1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По десет години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 јуни 2010.

  1. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Па среќа, здравје за 10 години се гледам како успешна аптекарка... :) тоа сигурно, затоа што верувам во себе... :wasntme: а другото ќе се дојде само од себе... :) ;)
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Како успешна жеена, завршен факултет со 1 дете(за понатаму не се знае :lol: ) омажена, најсреќна на свет и се надевам дека изгледот нема многу да ми се промени :D Среќно вљубена, со сопруг кој ќе ме поддржува во се, едно BMW :rofl: Голема куќа со базент 8) и лаптопот покрај мене. друго не ми треба :D :D
     
  3. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    завршњн факултњт,омажена,детенце,работам,среќна сум....немам нервози освен мали проблеми.....задоволна од себе
     
    На malerozna и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.207
    Допаѓања:
    23.986
    се замислувам како патувам по светот преку хуманитарнна организација и се борам за правата на луѓето. Секако со завршен факултет и докторски студии. :) :)
    За фамилија... па ке бидам омажена и маж ми и керка ми ке ги шетам со мене ;)
     
    На CameliaMiller и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  5. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Pa po 10 godini se gledam kako profesor po angliski jazik vo nekoja sredna shkola(zatoa sto toa studiram).Mazena,so edno dete najmnogu do dve :D
    ne sakam mn raskos onaka sreden zivot ali miren ispolnet so sreka,ljubov i razbiranje.
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    јас, душата моја, три дечиња и едно мрзеливо маче по дома... канцеларија со огромен прозорец и јас на биро, е сега точно шо ке работам ке видиме ;)
     
  7. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па би требало да имам завршено средно и фалкутет,да одам на работа и имам некој убав дечко и да се омажам.....позз :D
     
  8. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    се гледам како успешна деловна жена,мажена со две-три деца,прошетани низ целиот свет, и нормално сместени во голема куќа.. :D
     
  9. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Па здравје за 10 години се гледам себеси како успешна жена со завршен факултет а можеби и постдипломски студии,со моето злато и едно детенце. :lol: Среден живот,скромен,без многу претерувања и раскоши,важно ми е да имам љубов,мир и спокојство околу мене. :)
     
    На simonka93, CameliaMiller и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  10. Elii96

    Elii96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    Завршен економски факултет, добра работа, и со убав и згоден дечко кој ме сака и почитува и за кого ќе се омажам.
     
  11. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    за 10 години во Холивуд :lol:
     
  12. Street.chic

    Street.chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    24
    Uspesen fizioterapevt, so otvoren privaten salon za fizikalna terapija, sreknjo mazena, so 2 decinja..miren i ubav zivot... :)
     
  13. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Уфф.. За 10 години.. Завршен факултет, многу многу многу работаа!! трчање навака, натака.. Само патувања, а можеби и некоја сериозна врска, ако станам посериозна до тогаш онака ништо :):)
     
  14. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    По 10 години... хмммм...убаво се замислив!
    Се гледам себе си во семејство...јас, дечко ми (тогаш веќе сопруг) и две дечиња! Претпоставувам ќе има промени во мојот физички изглед (ќе качам некое килце :tmi: ) и се гледам на истото работно место (најверојатно нема да има промени во моето занимање) Засега толку можам да ги предивадам наредните 10 години!
     
  15. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    13.419
    За 10 години се гледам во средно односно прва година средно, медицина. хахаха...шала на страна. :D :D

    За десет години се гледам со завршен факултет, дечко и куче, по можност кокер или хаска. :D
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cinderellce

    cinderellce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    47
    За 10 години хм........па со завршен факултет, се надевам и со завршена магистратура многу работа,брзо темпо на живот многу патувања а можеби и мажена ке бидам тогаш хехехе
     
  17. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    По десет години се гледам себеси со завршен перспективен факултет,добра работа,прекрасен дечко,сопствена куќа и кола,сеуште блиска со вистинските пријатели,задоволна од животот и некој сантиметар повеќе :rofl: :wasntme: далеку отидов..
     
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    ...си го замислувам животот вака некако...
    ...одење на џез фестивали, посетување галерии, моја сопствена изложба на дела насликани со акварел, со некој паметен дечко, со уникатен стил (класика - рок), вљубеничка во штикли, со темно виолетова коса, патување во Египет и психолог или патолог, можеби.
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Многу го сменив мислењето на темава. :)
    По 10 години сакам само да ја имам личноста што ја сакам до мене, заедно да одиме околу светот. :) Не ми е потребна ниту голема куќа, ниту високо работно место. Доволни се само две вреќи за спиење и акустична гитара. Ниту некој да се меша во мојот живот, ниту јас ќе се мешам во туѓиот. Нови луѓе, нови познанства...секојдневни промени и користење на секој момент до крај. :)
     
  20. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    ...ќе имам завршено факултет и дипломирано, солидно работно место и мој сопствен стан. Животот ќе си го регулирам јас сама,со своите правила и вредности.
    Сестра ми ќе биде венчана, може дури и детенце да има, јас ќе и го чувам и гњавам :)
    Веројатно ќе имам врска со некој што ќе го сакам, и ќе чуваме мало бело кутре и две персиски мачиња :D
    До тогаш можеби ќе научам да свирам на гитара, а може и не....
    важно да сум жива и здрава, другот ќе дојде.
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.