1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

  1. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Колку дена поминаа од односот?
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Имам брошура од Зегин, рекламираат производи, и има за еден тест за бременост, се вика Self Clear , и пишува дека дава резултати 8 дена по односот. 189 денари е.
    Ако не ви се чека како мене, купете си го. :D
     
    На lovely12 и olence86 им се допаѓа ова.
  3. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    ако сте имале незаштитен однос на 14 ден од добивањето, и свршил во тебе, макар и нецелосно,има големишанси да си бремена, бидејки деновите од 12 до 16 ден од добивањето се најплодни...почекај ако ти доцни 2-3 денанаправи нов тест,, а ако добиеш во иднина внимавај
     
  4. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Девојки имам едно прашање до вас!
    Последната менструација ми беше на 30 мај, а незаштинен однос имав после 14 и 15 дена од менструцијата.
    Дали сега можам да направам тест за бременост и колку е точен истиот или пак да почекам уште некој ден?
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Почекај уште два дена најмалку. По моја претпоставка треба утре да добиеш (ако ти доаѓа редовно на 28 дена, на пример). Макар што мислам дека и да направиш денес тест, ќе покаже дали си трудна или не. Ајде, ти посакувам да видиш две цртички!
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Имам нередовна менструација. Минатиот месц ми доцнеше цели 6 дена.
    Можеби сум била под стрес ( во врска со свадбата )па затоа ми доцнеше.
    Се надевам дека ќе имам две цртички!!!!
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Ти држам среќа ;) .
     
    На olence86 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ence

    ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0

    десет дена на 15 овој месец беше а последната менстурација на 2 јуни
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ би требало да е точен....
     
  10. ence

    ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    се надевам ;) ако не ми дојде на 1 на втори сабајле ке направам уште еден .... поздравче и фала
     
  11. saseiefi

    saseiefi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    78
    Znaci na 25 pocnavme so zacnuvanje na 26 mi bese najploden do 29,20 prodolzivme napraviv nakaj 3 negativni testa pred da mi zakasni site od onie firmiranite negativni no ja sepak osekav vo mene deka sum bremena 1 den koga mi kasnese mi se pojavi tenka rozevka linija kako vlakno ne se ni gledase zemav i drugiot den togas bese podebela rozevka linija i bremena sum :inlove: :inlove: :rofl: dodeka ne vi docni ne se pokazuva kumata me zezea me vika sure chek ...no simptomite se neizbezni ako e planirana bremenosta iako podsekaat na pms pozdravce happy mama :*
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rollbon

    rollbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    26
    вчера бев на гим и ми реце дека сум имала течност во матката а тоа боло од овулацијата и незнаела кога било точно пукната и дали има бебче имав последна на 16 јуни а на 20 лули сум имала тук негде овулација и сега до 5 август треба да цекам а немозам сакам да знам сто велите кога тест иначе спремав докумети за на инвитро оти 4 год немам бебече а два абортуси и едно вонматерицно има ли санси за беббче
     
  13. stefaneli

    stefaneli Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    17
    Zdravo dragi feminki ako moze vase misenje od vaseto iskustvo ako imala nekoja slicno na moeto,trebase da dobijam pred 4 dena no se uste mi docni,pravev test preku urina izleze negativno denes vo remedika napraviv preku krv i pak izleze negativno,imam bolki vo stmakot se custvuvam malaksano kako da treba da dobijam a se uste nisto od dobivanjeto,gradite ne me bolat voopsto,inaku nikogas do sega mi nema docneto,dali e mono da se raboti za bremenost a za testovite da e rano da se raboti za docna bremenost pa da mi se pokazat negativno,inaku i telesnata temperatura mi e 37,2,pozdrav do site sto sakaat da se bremeni.

    [mod-kirilica:3aoqoubq][/mod-kirilica:3aoqoubq]
     
  14. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Sakam da ve prasam nesto (se izvinuvam sto ne pisuvam kirilica, no na mobilen nemam)
    Imam redovna menstruacija i posledniot pat koga dobiv, prviot den ne mi tecese mnogu no podocna se bese vo red. Pred menstruacija 4 dena, imav odnos. Otkako mi zavrsi menstruacijata imav bolki vo stomakot, pa 12 - 13 dena po odnosot t.e 3- 4 dena po zavrsuvanjeto na ciklusot naptaviv test i bese negativen. Dali dava tocni rezultati vo tolkav period? Se nadevam jas deka se tocni :))
    Fala odnapted.
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^штом си имала редовна/нормална менструација се си е во ред.
    Инаку на секој тест во упатството си пишува минимум колку дена треба да е поминато од последниот ризичен однос за да може да покаже можна бременост. - ова чисто инфо. за др. пат.
     
  16. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    decki da ve prasam dali moze po vas genikologot da zgresi pri vaginalno eho da ne moze da zabelzi bremenost mi aksni veke 5 dena pravev test bese negativen i bev na ginikolog od stav deka sum zabremenaila i mi akza deka ne sum bremena ama sepak me strav de ke e ve molam za mislenje kolkav treba da bide plodot za da se vide na vaginalno eho
    misam p kolku nedeli se gleda plodot na vaginalno eho da en znae nekoj
    [mod-kirilica:tz8c72a6][/mod-kirilica:tz8c72a6]
     
  17. mama2

    mama2 Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    11
    За Happygirl:Најитно оди кај друг гинеколог да те прегледа.Јас бев 7 недели бремена кога гинеколог ми виде на вагинално ехо дека сум вонматерично бремена, ме пушти кај друг кој ми рече дека овој првиот ништо не знаел оти сум била бремена во матката,ама плодот бил мртов.По долга ноќ плачење отидов кај трет гинеколог кој ми потврди дека бременоста е нормална.Сега имам ќерка од таа бременост :rofl:
     
    На DragonA420, belmoni, Allwayshappygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. elvira1

    elvira1 Нов член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site,nova sum tuka na femina i imam mal problem mi treba vasa pomos.
    So dechko mi nestrplivo sakame dete..imavme seks toj svrai vo mene no za zal edna nedela potoa mene mi dojde mesecen ciklus na 30oktomvri,imavme pak posle toa i sega nemozam da cekam da doznaam so mislite ima li sansi da sum trudna i kako da doznam. Fala mnogo odnapred :swear:
     
  19. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.134
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    најдобро ти е да си почекаш барем еден ден да ти касни менструација..најточно ке добиеш резултат ;)
     
  20. elvira1

    elvira1 Нов член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Tkrj minne992 ti blagodaram mnogi odvaj cekam da doznaam. Najsrekjna ke sum. Kiss :D