1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По десет години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 јуни 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Како се замислувате себеси по десет години? Што се зацртале во животот што треба да го исполните до тогаш?
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  за 10 год? :^) па би требало да имам завршено факултет, да имам работа... и здравје деца фамилијааа :D
   
  На Emma.Sun му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  во врска или брак,сеедно,со човек со кој ќе ми биде прекрасно,динамичен живот,со многу шетања,дружења,патувања,професионално максимално остварена,независна...
   
  На cresa-jagoda и Emma.Sun им се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  Во донос на проффесијата, една од опциите е раководител на некој сектор во некоја голема фирма (знам кој сектор, а веројатно и која фирма, ама ај да не ги плашам ако ме прочита некој од таму :D )
  Втора опција е сопственичка на мала фирма
  Трета опција е во некоја компанија во странство (да не се издавам каде :D )

  Во однос на образованието - доктор на науки (и тука да не се издавам за областа)

  Се надевам дека до тогаш ќе ни се прошири семејството, ако го натерам овој мојов :D. Ако не - мајка на пубертетлии :D

  До тогаш ќе ги имаме исплатено тековните кредити, и се надевам дека ќе земеме нови - за нови работи :D
  И едно кајче морам да си купам, па што сака нека биде.

  Се надевам дека ќе се дружам со истите пријатели, ако не се распрскаме низ светот, како што веќе се случи со дел од нив. Како и да е, со многу дружење и шетање. За 10-тина години би требало да имам прошетано добар дел од светот. Тој период некаде во план ми е Африка... па да видиме...
   
  На cresa-jagoda, simonka93, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Ууууу многу сакам да размислувам долгорочно...
  Во однос на образование ќе се задоволам и со магистерска диплома,ама заработена надвор од државава и во поинаков правец од ова што моментално го студирам,чисто за да разбијам досада и да проширам хоризонти и можности,иако татко ми нишани подалеку,па сака доктор да станам...ќе се прашаме за тоа.Ми е во рамките на можностите,но не се поклопува со моите желби и амбиции.
  Вработена во една банка или ееедна компанија,точно знам кои,ама и јас како Ариел ќе си поќутам!Само што малку посеверно од тука...шансите ми се солидно реални заради темелот кој сега го градам,ама се зависи од тогашните мои расположенија и состојби.
  Мажена,со барем едно дете,а ако ме прашувате по 20 години,сигурно со три бандити покрај мене (кога се од мене,поинакви не можете ни да очекувате :D ).
  Живот во куќичка надвор од градот,ама сепак блиску,мирно окружување и пријатен амбиент во моите омиелни земјени тонови.
  Познавајќи се себе си нема да ми седи мирен газот и веќе до тогаш ми се чини пеш и пливајќи ќе го поминам светов,Рт Добра надеж мора да осети моја нога.Од мала ми е пуста желба.(а и еден остров со безобразно име к*ре,кој веројатно служи за атомски вежби на американчиштата,зошто е мал и е на сред океан,ама сакам бре!!!сакам се што другите на би посакале хахахаха)
  И до тогаш,се надевам дека конечно ќе го засакам пилатесот и нема да си ја пцујам инструкторката,па ќе бидам еластична мама...Ако ова го постигнам,сметам дека ќе се надминам себе си!Да се чудиш!А кој знае,може и јас ќе станам инструктор по пилатес..хахахахах...виц кажав!
  И така,имам еден мал милион ситници,ама да не навлегувам во детали.
   
  На cresa-jagoda, Cka, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 6. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  кога си правам сама филмчиња се замислувам како живеам некој динамичен и забавен живот надвор од државава со многу патувања.. но можеби дека сум не толку задоволна личност од себеси, како да се плашам од иднината и се што таа носи па мислам дека нема да имам нешто различен живот од моите родители и секое просечно семејство (гледање деца).. :?: :worried:
   
  На Emma.Sun му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Јас не знам каде ќе бидам ни следната недела, а не пак по десет години. Се што сум имала зацртано се изменило и затоа престанав со правење долгорочни планови. И онака ништо не ми испаѓа. Само едно знам- нема да бидам во државава.
   
