1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По земјотресите и поплавите осигуруваат имоти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 12 јануари 2017.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.854
  Допаѓања:
  11.014
  По земјотресите и поплавите граѓаните осигуруваат имоти. Дали вие го правите ова, дали секој може да си го дозволи, дали е ова паметно решение?
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pinky97

  Pinky97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
  Во последно време размислував за ова и мислам дека е паметно да се направи. Сепак толку многу време живееме во еден стан или една куќа,го опремуваме,вложуваме во него се трудиме и недајбоже да се случи нешто се ќе ни отиде во вода,цел труд,цела мака и се што сме печалеле и средувале за неколку минути ќе го снема,затоа мислам најпаметно е да се осигура бидејќи нема да знаеме што ќе се случи утре и недајбоже можеме да останеме на улица.
   
  На КикиМаус, elimkd и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.854
  Допаѓања:
  11.014
  А се распраша ли колку чини, каде е најповолно да се осигура? Ако имаш инфо пиши.
   
 4. Pinky97

  Pinky97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
  Не се немам распрашано. Можеш и ти да се информираш прашај во Кроација осигурување или Винер или други осигурителни компании и детално ќе ти објаснат. :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.854
  Допаѓања:
  11.014
  Знам ама мислев ако имаш некое инфо да споделиш.
   
  На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.136
  Допаѓања:
  122.946
  1200 denari godisno e osnovno osiguruvanje na stan. Ne e skapo. U svetot ne cekaat zemjotres da se osiguraat tuku navreme se pravi toa.
   
  На Tanjamm и EvAngelos им се допаѓа ова.
 7. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Што покрива основното осигурување на стан?
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Кај нас секогаш се презема мерка откако ќе се случи нешто, добро е да се практикува осигурување на имот, а колку покриваат осигурителните компании во конкретен случај и тоа е многу дискутабилно.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.