозна улога.. :D