1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По десет години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 јуни 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Со диоптер тродупло поголем од сегашниот поради непотребно зјапање во компјутерот. :geek:
     
    На CameliaMiller, LittlePinky, stilas7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    хах ме насмеа Дарки :) Изгледа и јас така ќе сум :D
     
  3. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Па би требало да сум завршила факултет и да работам некаде. После ќе размислувам дали ке се мажам и се другото што си доаѓа по ред. Или друга опција - да патувам низ светот :P но тоа потешко..
     
  4. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    По 10 години ќе имам ќерка тинејџер, па ако биде како мене, ќе ми биде весело :devil:
     
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    По десет години, па би требало да имам завршен факултет и да работам, и полека да планирам семејство. :lol:
     
  6. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Еее како ми се погоди темава.. па , здравје боже после 10 години таман ке имам завршено и факултет и специјализацијата ке ми биде при крај , па се гледам себеси како некој успешен доктор ;) една почетнички мала ординација , која би тебало да прерасне во убава приватна болница.. еден убав маж до мене , по можност доктор иако нема везе тоа... и што знам како ке тече животот понатаму.. семејство , дечиња.... убава работа .. :D
     
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    По 10 години било каде само не овде! :^)
     
  8. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    по десет години се гледам себеси во Лондон на студии и се надевам дека ќе го запознаам господинот совршен и некој што нема да си игра скриен предмет со мене ;)
     
  9. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    по десет години се гледам себеси во Лондон на студии и се надевам дека ќе го запознаам господинот совршен и нема да си игра скриен предмет со мене ;)
     
    На Dafnee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Исто и јас :D
    За 10 години се замислувам како штотуку венчана жена која со мерак си го уредува новиот дом,за кој со сопругот си имаат земено кредит,бидејќи сакаат сами да успеат во животот ;) На професионален план-професорка или преведувач по француски јазик.Прошетана цела Европа и дел од Африка. :) Сакам да си ги имам уште сегашните другарки.Се замислувам како одам кај мама во недела на ручек.А една година потоа се замислувам како шетам низ дома со стомакот до заби и ја уредувам детската соба :)
     
  11. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Ако сум здрава и жива по 10 год се гледам како жена која успеала да реализира повеќе од тоа што зацртала.
    Ако и тогаш се чуствувам како сега мислам дека ќе бидам супер сопруга, мајка,свекрва и баба.До сега годините не успеаа многу да ми земат и да променат во мене.Јас си останав иста :) Па се надевам дека во иднина ќе остане така.Духовно сум исполнета во поголем дел преовладува позитивната енергија.Покрај мене е човекот кој ме сака и го сакам,животно искуство имам и вредност да бидам сакана од страна на луѓето кои нешто им значам .Имам два прекрасни сина и се надевам дека ќе добијам згодни снаи :lol: Завршен збор бог бил дарежлив кон мене ми дал живот и се потрудил да остане покрај мене :D
     
  12. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    По 10години се надевам дека ќе бидам успешна во работата,ке се омажам и ќе имам дечиња.
     
  13. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Со ќерка тинејџер, колку страшно звучи (па јас стареам ;( )
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    реално гледано ..најверојатно ќе завршам сама , невработена и досадна .. :^)
     
  15. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    хахахаха и јас се гледам себеси таква за 10 години :|
     
  16. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
     
  17. DrBabl

    DrBabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    хахаха не старееш, само влегуваш во многу зрелите години ;) за да старееш ти требаат повеќе од 50 години :angel:
     
  18. EllenMonroe

    EllenMonroe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Се замислувам како многу успешен психијатар или па адвокат(сеедно) :rofl: .Потоа со многу убав италјанец за маж, во преубава огромна куќа во Милано,со Ферари паркирано пред куќата.И можеби како славна манекенка :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    АКО преживееме до тогаш :D дипломирана, вработена, омажена и по некое детенце да се вртка по дома :)
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Усшешен невролог - примариус ,а можеби и декан на факултет,мажена со 2 дечиња и куќа со гоооооолем двор :)