1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По десет години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 јуни 2010.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    За десет години се замислувам дипломирана и магистрирана, работам на проекти за ментално здравје по школите и факултетите. Во слободно време се изразувам сеуште креативно преку фотографија, патувам, и спасувам животинки. Покрај мене можеби ќе има некој, а можеби и не, ама ќе бидам океј. Ќе имам бар една мачка, дебела и бушава, и куче. Домче cozy и boho уредено, со многу книги, растенија и свеќи. Моите ќе уживаат во пензијата. Нема да се борам со депресија и анксиозност, ќе го имам надминато тоа и антидепресивите. Ќе ми заздрават сите рани и ќе бидам среќна.
     
    На Amellie13, f.girl, Ugly Duckling и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Да си се вратам на старата јас од пред три години ( карактерно) зошто сега сум толкав мекуш страшна работа. Сите што ги сакам здрави и живи. Можеби преселба во странство, дефинитивно со надмината анксиозност. И мојата работа од соништата - туристички водич. А зошто да не и сопствена Т.А. Уште едно дете ,ии дефинитивно викендица на море.
     
    Последна измена: 29 декември 2020
    На AngIv, cresa-jagoda и thelittle17 им се допаѓа ова.
  3. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Da gi postignam zacrtanite celi,koi gi donesov poslednive dva meseca.Da ostanam zdrava i da si gi iznesam decava na prav pat,da im se iznaraduvam na nivniot uspeh ...
     
    На mal.ecka, cresa-jagoda и Осе им се допаѓа ова.
  4. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Јас престанав да си правам планови зашто животот знае да ги промени тие планови. Планирав веќе да имам завршено факултет, ама еве се борам со психоза и тешко оди. Животот е непредвидлив. И не само тоа туку и тоа што го сакам се менува со текот на времето. Затоа мислам дека не треба да се прават планови за во иднина.
     
    На Boka98, MeowMeow, Bezobrazna01 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.644
    Допаѓања:
    52.604
    Пол:
    Женски
    Сакам да имам работа која нема да ја мразам, бар да ја поднесувам. Во брак со него, во дом кој сами сме го уредиле. Обавезно околу нас мачки и по некое куче, можеби и едно детенце. Да ги имам прочитано книгите на кои одамна сум фрлила око. Да имаме едно комбенце внатре уредено како мал дом и одвреме навреме да патуваме со него некаде. Општо да патуваме и да посетам бар уште еден друг континент. Многу време поминато во природа. Во слободно време ќе цртам на таблет за цртање и ќе играм игри на конзола. Сакам да ги имам овие мили луѓенца околу мене и тогаш, да ги делиме среќните и тажните мигови заедно. Позрела, посреќна, со поголема самодоверба и помалку грижи.
    Не сакам да се каам за ништо и да мислам дека залудно сум ги потрошила 20тите.
     
    На Bezobrazna01 и Meckicja им се допаѓа ова.
  6. maralek

    maralek Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    269
    Исполни ли нешто? :)
     
  7. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.086
    Пол:
    Женски
    У лондон како професор да работам:^) не могуче:(
    Да си имам своја работа да си го средам животот кратко и јасно!:)
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Ех многу работи имам...
     
    На Limpan и Trajche87 им се допаѓа ова.
  9. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.963
    Пол:
    Женски
    Da imam srekni, ispolneti dni pokraj zdrava i ziva potesna i posiroka famillija-sakanite bez koi ne mozam da si go zamislam zivotot. Se ostanato prepustam na tekot na zivotot, kako e pisano taka neka bide.
     
    На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nikolina35

    Nikolina35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    12.968
    Пол:
    Женски
    За десет години, ако сум жива и здрава ке имам 45 години.

    Се надевам ке бидам сеуште во брак со истиот човек со кој што сум сега. Ако имаме деца ке бидат или првачиња или во предшколска возраст. За 10 години одсега ќе бидам на поубаво и поплатено работно место. Децата на сестра ми веќе ќе бидат големи батковци. Исто така се надевам моите родители ќе бидат тогаш сеуште живи и здрави.
     
    На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    За 10 години ќе имам 30 години.
    Се надевам ќе го работам она што сега го студирам и кубам живци, се надевам ќе имам веќе сериозен дечко кој ќе ме исполнува и ќе ме прави среќна, и ќе размислуваме веќе за брак:inlove:
    Исто така се надевам дека моето семејство ќе бидат сите здрави и живи.:inlove:
     
    На Anie93 и Crna Dama им се допаѓа ова.
  12. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    По десет години ќе земам државјанство на друга држава и ќе го живеам животот кој го посакувам.
     
    На Tory и Suhan им се допаѓа ова.