1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант заедно со неговата 13-годишна ќерка

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justicija, 26 јануари 2020.

 1. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  19.173
  Пол:
  Женски
  Починал во хеликоптерска несреќа кошаркарската легенда Коби Брајант ....не можам да поверувам ;(;(
  Rip ;(;(
   
  На hermosa и Feminka22 им се допаѓа ова.
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.375
  Допаѓања:
  44.189
  Пол:
  Женски
  Искрено ни јас.
  Ептен ми дојде жал, просто не ми се верува
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.057
  Допаѓања:
  73.413
  Пол:
  Женски
  И мене не ми се веруваше дека видов уште пред 20 мин и немаше на многу порали, мислев фејк нешто ;( Но секаде се рашири веста, па и Википедија сега стави датум - 26 Јан 2020 ;(
   
  На cresa-jagoda и Justicija им се допаѓа ова.
 4. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.260
  Пол:
  Машки
  На Википедија пишува "was killed". Дали тоа некој го убил или...?
   
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.057
  Допаѓања:
  73.413
  Пол:
  Женски
  Was killed in а helicopter crash... може кe допишат и тоа.. Тоа обично и им значи дека загинал во несреќа..
   
  На cresa-jagoda и Lella им се допаѓа ова.
 6. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.260
  Пол:
  Машки
  Напишано е така, ама мене тоа "was killed" ме асоцира на убиство.
  Подобро да напишеа "died in a helicopter crash".
   
  На mssuniquee, cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 7. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  7.782
  Пол:
  Женски
  Таа фраза често се користи за несреќи.
   
  На Srckata28, buba4e89, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
 8. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.057
  Допаѓања:
  73.413
  Пол:
  Женски
  Некаде и така е напишано... Ама сум видела и приметила баш killed in a car crash, killed in a airplane crash... тогаш зборот има друго значење, што знам.
   
  На cresa-jagoda, Mr. Right и ane.bella им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  19.173
  Пол:
  Женски
  Мн жално ..Коби Брајант беше инспирација,мотивација за цел свет .....леле луѓе животот е ништо ...;(;(;(
   
  На cresa-jagoda, RainbowButterfly и Feminka22 им се допаѓа ова.
 10. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.976
  Допаѓања:
  50.150
  Пол:
  Женски
  Прееска прочитав и не замарив многу, но кога сега пак видов се уверив, жално нека почива во мир.
  Не можам уште да поверувам, не знам зошто.

  [​IMG]
   
 11. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.906
  Допаѓања:
  10.703
  Пол:
  Машки
  Се запрепастив, едноставно не можам да си поверувам! Огромна трагедија за неговата фамилија, наводно е потврдено од страна на негови блиски дека и една од неговите ќерки, Gianna Maria била со него, но за жал нема преживеани. ;(
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  И една од ќерките била со него ;(
  Баш пред некој ден гледав слики од нив двајца како гледаат натпревар и сега не можам да поверувам. Прав шок.

  Втората ќерка...13 годишна.
  И таа тренирала и баш оделе на тренинг.

  Никој не знае што го чека утре.
  Жално...
   
  На RosettaStone, hermosa, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 13. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.976
  Допаѓања:
  50.150
  Пол:
  Женски
  А таа жива ли е?
   
 14. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  5.777
  Пол:
  Женски
  Не
   
  На shz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.260
  Пол:
  Машки
  Нема преживеани.
   
  На shz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.475
  Допаѓања:
  17.447
  Пол:
  Женски
  Нема преживеани според напишаново на нет досега.
   
  На shz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.900
  Пол:
  Женски
  http://www.femina.mk/новости/шоу-бизнис/почина-легендарниот-кошаркар-коби-брајант-на-41-година
  Коби Брајант замина во спортските легенди. Успешниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас. Имаше 41 година.

  [​IMG]
  Трагичната вест ја објави сајтот TMZ, кој стигна до информации дека Коби патувал со најмалку три други лица и дека сите биле пронајдени мртви.

  [​IMG]
  Започната е истрага за причините за несреќата.

  Коби, кој е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, беше во брак со Ванеса Брајант и татко на четири девојчиња – Наталија, Џиана, Бјанка и Капри.

  [​IMG]
  Неговата најмала ќерка се роди во јуни минатата година.

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Прочитав и дека неговата најстара ќерка била со него. :( Каква трагедија. Нека почиваат во мир.
   
  На buba4e89, Amellie13, Tajnaotrovna и 12 други им се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Веќе ти кажале за жал нема преживеани...

  Тешко на жена му и останатите ќерки ;( стварно греота.
   
  На shz и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
 19. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Нека почиваат во мир. Тажно.;(
   
 20. monibejbi

  monibejbi Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  2.074
  Луње навистина незнаеме што ни носи животот.
  Нека Почива во Мир КОБИ се изненадив кога прочитав.
  Човек исо многу и со малку пари незнае што го чека.
  Сепак Коби треба да ни остане како инспирација како личност.
   
  На RosettaStone, eliesaab и cresa-jagoda им се допаѓа ова.