По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

 1. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Колку дена поминаа од односот?
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  Имам брошура од Зегин, рекламираат производи, и има за еден тест за бременост, се вика Self Clear , и пишува дека дава резултати 8 дена по односот. 189 денари е.
  Ако не ви се чека како мене, купете си го. :D
   
  На lovely12 и olence86 им се допаѓа ова.
 3. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  ако сте имале незаштитен однос на 14 ден од добивањето, и свршил во тебе, макар и нецелосно,има големишанси да си бремена, бидејки деновите од 12 до 16 ден од добивањето се најплодни...почекај ако ти доцни 2-3 денанаправи нов тест,, а ако добиеш во иднина внимавај
   
 4. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Девојки имам едно прашање до вас!
  Последната менструација ми беше на 30 мај, а незаштинен однос имав после 14 и 15 дена од менструцијата.
  Дали сега можам да направам тест за бременост и колку е точен истиот или пак да почекам уште некој ден?
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.721
  Допаѓања:
  160.078
  Пол:
  Женски
  Почекај уште два дена најмалку. По моја претпоставка треба утре да добиеш (ако ти доаѓа редовно на 28 дена, на пример). Макар што мислам дека и да направиш денес тест, ќе покаже дали си трудна или не. Ајде, ти посакувам да видиш две цртички!
   
  На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Имам нередовна менструација. Минатиот месц ми доцнеше цели 6 дена.
  Можеби сум била под стрес ( во врска со свадбата )па затоа ми доцнеше.
  Се надевам дека ќе имам две цртички!!!!
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  5.256

  Ти држам среќа ;) .
   
  На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ence

  ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0

  десет дена на 15 овој месец беше а последната менстурација на 2 јуни
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  ^ би требало да е точен....
   
 10. ence

  ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  се надевам ;) ако не ми дојде на 1 на втори сабајле ке направам уште еден .... поздравче и фала
   
 11. saseiefi

  saseiefi Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  77
  Znaci na 25 pocnavme so zacnuvanje na 26 mi bese najploden do 29,20 prodolzivme napraviv nakaj 3 negativni testa pred da mi zakasni site od onie firmiranite negativni no ja sepak osekav vo mene deka sum bremena 1 den koga mi kasnese mi se pojavi tenka rozevka linija kako vlakno ne se ni gledase zemav i drugiot den togas bese podebela rozevka linija i bremena sum :inlove: :inlove: :rofl: dodeka ne vi docni ne se pokazuva kumata me zezea me vika sure chek ...no simptomite se neizbezni ako e planirana bremenosta iako podsekaat na pms pozdravce happy mama :*
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rollbon

  rollbon Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  вчера бев на гим и ми реце дека сум имала течност во матката а тоа боло од овулацијата и незнаела кога било точно пукната и дали има бебче имав последна на 16 јуни а на 20 лули сум имала тук негде овулација и сега до 5 август треба да цекам а немозам сакам да знам сто велите кога тест иначе спремав докумети за на инвитро оти 4 год немам бебече а два абортуси и едно вонматерицно има ли санси за беббче
   
 13. stefaneli

  stefaneli Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  9
  Zdravo dragi feminki ako moze vase misenje od vaseto iskustvo ako imala nekoja slicno na moeto,trebase da dobijam pred 4 dena no se uste mi docni,pravev test preku urina izleze negativno denes vo remedika napraviv preku krv i pak izleze negativno,imam bolki vo stmakot se custvuvam malaksano kako da treba da dobijam a se uste nisto od dobivanjeto,gradite ne me bolat voopsto,inaku nikogas do sega mi nema docneto,dali e mono da se raboti za bremenost a za testovite da e rano da se raboti za docna bremenost pa da mi se pokazat negativno,inaku i telesnata temperatura mi e 37,2,pozdrav do site sto sakaat da se bremeni.

  [mod-kirilica:3aoqoubq][/mod-kirilica:3aoqoubq]
   
 14. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Sakam da ve prasam nesto (se izvinuvam sto ne pisuvam kirilica, no na mobilen nemam)
  Imam redovna menstruacija i posledniot pat koga dobiv, prviot den ne mi tecese mnogu no podocna se bese vo red. Pred menstruacija 4 dena, imav odnos. Otkako mi zavrsi menstruacijata imav bolki vo stomakot, pa 12 - 13 dena po odnosot t.e 3- 4 dena po zavrsuvanjeto na ciklusot naptaviv test i bese negativen. Dali dava tocni rezultati vo tolkav period? Se nadevam jas deka se tocni :))
  Fala odnapted.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  ^штом си имала редовна/нормална менструација се си е во ред.
  Инаку на секој тест во упатството си пишува минимум колку дена треба да е поминато од последниот ризичен однос за да може да покаже можна бременост. - ова чисто инфо. за др. пат.
   
 16. hapyygirl

  hapyygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  decki da ve prasam dali moze po vas genikologot da zgresi pri vaginalno eho da ne moze da zabelzi bremenost mi aksni veke 5 dena pravev test bese negativen i bev na ginikolog od stav deka sum zabremenaila i mi akza deka ne sum bremena ama sepak me strav de ke e ve molam za mislenje kolkav treba da bide plodot za da se vide na vaginalno eho
  misam p kolku nedeli se gleda plodot na vaginalno eho da en znae nekoj
  [mod-kirilica:tz8c72a6][/mod-kirilica:tz8c72a6]
   
 17. mama2

  mama2 Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  10
  За Happygirl:Најитно оди кај друг гинеколог да те прегледа.Јас бев 7 недели бремена кога гинеколог ми виде на вагинално ехо дека сум вонматерично бремена, ме пушти кај друг кој ми рече дека овој првиот ништо не знаел оти сум била бремена во матката,ама плодот бил мртов.По долга ноќ плачење отидов кај трет гинеколог кој ми потврди дека бременоста е нормална.Сега имам ќерка од таа бременост :rofl:
   
  На belmoni, Allwayshappygirl и Veki4kaa им се допаѓа ова.
 18. elvira1

  elvira1 Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site,nova sum tuka na femina i imam mal problem mi treba vasa pomos.
  So dechko mi nestrplivo sakame dete..imavme seks toj svrai vo mene no za zal edna nedela potoa mene mi dojde mesecen ciklus na 30oktomvri,imavme pak posle toa i sega nemozam da cekam da doznaam so mislite ima li sansi da sum trudna i kako da doznam. Fala mnogo odnapred :swear:
   
 19. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.446
  Допаѓања:
  16.408
  Пол:
  Женски
  најдобро ти е да си почекаш барем еден ден да ти касни менструација..најточно ке добиеш резултат ;)
   
 20. elvira1

  elvira1 Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Tkrj minne992 ti blagodaram mnogi odvaj cekam da doznaam. Najsrekjna ke sum. Kiss :D