Поука на денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 6 април 2014.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.461
  Пол:
  Женски
  На доброто секогаш возвраќај со добро, а лошото заборави го, не е тоа вредно. :*:
   
  На Zimone, prominent, EMMA EMILY и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.358
  Пол:
  Женски
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Утрото е помудро од вечерта:^)
   
  На Zimone, hermosa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.358
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Zimone и joy1 им се допаѓа ова.
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Џабе се ако немаш здравје.
  Здравјето е најважно.
   
  На Keiner, Zimone, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Знаењето е оклоп што ја штити и најкревката личност.
   
  На Zimone, piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  3.382
  толку
   

  Прикачени фајлови:

 8. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  2.490
  Пол:
  Женски
  Молчењето е стварно злато некогаш :angel::devil:
   
  На Zimone, crazylady, Justicija и 2 други им се допаѓа ова.
 9. снежана тодорова

  снежана тодорова Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Ако не си среќен со твојата положба во животот ,ПОМЕСТИ СЕ' не си дрво.
   
  На Zimone, Just.do.it, SunnyGirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.386
  Допаѓања:
  241.495
  Пол:
  Женски
  090AC0C9-2E42-45FF-8E09-CF5EB3B63B49.jpeg
   
  На galapce, Zimone, НаталиЛили и 13 други им се допаѓа ова.
 11. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  7.767
  Пол:
  Женски
  Кој му копа гроб на другиот, самиот паѓа во него.
   
  На Zimone, Justicija и Rama им се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Од атер, од атер...и на крај ќе ти е*ат матер:tmi:
   
  На cresa-jagoda, P.S.love, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  11.815
  Пол:
  Женски
  Не се гради среќа врз туѓа несреќа ...
   
  На crazylady, cresa-jagoda, P.S.love и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Superlejdi27

  Superlejdi27 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Немој да се качуваш на планина за да те види светот, туку за да можеш ти да го видиш светот.
   
  На Zimone, crazylady, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Не мора да имате сопствено дете за да му покажувате љубов и внимание, големи сте тогаш кога ќе научите дека среќата не треба да ја родите, туку таа е секаде наоколу вас....
   
  На Milobebence, Zimone и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.461
  Пол:
  Женски
  Sharing is caring :sun: :l:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  8.305
  Пол:
  Машки
  Здравиот има многу желби.
  Болниот има една:
  Да оздрави.
   
  На Zimone, Rama, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Велат дека очите не знаат да лажат, ама лажат и тоа како8)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.461
  Пол:
  Женски
  Само будала може самиот да направи проблем кај што го нема. (facepalm)
   
  На Zimone и Rama им се допаѓа ова.
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  38.975
  Многу нешта можат да се решат со нормален, разумен разговор. Човек треба само да има храброст да го започне :)
   
  На Zimone, Rama и НаталиЛили им се допаѓа ова.