1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почина Владимир Дади Ангеловски

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snow-Queen, 16 ноември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Почина актерот Владимир Дади Ангеловски.
  [​IMG]
  Нека почива во мир :(
   
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.040
  еден беше
  нека почива во мир :worried:
   
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  ;( ;( ;( ;( ;( Бог да го прости..Сите добри актери од нашава земја за жал починаа ;(
   
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.810
  Пол:
  Женски
  Бог да го прости ... :( :( :(
   
 5. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Лесна му земја, нека почива во мир добар актер беше :(
   
 6. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  87.564
  Нека почива во мир :bow:

  “Големите“ се паметат по делата кои ги оставаат за себе.
  За овој актер секако дека треба да има место на овој форум, но темата со ваков наслов не поттикнува дискусија. ... можеби ликот и делото на Дади би бил подобар наслов , па би можеле да дискутираме за неговите улоги.
  Сепак овој форум е запис од кој идните генерации ќе можат нешто да научат, прочитаат ... па ред е и да некој утре знае кој бил Дади.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Мислам дека нема потреба од отварање вакви теми. Или тоа "почина" да се тргне, така ќе се пишува за животот и делата на Дади.
  Нека почива во мир.
   
 8. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  11.424
  Допаѓања:
  69.779
  Пол:
  Женски
  Почивај во мир Маестро, придружи им се на великаните во Рајот, исзиграј ја својата последна улога на небото и таму стани омилен меѓу омилените, како на земјата така и на небото. Беше исклучително талентиран актер кој многу лсно прираснуваше за срце, започнувајќи од Македонски Народни Приказни, па се до модерните филмови на денешницата во кои учествуваше. За мене ќе останеш Туљанот кој вика Лавови мои морски, тигрови мои морски, гласот во Недела наутро на Хихирику, Тошо Мачорот, дел од Солунски Патрдии, Викенд на мртовци, Чук, чук Стојанче, Македонски народни приказни, па малку ли беше мајсторе, време е да се вивинеш кон небеските ширини и да ги одмориш плеките од штиците што живот значат, но актерот и на небото ќе биде актер.
  Лесна ти земја и вечно свети на небото како најсјајна ѕвезда!
   
  На Deemy и Neytiri им се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Се смрзнав :|
  Нека почива во мир, прекрасен и голем човек беше.
  Настрана тоа што беше врвен во својата професија.
  И зашто толку млад,не ми се верува,најискрено ви кажувам :(
  Почивај во мир!
  Сочуство до семејството.
  Го подржувам предлогот на Сањаева, нема логика темава да стои во политичка и настани, пресмтете ја и преименувајте ја.
   
 10. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Беше еден и единствен.........Нека почива во мир ;(
   
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.813
  Допаѓања:
  4.851
  Пол:
  Женски
  Го обожавав многу.Беше одличен глумец.
  Големите луѓе никогаш не умираат тие секогаш живеат во нашите срца.
  Почивај во мир голем човеку. ;(
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир! Тој е еден од актерите по кои ќе го паметам моето детство,со неговите улоги во разни детски емисии и серии,по македонските народни приказни... збогум Голем Човеку ;(
   
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир, беше голем човек и пред се одличен актер...
   
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  Слушнав и јас, се што сакав да кажам, претходно кажаа...Нека почива во мир.
   
 15. mjauuuuuu

  mjauuuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  64
  уште една македонска ѕвезда замина на небото ПОЧИВАЈ ВО МИР, прекрасен глумец а пред се пркрасен човек ,вечна му слава ... ;(
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Лесна му земја и нека почива во мир.Инаку многу ми е жал за човеков затоа што беше предобар актер но и предобар човек баш прееска гледав приказна со него...изгубивме врвен актер :(
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  нека му е лесна земјата ;(
  Еден и единствен беше.... ;(
   
 18. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.404
  Допаѓања:
  41.767
  Пол:
  Женски
  Ах тоа гласчето!
  Почивај во мир.
   
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.148
  Пол:
  Женски
  Популарниот актер Ванчо Петрушевски почина утрово на 67- годишна возраст. Тој денес го изгубил животот во несреќен случај.
  https://republika.mk/952986

  :(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.372
  Пол:
  Женски
  Лелееее. Бог да го прости. :( Баш ми е жал. Неразделен пријател со покојниот ми комшија Ѓорги Колозов.
   
  На SeaMermaid и sjdgo им се допаѓа ова.