1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По десет години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 5 јуни 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Немојте многу да правите планови, затоа што не секогаш испаѓа онака како што замислувате и планирате.
     
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    се гледам себеси....вака
    1. имам прошетано барем 60 % од светов!
    2. си имам фамилија
    3. имам отворено некој бизнис!....... 8)
     
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    По десет години...
    Хмм...омажена за дечко ми, со 2 деца, добра работа...
     
  4. hihihi

    hihihi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    со совршен живот.. - отсекогаш позитивно размислувам за иднината
    но како растам осекам дека помалку верувам во тоа.. се плашам да не ја загубав желбата..:rofl:
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    По 10 години се надевам дека ќе бидам омажена, со две деца, со решено стамбено прашање, со работа по струка, не барам многу нели :$
     
  6. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    По десет години се замислувам омажена со сегашниот дечко :D , со две дечиња, сигурна работа и задоволна од тоа што го имам. И здравје нека има :))
     
  7. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    По десет години.......Со поголемо семејство, барем со уште +2 дечиња
     

    Прикачени фајлови:

    На julie77 и Offspring им се допаѓа ова.
  8. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    По 10 години, се надевам дека со мои 24 ќе имам завршено факултет и веќе ќе се имам вработено. Најважно да бидам среќна, а другото ќе си дојде само по себе. :D
     
  9. peace23

    peace23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    по десет години би сакала да ме има уште :D да бидам жива и здрава со сите блиски околу мене,све да ми е на број.планови немам,не дека не сум амбициозна ама не сакам да си зацртувам ништо,сакам се да си дојде онака како што треба,а јас само знам дека ќе дадам се што е во моја можност ,зашто кога планирам ништо не ми излегува онака како што јас сум сакала,па после ми е тешко...по 10 години само со сигурност знам дека дечко ми ( а можеби маж тогаш :$ ) пак ке биде 10 години постар :D
     
  10. nate.sweet-girl

    nate.sweet-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    По десет години се замислувам себе си како актерка :) Се надевам дека ќе биде така :)
     
  11. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.124
    Пол:
    Женски
    По десет години,ако доживеам плус десет години (и тоа е една од опциите де,не дека сум песимист бла бла..),кожава ќе ми биде со малку поопуштен тонус,ќе имам некоја брчка и во некој момент кога умов ќе ми заскита ќе се потсетам на овие денови и ќе си помислам дека непотребно сум се оптеретувала со некои работи.
    Планови...немам.Велат ако сакаш да го насмееш Господ кажи му ги плановите,а јас веќе долго време бев дежурен засмејувач па сега малку ќе паузирам.Животот е непредвидлив,само еден момент може да го измени неговиот тек и ретко кој може да каже дека она што го испланирал пред десет години успеал и да го реализира.Не знаеме ни што ни носи утрешниот ден.Има една песна од Дарио "Нека биде што биде" и токму така мислам,што сака нека биде не само по дест години туку почнувајќи од овој момент па до кога било..
     
    На sonce777 и julie77 им се допаѓа ова.
  12. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Да сум жива и здрава јас и најблиските околу мене.Останато се ќе си дојде на свое место...

    А вака кога ќе размислам на брзина, на ум ми иде само 3-4 дечиња и да сум напредната во кариерата, да добијам повисока функција ( демек сеа имам ниска ) :rofl: скромно во секој случај :P
     
  13. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Решив ништо повеке да не планирам во животот.Откако осетив многу работи на своја кожа сурови одлучив за во иднина се што ке ми дојде добродојде сфатив дека секој проблем е решлив и на се се наога решение.Ке живеам во сегашноста и од денес за утре.А, после десет години желба ми е синми да биде дипломиран шумарски инжињер.
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    По десет години би имала 25 години и во овој момент, точно по 10 год. најверојатно би била во Лондон, во некој убав просторен апартман, можеби би била студент, втор факултет - архитектура и уредување на ентериер, (првиот најверојатно филолошки - за англиски јазик). Најверојатно таму би било сега 8:46 - еден час порано од кај нас... Големи се можностите да седам сама во својата соба, со мојата огромна бела персиска мачка. Можеби би читала некоја книга, по можност филозофска :lol: :angel: , можеби би учела за некојси колоквиум, или пак би довршувала некое мое ново литературно дело, роман или драма... Се надевам дека ќе имам издадено барем едно мое дело. :geek: :angel: :) Во врска со социјалниот живот, најверојатно би имала многу нови пријатели, бидејќи сакам нови пријателства и нови луѓе во мојот живот. Во љубовна гледна точка, најверојатно би била Single, (100% не би била мажена) или пак би била со дечко или свршеник. Во меѓувреме можеби би работела во некој кафич или Travel Company или така нешто... Можно е да живеам и со цимерка... :)
     
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    America,I'm coming ;)
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ако продолжам со ова темпо како што сум тргнала, по 10 години најверојатно ќе бидам во Бардовци, или во Демир Хисар. Имам избор. Мислам дека во Бардовци, нај хард кор е таму.
     
    На CameliaMiller и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Сакаш цимерки да бидеме? :wasntme:
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :lol: Луда една, бујрум, ваљда ќе има место :)
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас ќе дојдам и ќе ви залепам по еден шамар за да не се глупирате
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Нема ваљда ќе има, јас и ти ќе кажеме таму, не се делиме и крај :x :D
    Ако треба и на едно креветче ќе се стиснеме :!: :D

    Сеси, ти банани и портокали ќе ни носиш :lol: