1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

 1. sweetie 981

  sweetie 981 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Имам промено pfizer и мислам дека таа може да се одложи.
   
 2. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Женски
  Штом и градите те болат, си имала овулација, а тогаш може да се јави такво крварење.
   
 3. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.995
  Допаѓања:
  25.347
  Пол:
  Женски
  Тогаш најдобро одложи ја и ќе бидеш мирна.
   
  На sweetie 981 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sweetie 981

  sweetie 981 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Досега никогаш не ми се случило такво нешто, прво кога видов се разочарав, а после ми текна дека имам читано на implantation bleeding па си помислив дека е тоа, но не сум сигурна, може и само така сакам да си мислам да го намалам ефектот на разочарување.
   
 5. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Женски
  Не се разочарувај, баш напротив, еве читај за ovulation bleeding.
  Ако тек сега си имала овулација, за имплантација е сéуште рано.
   
 6. sweetie 981

  sweetie 981 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Имав јас нешто такво како што опишуваат, на салфетката како белка од јајце со малку кафена боја внатре, растегливо.. да не опишувам детали. Незнам, дали гинеколошки преглед би помогнал во расчистување на дилемиве. Најмногу сум вознемирена околу вакцинирањето, во друг случај, веројатно не би се ни надевала на таков исход.
   
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  3.580
  Пол:
  Женски
  Некој да знае што правам од нестрпливост ќе ме направи глупа, ама што да правам кога сум нестрплива и направив неколку теста па врти наваму, врти натаму чекам бледа линија (facepalm):rofl:
  Изгледа ништо овој месец, ми почнаа симптомите за добивање, а штом почнам да касам значи ќе ми дојде :envy:, битно накупив тестови нека има, ќе се најдат :rofl:
   
  На sweetie 981 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetie 981

  sweetie 981 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Не си единствена, и јас секој месец истата патека ја одам, неколку дена пред да добијам се борам сама со себе да не купам тест, бидејќи резултатот нема да се смени ако го направам порано тестот. Ама ајде кога нешто толку посакуваш, желбата те тера да правиш глупости, дури мислам дека некогаш сугестивно ми се лоши и повраќа, секој ден следам дали имам промени во градите (facepalm), единствено сто останува е да се надеваме дека наскоро симптомите ќе бидат вистински.
   
  На anggell и Martka им се допаѓа ова.
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  3.580
  Пол:
  Женски
  Исто, симптоми сама си наогам пред да добијам, пред термин колку теста направив (facepalm), како да не знам кога се прави тест.
  Баш сабајле со маж се спречкавме, да почекам па тогаш да правам, што е нормално, дека денес треба да купам тест, синоќе последниот го потрошив :rofl:
   
  На sweetie 981 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angella7

  Angella7 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2021
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Се пријавувам и јас за правење глупости. Си нижам глупост до глупост :headbang:
  Некој месец бев посмирена малку, еве овој месец пак збеснав. Сабајле си правев еден, треба да добијам за 3 дена :lol:
   
  На anggell и sweetie 981 им се допаѓа ова.
 11. medena147

  medena147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Не сум ниту јас поарна пред неколку дена ми почнаа гадења и да ме надболува стомакот и денес направив селф клир негативен инаку за 5 ден треба да не добијам,незнам што ми текна ама тоа е.
  Инаку за гадење ќе ми речете дека е многу рано првата бременост 9 дена пред добивање ми почнаа гадењето.:mm:
   
  На anggell и sweetie 981 им се допаѓа ова.