  На Dashing:), cresa-jagoda, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 8. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Паа...професоркаа по шпански ...Во убава семејна куќа на водно со 2 растрчани дечиња..Матеа и Кристијан . :lol:
  Физички не многу остарена и без брчки :wasntme:
  Па така некако. 8)
   
  На Emma.Sun и mackaa.t им се допаѓа ова.
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  за 10 години сакам да магистрирам и да докторирам ( што да правам многу сум амбициозна), а може и да запишам уште еден факултет :D
  на љубовно поле се надевам дека ќе го запознаам мојот животен сопатник и дека ако не за 10 можеби за 15 години ќе имам деца.
  сакам да го прошетам светот, и да бидам дел од некоја хуманитарна организација.
  и би сакала да напишам неколку книги...
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Се замислувам како дипломиран професор по англиски јазик,работам во гимназија како професорка,омажена со сегашниот дечко кој исто има солидна работа,имам едногодишно девојченце и размислувам за второ дете :)

  еве една сликичка: [​IMG]
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хммм...низ глава во последно време ми се врти една мисла, како што сум тргнала ќе ја остварам, само да се отарасам од испитите на овој факс, па ќе акнам на еден триста пати полесен, и ќе имам два. Што значи, вработена со вториот факултет, ама на основа на првиот. Сложено, хаха. Ама си знам јас. А најбитно, мажена веќе, со дете, за две незнам :D
  Ете тоа изгледа ќе бидам јас по десет години.
   
 12. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  8.448
  за 10 години... Да имам дипломирано, магистрирано, по можност и докторирано. Да работам Во некоја голема коорпорација, да имам успешна кариера, да патувам низ светот и Најважно среќен брак со сегашниот дечко и детенце. А за после 10 години би сакала да бидам првата жена претседател :D
   
 13. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  по 10 години......се глеам себе си со завршен факултет дај боже и магистратура,независна,дружење со луѓето кои ми значат најмногу,со човекот кој го сакам покрај мене
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Дипломирана,вработена во банка,маж(дечко ми) бизнисмен(што и да е бизнис да се врти :P )едно девојче-Теа,сместени во нашата куќичка,уредена по вкус на добар архитект,и патуваме негде со спортска кола одбрана по вкус на дечко ми:
   

  Прикачени фајлови:

 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Си се замислувам како сум завршила факултет има работа,среќно омажена со мали дечиња и имам здравје,среќа и љубов без тоа ништо не правиме :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  уффф како ли си се замислувам.... од секогаш главна цел ми било образованието да завршам некој факс поврзан со биологија па да станам некој биолог професорка и сл... да се вработам , некоја добра работа да сум вљубена во некој (бидејќи сеуште го немам најдено принцот на белиот коњ :lol: ) и тој да ме сака ( животот да ми биде исполнет со многу љубов) заедно да ја посетиме Шпанија и да бидам на некој фудбалски натпревар во светот по можност на Ливерпул или пак каде и да биде Торес и Џерард :inlove: хихих иии секако па може и детенце али здравје до тогаш има време 10 год не се малце само среќа и здравје па друго се по ред ќе си дојде :) позз до сите и направате си некој добар филм за наредните 10 годд и уживајте во него таму вие сте главните личности живејте го вашиот живот онака како што сте го замислиле и уште еднаш среќчноо :* :* :*
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  јас ќе бидам кратка во моите излагања по повод како се гледам за 10 години. омажена со детенце и со солидна работа. да бидам среќна жива и здрава а и сите околу мене да се среќни и весели :?: во принцип и никогаш не сум се замислила што за 10 год. |(
   
  На cresa-jagoda и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 18. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.987
  Ќе имам 33 речиси... Би била среќна да сум реализирана целосно - семејство, кариера, сопствени материјални добра.
   
  На cresa-jagoda, Cka, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На 28?
  Со завршен факултет. Можеби и два :lol: Омажена и едно детенце.... за две... па може и две, зошто да не?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Успешна сопруга, мајка и деловна жена... Со оглед на тоа дека сум на магистерски студии, здравје Боже ќе бидам магистер, а може и доктор на науки, кој знае :) Башка се надевам дека до тогаш ќе се омажам и ќе имам 1-2 дечиња, ако се трефнат близнаци (што ми е најголема желба) тогаш 2-3 и некоја добра бизнис позиција, уште подобро ако е од границите на државава :?:
   
  На cresa-jagoda и Kerim им се допаѓа ова.