Поука на денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 6 април 2014.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Голем е оној човек кој умее да премолчи тогаш кога е во право, а на малиот соговорник отстрана не му останува ништо друго освен да ја мери јачината на својот ум(fingers)
   
  На LejlaD, снежана тодорова, Сама Дома и 7 други им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  Никогаш не заборавај да потенцираш што поточно мислиш, оти некои едвај чекаат да згрешиш и толку ти треба.
   
  На zolev, cresa-jagoda, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Се што можеш да направиш сега и тука, не одложувај за утре, задутре, понатаму.
   
  На cresa-jagoda, prominent, ItsMarth и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  It is when you cannot continue, but refuse to quit, that you grow.
   
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  38.975
  Кога ќе се измориш, научи да одмараш, а не да се откажуваш.
   
  На cresa-jagoda, Rama, Slatkish255 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  42.250
  Пол:
  Женски
  Ако се спремате за одмазда ископајте два гроба, во едниот да го закопате оној на кого му се осветувате а во другиот да се закопате самите.
   
  На LiliBoz, LejlaD, prominent и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Се поминува...и тагата и среќата, ништо не трае онолку колку што мислиме и сакаме:d:
   
  На poenta, LejlaD, снежана тодорова и 6 други им се допаѓа ова.
 8. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  Немој само потценуваниот човек да те изгази утре-друг ден, па да те видам дур тогаш. :hai:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mese4ka92

  Mese4ka92 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Какви ти се мислите , таков ти е животот.
   
 10. снежана тодорова

  снежана тодорова Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Среќен е оној човек,кој се научил да се восхитува,а не да завидува....
   
  На Rama, cresa-jagoda и LejlaD им се допаѓа ова.
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.425
  Допаѓања:
  251.425
  Покриен газ муви не го лазат;)
   
  На Rama, cresa-jagoda, stetoskop и 3 други им се допаѓа ова.
 12. снежана тодорова

  снежана тодорова Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Вистинскиот маж не сака милион жени,сака една жена на милион начини.
   
  На Rama, cresa-jagoda, LadyC и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  How you do one thing is how you everything.
  По не знам кој пат...
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.462
  Пол:
  Женски
  Без труд, нема резултати. :emo:
   
  На Rama, cresa-jagoda и Snow-Star им се допаѓа ова.
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Нема итни работи, има само луѓе што задоцниле.
   
  На снежана тодорова му/ѝ се допаѓа ова.
 16. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.157
  Допаѓања:
  38.975
  Не мисли многу, дејствувај:)

  Или што би се рекло Just do it8)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  When it's damage control all you can do is tackle one bleeder at a time.
   
 18. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  Нема начин да нема начин.
   
  На снежана тодорова, Rama и poenta им се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  Kid me once- it's on you, kid me twice- it's on me.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. снежана тодорова

  снежана тодорова Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  images (1).jpeg
   
  На DevilBoy212 и Rama им се допаѓа ова.