По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

 1. IveBrajan

  IveBrajan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  592
  Self Clear може да покаже и десетина дена по односот, кај мене покажа 12 дена по односот. Се разбира не може да се верува на негативен резултат што е по 12 дена добиен, ама сепак :)
   
 2. lavicata

  lavicata Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  Последна менструација ми беше на 15.06 имам редовно на 26-27 доцни 3 дена дали со тест за бременост може да се потврди дали сум бремена немам никакви симптоми нитту за пмс ниту за брененост освен што имам зачестено мокрење а притисокот ми стана низок односи имавме во плодни денови ид 14-20 ден
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.304
  Допаѓања:
  269.196
  Пол:
  Женски
  Штом ти доцни направи си тест :) срекно
   
 4. Macadr

  Macadr Нов член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ми треба ваша помош. Дечко ми пред месец дена сврши во мене, но јас послем 6 дена од тој однос добив. Дали има некоја шанса да сум бремена?
   
 5. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  Да !Во 5 месец од брменоста си ]:)
   
  На Srne, Saricko и Jagoda123 им се допаѓа ова.
 6. protector

  protector Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Ми доцни скоро 10 дена. Само што направив тест (sure check) и покажа негативен резултат. Очекував да биде позитивен, па можно ли е да не покажал точни резултати (барем на тоа се надевам) ?

  Да додадам, градите ми се отечени, подуеност не чувствувам и симптоми како за пред добивање немам. Малку се побудалувам, чекам да сум послободна за да отидам на гинеколог.
   
 7. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Девојки ве молам кажете ми кога е најдобро и најточно да се направи тест за бременост?
  Јас направив веднаш следниот ден од кога ми задоцни и покажа негативно, но ми рекоја дека било рано а сега веќе ми доцни 6 дена....
   
 8. rakce89

  rakce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  388
  Probaj so soda bikerbona provereno,ako zapeni kako koga sipuvas pivo znaci bremenost :) I najubavo e vo casa nekoja stara za da vidis ubavo :)
   
  На ssweety му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baby2014

  baby2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  125
  Шансите да си бремена, а да излезе негативен тест на еден ден доцнење се многу многу мали, веројатно зависи и кога е настанато оплодувањето. Повтори го тестот за секој случај, зошто моја другарка беше бремена со два негативни теста и конечно трет позитивен!
   
  На ssweety му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ssweety

  ssweety Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  фала ракче за тоа што ми кажа пробав со сода бикарбона и баш пењеше ...сега го чекам мажот ми и одам да купам тест .....одвај чекам па утре си закажав за на гинеколог :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (се надевам ќе биди позитивноооооооооооооооо
   
  На baby2014 и rakce89 им се допаѓа ова.
 11. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  девојки ај кажите како е ова тестот со содата? да не давам пари да купувам други тестови :D треба со утринска мокрака или нема врска?
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  15.240
  Пол:
  Женски
  bremenost/domasen-test-za-bremenost-t20946/
   
 13. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  го направив и многу пенеше :D ама ми покажа негативен тест пред 4 дена :tmi: сега ке го терам маж ми да се измочка ако пени и кај него не е точен тестот :rofl: :lol:
   
  На rakce89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rakce89

  rakce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  388
  Haha mene seuzte mi nema dojdeno mn malku peni ts meurcinja se pokazuvaat nagore ama drugarkami napravi isto vo isto vreme I ja sledevme sostojbata kaj nea ne penese aj neka proba masti I pisi ni odma ama ja mislam deka e tocen zasto dr drugarka bremena 7 ipol nedeli I toa kako penese samo da vidite ja mislam deka e tocno :)
   
 15. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  Кај мене многу пенеше како пиво се направи и вриеше некако сега го чекам да дојде и одма го терам да прави :D ке се фати за глава кога ке му спомнам :P :lol:

  да едитирам
  нестрплива бев да го чекам мм и ја натерав мајка ми :rofl: рече дека не пенело немало пена скоро ништо немало само како мали меурчиња како газиран сок ама неприметливо :) утре купувам уште еден тест ако покаже негативен значи не е точно, е ако има две црти ке рипам по дома :D
   
  На baby2014 и rakce89 им се допаѓа ова.
 16. rakce89

  rakce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  388
  10000% si bremena ako e taka castis
   
  На bridetobebt му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  пак јас :wasntme: и маж ми направи и ништо никаква реакција немаше :o и го пратив по тест па сабајле ке правам не се надевам многу зашто на терапија сум со метформин па викам можи и ради тоа така прави ама сепак имам тронка надеж :$
   
 18. rakce89

  rakce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  388
  Pa na tie apcinja sigurno pisuva dali od niv moze da e zgolemen hcg zasto jas kolku sto razbrav testovite I soda rabotat na ist princip ako e pokaceno hcg togas tie reagiraat :)
   
 19. bridetobebt

  bridetobebt Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  145
  не не , не се хормонски немаат врска со хцг , сабајле ви пишувам пуштајте срека да има две цртки :wasntme: :*
   
 20. rakce89

  rakce89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  388
  Ja znam deka vec ima ahahha ♡♡♡♡♡