Поука на денот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 6 април 2014.

 1. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Молчењето е компромисна игра со себе.
   
  На stetoskop, Elaine, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Молчењето вреди злато:!:
   
  На снежана тодорова, stetoskop, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  Persistence is the key и Practice makes it perfect.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  What's happening in your life is a result of what's happening in your mind.
   
  На Bitter-Sweet, Feminka192 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 5. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  Исправањето криви дрини обично не е успешно па не треба да ми премине (е) навика. :d:
   
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Не труди се да си ги трошиш зборовите онаму каде што не ти ги прифаќаат8)