1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

  1. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Self Clear може да покаже и десетина дена по односот, кај мене покажа 12 дена по односот. Се разбира не може да се верува на негативен резултат што е по 12 дена добиен, ама сепак :)
     
  2. lavicata

    lavicata Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    21
    Последна менструација ми беше на 15.06 имам редовно на 26-27 доцни 3 дена дали со тест за бременост може да се потврди дали сум бремена немам никакви симптоми нитту за пмс ниту за брененост освен што имам зачестено мокрење а притисокот ми стана низок односи имавме во плодни денови ид 14-20 ден
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.588
    Пол:
    Женски
    Штом ти доцни направи си тест :) срекно
     
  4. Macadr

    Macadr Нов член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ми треба ваша помош. Дечко ми пред месец дена сврши во мене, но јас послем 6 дена од тој однос добив. Дали има некоја шанса да сум бремена?
     
  5. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Да !Во 5 месец од брменоста си ]:)
     
    На Srne, Saricko и Jagoda123 им се допаѓа ова.
  6. protector

    protector Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Ми доцни скоро 10 дена. Само што направив тест (sure check) и покажа негативен резултат. Очекував да биде позитивен, па можно ли е да не покажал точни резултати (барем на тоа се надевам) ?

    Да додадам, градите ми се отечени, подуеност не чувствувам и симптоми како за пред добивање немам. Малку се побудалувам, чекам да сум послободна за да отидам на гинеколог.
     
  7. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Девојки ве молам кажете ми кога е најдобро и најточно да се направи тест за бременост?
    Јас направив веднаш следниот ден од кога ми задоцни и покажа негативно, но ми рекоја дека било рано а сега веќе ми доцни 6 дена....
     
  8. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Probaj so soda bikerbona provereno,ako zapeni kako koga sipuvas pivo znaci bremenost :) I najubavo e vo casa nekoja stara za da vidis ubavo :)
     
    На ssweety му/ѝ се допаѓа ова.
  9. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Шансите да си бремена, а да излезе негативен тест на еден ден доцнење се многу многу мали, веројатно зависи и кога е настанато оплодувањето. Повтори го тестот за секој случај, зошто моја другарка беше бремена со два негативни теста и конечно трет позитивен!
     
    На ssweety му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    фала ракче за тоа што ми кажа пробав со сода бикарбона и баш пењеше ...сега го чекам мажот ми и одам да купам тест .....одвај чекам па утре си закажав за на гинеколог :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (се надевам ќе биди позитивноооооооооооооооо
     
    На baby2014 и rakce89 им се допаѓа ова.
  11. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    девојки ај кажите како е ова тестот со содата? да не давам пари да купувам други тестови :D треба со утринска мокрака или нема врска?
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.791
    Пол:
    Женски
    bremenost/domasen-test-za-bremenost-t20946/
     
  13. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    го направив и многу пенеше :D ама ми покажа негативен тест пред 4 дена :tmi: сега ке го терам маж ми да се измочка ако пени и кај него не е точен тестот :rofl: :lol:
     
    На rakce89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Haha mene seuzte mi nema dojdeno mn malku peni ts meurcinja se pokazuvaat nagore ama drugarkami napravi isto vo isto vreme I ja sledevme sostojbata kaj nea ne penese aj neka proba masti I pisi ni odma ama ja mislam deka e tocen zasto dr drugarka bremena 7 ipol nedeli I toa kako penese samo da vidite ja mislam deka e tocno :)
     
  15. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    Кај мене многу пенеше како пиво се направи и вриеше некако сега го чекам да дојде и одма го терам да прави :D ке се фати за глава кога ке му спомнам :P :lol:

    да едитирам
    нестрплива бев да го чекам мм и ја натерав мајка ми :rofl: рече дека не пенело немало пена скоро ништо немало само како мали меурчиња како газиран сок ама неприметливо :) утре купувам уште еден тест ако покаже негативен значи не е точно, е ако има две црти ке рипам по дома :D
     
    На baby2014 и rakce89 им се допаѓа ова.
  16. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    10000% si bremena ako e taka castis
     
    На bridetobebt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    пак јас :wasntme: и маж ми направи и ништо никаква реакција немаше :o и го пратив по тест па сабајле ке правам не се надевам многу зашто на терапија сум со метформин па викам можи и ради тоа така прави ама сепак имам тронка надеж :$
     
  18. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Pa na tie apcinja sigurno pisuva dali od niv moze da e zgolemen hcg zasto jas kolku sto razbrav testovite I soda rabotat na ist princip ako e pokaceno hcg togas tie reagiraat :)
     
  19. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    не не , не се хормонски немаат врска со хцг , сабајле ви пишувам пуштајте срека да има две цртки :wasntme: :*
     
  20. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Ja znam deka vec ima ahahha ♡♡♡♡♡