По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

 1. macamaca24

  macamaca24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Правев бета хцг тест, на референтната вредност пишува <20,а кај мене испадна 11ка. Што значи? Трудна сум или не
   
 2. sophie01

  sophie01 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2020
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki,vaka poslednata menstruacija mi zavrsi na 14ti januari nemam redovna menstruacija sekogas (se slucuva 5 6 meseci da dobivam so docnenje na 2-3 do 7 dena) no vodam menstrualen kalendar so mi gi dava plodnite denovi pa otprilika se orentiram spored niv koga bi bile.So decko mi imavme odnosi 3 dena po red po 2 -3 pati za vreme na plodnite denovi spored kalendarot i svrsuvase vo mene(ne deka marevme za denovite taka se pogodilo,ama i sakame bebce se obiduvame veke nekoe vreme).Prasanjata mi se dali spored vas ima moznost za bremenost i koga bi bilo najubavo spored vasi iskustva da go napravam testot?

  Vi blagodaram odnapred
   
 3. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.276
  Допаѓања:
  50.006
  Пол:
  Женски
  Секако дека е можно да настане бременост.
  Тест најрано 14 дена од односите.
   
  На sophie01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Trpkovska

  Trpkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  1.194
  Пол:
  Женски
  Јас 20 теста правев кој од кој понегативен, па еве ме 27 недела.. Причекај малку или направи си бета хцг.. Не губи надеж.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mala_plava

  Mala_plava Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2020
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Зар има во ова време неточен тест..
   
 6. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  7.041
  Пол:
  Женски
  Според мене 2-3 дена откако ќе ти касне. Мора да е точен. Ја го правев 4 дена од кога требаше да добијам, излезе ептен силна црвена линија, ама и да е порано ќе се познава, само ќе е посветла. :)
   
 7. Trpkovska

  Trpkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  1.194
  Пол:
  Женски
  Епа мене ми беа и на крај бета не ме излажа..
   
  На MNoris и Mala_plava им се допаѓа ова.
 8. Mala_plava

  Mala_plava Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2020
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Со среќа во бременоста
   
  На Trpkovska му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ане.

  Ане. Нов член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2021
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки. После колку дена од однос може да се направи тест за бременост?
   
  На AlchinovaR1979 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.259
  Допаѓања:
  130.840
  14 дена. Или најрано на денот кога очекуваш циклус.
   
 11. AlchinovaR1979

  AlchinovaR1979 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Значи ако добро те сфатив, 14 дена после односи(во плодни денови), може да се направи тест за бременост.. Би покажал ли точен резултат?
   
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.259
  Допаѓања:
  130.840
  Да. Најдобро е да ти доцни бар еден ден.
   
 13. Ajshe@

  Ajshe@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Vaka pred 5 meseci se porodiv pa poslednite dve menstruacii gi imam redovno e sega poslednite dve nedeli nonsyop imav bolki kako za dobivanje poslednite nekolku dena sekret bez miris kako vodicka bolki isto kako za dobivanje pa eve mi kasni dva dena.Napraviv test ama mi pokaza negativen.isto tska mi se sluci i so prvata bremenost mi pokaza negativen pa poslem edna nedela povtorno mi pokaza pozitiven bev 5 nedela e sega ne se sekavam dali gi imav istite siptomu po vas dali mislite deka sum bremena?Ke cekam uste edna nedela ama pusto me kopka
   
 14. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Само тестот со крв е точен, другите имаат простор за грешка.
   
 15. Dea85

  Dea85 Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2020
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Dali moze da se napravi test posle 12 ti den od odnosot? ( odnosot im bil vo plodni denovi) Vi blagodaram
   
 16. finaaaaaaa1

  finaaaaaaa1 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јули 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски