Појраз Карајел (Poyraz Karayel)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Атлетичарката, 26 февруари 2017.

 1. Атлетичарката

  Атлетичарката Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Појраз Карајел се развел од својата жена поради зависноста од алхохолот. Неговата поранешна жена е во странство на лечње од алхохолизам, а тој со својот син живее во скормен стан. Работел како полицаец се додека не му подмитат мито и не го стават во затвор. Додека Појраз е во затвор таткото на Бегум(неговата поранешна жена) го зима старателството врз Синан(неговиот син). Целиот свој живот Порјаз работи и се труди да живее мирен живот со својот син, но тоа не му успева. По излегувањето од затвор во животот на Појраз се вплеткува и ликот на Ајшеѓул. Појраз и Ајшеѓул живеат и се борат за мирен живот. Мирен живот? Тие тоа го имаат видено само на сериите и филмовите.
  [​IMG]

  Ја имате гледано? Како ви се допаѓа?
  Според мене оваа е прекрасна серија.
   
  На Marossa и Eoo им се допаѓа ова.
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Прекрасна серија, топло ја препорачувам вреди да се погледне. На моменти комична и ведра а на моменти трагична... се на се прекрасна. Ајшеѓул омилена :inlove::inlove:Всушност поради неа и почнав да ја гледам и не се покајавв.
   
  На Атлетичарката му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  Од кој тип на серии е, тешка е?
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  Завршува неделава
   
 5. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.862
  Пол:
  Женски
  Одлична е серијава, почнувајќи од актерска екипа, до замрсеното сценарио, а да не зборувам за музиката и некои прекрасни филозофски мисли кои дефинитивно ќе задржат внимание.
  Јас за жал немам време да ја почнам третата сезона, ме докрајчи крајот на втората, ама знам дека е сеуште феноменална и си држи рејтинзи на турската телевизија.
  Ви ја препорачувам, дефинитивно нешто од најдоброто испаднато од Турција.
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Атлетичарката

  Атлетичарката Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Денес е емитувана последната епизода од серијата... тажен крај... еве го завршниот говор:
  Yeah I say goodbye in the day ...I say goodbye to the happy ending of something... I do not really know where to go... I do not really know how to say ... I am one of the women 's smile .. that woman' s smile .. so loving .. it 's not friends anymore...I really can not find anything...I can not find anything .. one legend has gone .. goodbye to beautiful beauty.

  Да јас му кажав чао на денот... Јас кажав чао на среќниот крај од нешата... Јас незнам точно каде да одам... Јас незнам како да кажам... Јас сум една од женските насмевки... тие женски насмевки... толку сакана... тоа не е повеќе пријател... Јас навистина неможам ништо да најдам... Јас неможам да најдам... Една легенда заврши... Догледање за убавата убавица.
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  НАСКОРО....... НА СИТЕЛ............ МОЈОТ СИН! ..................
   
 8. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  5.280
  Пол:
  Женски
  Не го пропуштам филмов посебно детето ми е омилено едно многу слатко дете што претрпува уште од мала воздрас тешка судбина.
  Знае некој дали ќе се врати детето кај таткому
  ќе бидат заедно појраз и ајше ?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  Na kraj deteto ke bide so Bahri(ne sum siguren, samo mislam)
  Pojraz ke polude zaso ajsegul ke umre na negovi race
  ama do togas ima mnogu raboti so ke se slucat
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Еее цела серија ја раскажа а спојлер?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  Drug pat :D
   
 12. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  5.280
  Пол:
  Женски
  Ајдееее тапа Ајше да умре безвезе.Зашто ќе умре?
  Што е ова во сите серии глумциве умират налет!
  Женаму на појраз ќе се појави во серијава?
   
 13. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Да ќе се појави, а Ајшеѓул дури во последната епизода умира мора да ги знаеш настаните за да сфатиш зашто умре.
  Ама како и да е вреди да се гледа :)
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  Точно
  Ама и онака сите убави серии најчесто завршуваат тажно (50%)
  Пр. Еве денес заврши кара севда
  И таму кемал умира у последната епизода
   
 15. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  221
  може поопширно за целата серија ако ја имаш гледано?
  Moze poopsirno za serijata ako ja imas gledano?
   
 16. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  5.280
  Пол:
  Женски
  Да од прилика знам зашто ќе умре,тажно е што е ќерка на криминалец и она на крај да настрада.
  Го гледам секој ден не го пропуштам,најмногу заради детенцето.
  На кој не му се чека еве страна за да го изгледате набрзина со српски превод movtex.com има и други турски серии
   
 17. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Па понатака Појраз ќе го уценуваат со Ајшеѓул, и тој ќе мора да го предаде Бахри на полицијата. Ајшеѓул ќе му се налути па ќе отиде во Грција и после 93 дена Појраз ќе ја врати со црвена потерница. :rofl::rofl:
  На крај ќе биде прободена со нож од страна на Невра поради одмазда.
   
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Машки
  Ustvari koja e Nevra?
  I neli Pojraz ja vadesse od pozar?
   
 19. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Не бее Невра мајка му на Чинар ја прободе со нож.
   
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  631
  Кои се Нева и Чинар, што ќе се случи со Сема И Сефер
  "Видов дека Сема ќе се самоубие на гробот на Сефер, зошто? И како Сефер умре?