1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По бакнежот...

Дискусија во 'Сингл' започната од MotherMonsterI, 28 јануари 2013.

 1. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Сакам да си подискутираме на темава и да споделиме интересни моменти... Што би изговориле после бакнеж ? :* или една широка насмевка е доволна ? :) Како го кршите мразот по оној awkward moment ? :D
   
 2. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Што потоа ? :)

  Колку сакаш планирај си, никогаш нема да испадне по планот :lol:
  Освен тоа, и самиот момент треба да се одвива нормално и природно, а не да глумите и сето тоа да е однапред осмислено. Најважно е човек да е опуштен, просто да се помириш со тоа која си и што си и да те води мислата дека сакаш да те сака таква каква што си, а не да глумиш и по некој период да излезе вистинската ''jас'' на виделина. Keep calm ;)
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mrchatorka

  mrchatorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  54
  Што потоа ? :)

  Според мене и насмевката е доволна..очите се кажуваат :)
   
 4. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Што потоа ? :)

  Така е.Секој треба да си биде посебен на свој начин.Сето тоа треба да се случи по природен пат.Без разлика колку и да планираме пред време на крај излегува обратно,така да уживајте во тој момент па што биде после тоа нека биде :)
   
 5. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Леле мене тој акуарт момент ме парализира нз зошто еве пред два дена се смував со колега од работа и после абе јас не можам да го погледнам цел ден вртев поглет зш таке бе девојки ај пишете поззче
   
 6. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.069
  Пол:
  Женски
  По бакнежот...уште еден бакнеж нежни допири и топли прегратки. Некогаш зборови не се потребни доволно кажуваат очите и насмевката :)
   
  На Dust, crazylady, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  4.284
  Допаѓања:
  209.529
  Пол:
  Женски
  По бакнежот само погледот кажува се.
   
  На Dust, elimkd и SummerGirl им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.742
  Допаѓања:
  136.320
  Пол:
  Женски
  Последниот пат се смеев и зборев нешто па ме заќуте :rofl:
   
  На sj *O* и SummerGirl им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.195
  Допаѓања:
  21.853
  Пол:
  Женски
  Sledi pogled koj kazuva se ..
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sagittarius989

  sagittarius989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Машки
  Богами зависи и од тоа каде е бакнежот :)
   
  На macencef му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  По бакнежот.... таа ми удира шамар и вика полиција...8)
   
  На teteks и macencef им се допаѓа ова.
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.292
  Допаѓања:
  33.061
  Пол:
  Женски
  По бакнежот обравчињата се вцрвенуваат:$
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.733
  Пол:
  Женски
  Прегратка со дишење во врат и слушање на срцебиењето, чувствување на треперењето на телата...
   
  На Волшебникот, Dark artist, Petar80 и 9 други им се допаѓа ова.
 14. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  67.516
  Пол:
  Женски
  Po baknezot nekogas e dobro i da ne kazes nisto .....
   
 15. Jacques

  Jacques Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.888
  Пол:
  Машки
  Po baknezot e dobro da si isperes zabi za da ne zakacis nekoja infekcija. Gospod znae sto se stavala vo usta pred tebe :P

  Mislam za tie sto slabo gi poznavame.
   
 16. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  По бакнежо ќе кажеш ''ммм врели усни сакам уште длго да ги вкусувам ''
  Хахахахахајахха it was a joke:D:D
   
 17. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.978
  Најдобро кажано. (y)
   
  На Dust, sj *O*, Cinderfakinrella и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.310
  Допаѓања:
  58.140
  Пол:
  Женски
  Најдобро е да не се говори ништо. Усните си го направиле своето, нека им се даде шанса на очите (поглед) и рацете (прегратка).
   
  На soffce, SummerGirl, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
 19. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  so kolega od rabota? i toj kako reagira? te ignorira ili kako nisto da nese slucilo? pazi, sto se slucuva na rabota ostanuva samo na rabota
   
 20. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Ние слатко се насмеавме, а потоа следеше уште еден поврел бакнеж. :)
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.