1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

  1. Biljana 93

    Biljana 93 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki
    Dali nekoj gleda vtora bleda crtka Ili mene taka mi see cini deka epten sakam da ja vidam

    treba da Ne dobijam na 28 mi Znam deka e rano Ama toa e Netrpenie
     

    Прикачени фајлови:

  2. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.036
    Допаѓања:
    1.775
    Пол:
    Женски
    Не гледам ништо јас,а и премногу е рано уште 10 дена имаш од циклус. Стрпи се почекај не си фрлај пари толку рано.(fingers)
     
    На MinnieM му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kundace

    Kundace Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2021
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski, sakam da prasam, na 29ti april imavme odnosi so svrsuvanje, trebase da dobiam pred 6 dena no seuste nemam, a imam strasni bolki vo jajnicite i kicmata, ima li shansi za bremenost? Neznam dali e rano da napravam test, da napomenam nemam redovna mens i vekje imam bebe od 11 meseci, so prvata bremenost ne se sluci od prva da ostanam bremena no sepak sega nekako se zamisluvam,
     
  4. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.768
    Допаѓања:
    12.884
    Направи тест веќе се поминати 14 дена
     
  5. Kundace

    Kundace Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2021
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Napraviv vcera, pokazuva negativen, no na nego pisuva posle 19 dena od denot koga mislite deka e zacnato, a jas seuste ne dobiv..
     
  6. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Ако има свршување внатре има шанси, но во пракса 1+1 не се два,а и Марфи знае да се вмеша,јас да сум на твое место би си направила БХСГ вредност и ќе знам на што сум.
     
    На terestrias и Kundace им се допаѓа ова.
  7. terestrias

    terestrias Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    34
    Zdravo devojki,

    Od skoro pocnavme da probuvame so soprugot.Posledna menstruacija mi bese 19-24.10 .E sega nie imavme odnos den pred menstuarcuja i den posle menstruacija i po nekoi moi kalkulacii denot posle menstracija mi bil ploden.Znam deka e mnogu rano za simptomi i testovi no me interesira koga najrano bi mozela da napravam test? Isto taka akomoze da mi kazete kakvi suplementi zemate osven Folna?
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Почекај да ти доцни. А за симптоми можно е и да немаш. Јас немав.
     
    На terestrias му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Pedz.de

    Pedz.de Нов член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo decki. Imam edno prasanje. Na 5.12 napravivme inseminacija posle stimulacija so klomifen i ovitrel stop inekcija. Inekcijata ja primiv na 3.12 vecerta vo 23:59. Е сега од завчера вечер имам болки како за добивање и затоа направив денес тест, лесно позитивен беше. Дали сметате дека е се уште од инекцијата или е веќе од плодот. Веќе е 12 ден од имекцијата. Инаку примам прогестерон вагиналети.
     
  10. Pedz.de

    Pedz.de Нов член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo decki. Imam edno prasanje. Na 5.12 napravivme inseminacija posle stimulacija so klomifen i ovitrel stop inekcija. Inekcijata ja primiv na 3.12 vecerta vo 23:59. Е сега од завчера вечер имам болки како за добивање и затоа направив денес тест, лесно позитивен беше. Дали сметате дека е се уште од инекцијата или е веќе од плодот. Веќе е 12 ден од имекцијата. Инаку примам прогестерон вагиналети. Прашањето ми е дали имала некоја од вас болки како за добивање а да била бремена, првата имсеминација ми беше неуспешна и добив на 12тиот ден. Фала ви.
     
    На Malesia му/ѝ се допаѓа ова.
  11. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.847
    Пол:
    Женски
    Не е од инекцијата, бремена си.
    Со лесно.