Поука на денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 6 април 2014.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Најнапред да се извинам, доколку темава е дупла, екстремно глупа или слично. :D

  Овде, на ова место, почива... Не бе, скраја да е. :D
  Овде, на ова место, би требало да напишеме, некоја поука на денот. :rofl: Како што вика и самиот наслов, нели. :rofl: Интересни, смешни поуки. Не да копираме некои философии... :drunk:

  Еве на пример, мојата денешна поука е:
  - Немојте да изедете четири сладоледи, а особено не лански... оти ќе ве боле меот. :D

  Нешто што сте згрешиле... од типот на:
  - Не отворајте ја категоријата Гурманско катче, во доцните часови.
  - Или да читате мистериозни теории, исто така во ниедно време.

  На кратко... за што сте се за*бале денес? :rofl:
  Да аманетизираме некоја поука, да не згреши некој, како нас. :P
   
  На okcenzi, Mhhm, galapce и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Немојте да учите во пет без пет... Бидејќи се ќе ви се измеша.
  И не си играјте со ринглата ќе се изгорите!(ко мене)
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Интересна тема.
  -Немојте да седите во пижами во неделите,зошто во секое време може да дојдат ненајавени гости :D
   
  На Osamena devojka, Mhhm и Heartbeat им се допаѓа ова.
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  4.310
  Пол:
  Женски
  Немојте да јадите шпагети в кревет, може да ја превртите чинијата :rofl: :wasntme:
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  4.112
  Филмовите и мажите се иста за***нција ...ако не ве заинтерсира на почетокот тешко дека ке можете да го гледате до крај...а ако сте толку упорни на крај ќе сватите деке за џабе сте губеле време, ... Да не се лажеме ова го знаевте уште на почетокот на филмот...
  наравоучение -ништо ново не научивте :(
   
  На НаталијаРист, Mhhm и galapce им се допаѓа ова.
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.883
  Допаѓања:
  26.498
  Пол:
  Женски
  Кога имаш лош ден, само опушти се, вдиши длабоко, се’ ќе помине... :*

  Лажам бре, пу пу. :D
  - Немојте да се снимате додека играте, а истовремено грми.
   
 7. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Не гледај глуп филм, ти одзима скапоцено време! :lol:
   
  На magic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Никој не заслужува да се нервираш ради него , кад - тад се ќе дојде на место ;) А Господ гледааааааа!!!!!
   
  На Osamena devojka и magic.girl им се допаѓа ова.
 9. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.764
  Допаѓања:
  37.671
  Пол:
  Женски
  Пред да кажете нешто,убаво размислете. :D
   
  На galapce, Osamena devojka и Aneto10 им се допаѓа ова.
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Да не ти стоеше главата на раменици и неа ќе ја изгубеше!
   
  На magic.girl и crazylady им се допаѓа ова.
 11. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  4.310
  Пол:
  Женски
  Секогаш ќе ги има оние кои ќе сакаат да ти нанесат болка.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.604
  Допаѓања:
  137.269
  Пол:
  Женски
  Немојте да лежите и да јадете, затоа што се ќе ви се преврти врз вас и ќе бидете ко повратени! :puke: :lol:
   
 13. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.346
  Допаѓања:
  70.741
  Пол:
  Женски
  Не јадете после 8 часот ќе ви биде тешко да спиете :|
   
 14. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  155
  Не излегувај надвор,без да понесеш чадор (особено кога врни) !
   
 15. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  2.166
  Пол:
  Женски
  Немојте да гледате хорор филм доцна навечер бидејќи може да се случи утредента да останете сами дома и да ви се отвори вратата од промајата,и тоа 2 пати!
   
  На Osamena devojka, okcenzi, Mhhm и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  3.506
  Пол:
  Женски
  Не спијте повеќе од 14 саати, ќе се чувствувате уште поизморено. :!:
   
  На foreverMATH, Mhhm и fox.megan им се допаѓа ова.
 17. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Не ставајте кафе,вода и воопшто течни продукти до мобилниот телефон,бидејќи голема е веројатноста да ги истурите врз него :rofl:
   
  На Mhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marijansita

  Marijansita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  Не верувај секому!! :!:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.715
  Допаѓања:
  32.154
  Пол:
  Женски
  Утрото е помудро од вечерта.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Не пијте турско кафе ако планирате да спиете после. :yawn:
   
  На Osamena devojka и crazylady им се допаѓа ова.