1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

 1. medodedo

  medodedo Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  дали е можно тестот да покаже негативно а сепк да сум бремена правев тест на 19 ноември аминатиот месец ми дојде на 14 октомври правев тест блуе дреам
   
 2. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Значи ти каснело 5 дена па си го направила тестот?
  Тестот не може да биде лажно позитивен ама може да биде лажно негативен.
  Така да или направи си уште еден тест (sure check и self clear ти се најдобри) или појди си на лекар ќе ти каже најточно.
   
 3. medodedo

  medodedo Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  fala ti za odgovor ke pocekam uste nekoj den koga veke cekam za bebe 4 godini
   
 4. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.143
  Medodedo,со тест преку крв нема утка.
   
 5. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  460
  Со среќа мила, се надевам дека наскоро ќе те читаме низ труднички муабети :hug:
   
 6. medodedo

  medodedo Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  a dali na nekoj mu se ima sluceno testot da pokaze negativno a da se pokaze posle toa bremenost
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^ тоа е нормално да се случи, пример рана бременост, неправилно направен тест, грешка во самиот тест....
   
 8. busavkaa

  busavkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  Вчера направив тест за бременост и ми се појавија две линии.. но втората линија излезе розева.. денес направив пак тест и исто така излезе тоа значи дека сум бремена..?? и зошто розева..
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  ^ бушавка честитки, ти си бремена - тоа се два позитивни теста.
  Бледо розева е честа појава на тестовите, најчесто поради рана бременост.Или слабо лачење на хормонот hcg
   
 10. busavkaa

  busavkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  И други така ми рекоја дека рана бременост ми е но сепак не е лошо и друго мислење :)..фала многу за одговорот и дај боже и кај останатите шо сакаат да му се појават две линии..
   
 11. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Правев тест пред 5 дена и ми излегоа 2 црвени линии, но онаа кај што треба да биде позтивен беше многу бледа (на упатството пишува ако се појави вторава како бледа значи слабо позитивен и да се повтори тестот после 48 часа, а јас го повторив после 5 дена). Денес тестот излезе негативен, и сега ништо не ми е јасно кој е неточен. Инаку имам нередовен циклус, а веќе 2 месеци немам добиено. Некоја да имала вакво искуство со тестови? :?: :?:
   
 12. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  ana и мене ми се случи ова во ноември, правев тест и излезе втората линија мн бледа, бев на гинеколог и ми рече дека ако има бременост сеуште е рано, бидејќи имаше поминато 1 недела до 10 дена после зачнувањето, а ми каснеше само 2 дена. наредниот ден правев тест приквечерта и излезе негативен, јасно негативен без никаква втора црта, и по еден ден после вториов тест ми дојде... стави си влошка со ракија натопена и ќе ти се стоплат јајниците, ако не ти дојде за ден два, оди на гинеколог, значи има нешто (можеби си бремена) а ако ти дојде :( то е то, ти работи си на случајот и ќе биде кога најмалку очекуваме. :inlove:
  поминато е доста време откако си коментирала, сега дури видов датум, се надевам немаш добиено.. :)
   
 13. bebeto93

  bebeto93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2014
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  165
  Денеска правев тест и излезе позитивен, јасно позитивен. Тестот го направив по 6 дена каснење. :)
   
 14. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Честито bebeto93 и добре ни дојде во клубот на мешковци :D
   
  На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Daci07

  Daci07 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  21
  И од мене со среќа за сите нови мешиња....Да не има во уште поголем број ;) Инаку и јас прво после една недела откако ми каснеше менструацијата направив тест пошто мене никогаш не ми касни ни еден ден и ми беше ептен сомнително.....Тестот беше позитивен,па отидов во Плодност и ми го потврдија тестот...и мешето почна да расти :$
   
  На Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Јас го направив тестот за бременост после 2 дена доцнење. Се покажаа 2 цртички, од кои втората не беше многу црвена, ниту пак многу бледа.
   
 17. detelinkaaa

  detelinkaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Kogaa se zabelezuva bremenosta na ehoo , od prilika koja nedelaaa ????
   
 18. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  160
  Не сум сигурна но мислам треба минимум месец дена да помине.Ако сакаш да потврдиш бременост,со поголема сигурност од тест можеш и со анализа на крвта
   
 19. detelinkaaa

  detelinkaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  благодарааам многу :*
   
 20. meme21

  meme21 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  здраво последен пат имав на 11.12.13 со мажот ми имавме не заштитен однос од 05.01.14се до денес со цел да останам трудна ;) мене уште ми нема дојдено меѓутоа јас немам редовен циклус и знае по 10 дена да ми касни. на 13.01.14 направив тест излезе негативен е сега кога е најдобро да направад друг тест???