1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку време тестот за бременост дава точен резултат?

Дискусија во 'Бременост' започната од praski4ka, 15 декември 2009.

  1. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Ти посакувам од срце да биди позитивен тестот ...сабалје пиши одма што си направила ...јас кога го пробав домашниот тест со содата пенеше....се отепав од скокање по дома и си закажав утре по ручек на гинеколг.....уффф кој ке чекаааа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На rakce89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    ова со содава ме за*ба и тоа убаво џабе се израдував, пенеше ко лудо и сабајле уште во 5 се разбудив тест да правам и негативен е :devil: |(
     
    На rakce89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    I mojot test e negativen ali pa uste nemam ni dobieno ima nadez :)
     
  4. rakce89

    rakce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    388
    Bese enli na pregled sto bidna pisi da znaeme :)
     
  5. bridetobebt

    bridetobebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    146
    не сум била не ке почекам да не добијам уште некој ден а каков тест правеше ти ја sure check два направив :(
     
  6. lili.g

    lili.g Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Lele kakva nadez mi dade :* se nadevam tvoeto bebuvce Sega trcka Okolu tebe golemi guski do vas :l:
     
  7. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    точно пред 1 недела дечко ми сврши во мене,а денес ми
    дојде,инаку редовна менструација си имав но овој пат 3дена ми порани..има ли шанси да сум бремена?
     
  8. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Нема. Тетката може да дојде и 5 дена порано. Штом редовно си добила шансите се никакви.
     
  9. zelcepapagalce

    zelcepapagalce Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    zdravo na site jas sum nova na forumot.Praskicka potpolno te razbiram vo ista situacija sme. jas sum vo brak dve godini, se obiduvame 1 god za bebence... ovoj mesec rabotevme intenzivno na toj slucaj... i jas kako tebe nemozev da izdrzam i napraviv test pred vreme (pred da mi dojde menstroacij) imam uste 3 dena do menzisot i mi pokaza negativen :(
     
  10. tanjee

    tanjee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Zdravo posle kolku vreme od odnosot moze da se napravi test
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    72.665
    Пол:
    Женски
    Mislam deka imase i vo druga tema prasano i ti imaa odgovoreno. Dve nedeli od odnosot, za najtocni rezultati barem 2,3 dena da ti kasni.. se na se 14 dena od ovulacija za najtocen test.
     
  12. Srne

    Srne Нов член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ijas bi sakala da ve prasam nesto nie pet godini se trudime za bebe na 28 bev vo sistina pravev hsg dok mi rece da vidime ovoj mesec moze psihicki ama jas site gorenavedeni simptomi gi imam a eve uste samo 4 dena e ciklusot a ovaa vecer nekako grcevi imam okolu papokot dali ima sansi i mene srekja damise masmeala
     
  13. Putnicka

    Putnicka Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdravo,nova sum na forumov i sakav da prasam.. so maz mi imavme nezastiten odnos na 06.01 i na 07.01 ama na 08.01 vekje zemav kapsula day after i sega po pravilo treba da dobijam okolu 22 bidejki posledna menstruacija mi bese na 22.10.2015..ama aber nemam od dobivanje..dali ima nekakvi sansi da sum bremena? da cekam da mi docni ili da pravam test?
     
  14. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Zdr imam edno prasanje i vo molam ako nekoj bil vo slicna situacija da mi pisi posledinite 3 4 meseci imam neredovna menstruacija no ovoj mesec voopsto ne mi dojde deneska pravev test za bremenost i pokaza negativen dali e mozebi se uste rano za da pokaze testot isto da kazam lani letoto vo juli imav spontan i se do pred 3 4 meseci mi bese redovna na 21 den mi doagase ve molam pisete mi
     
    На nikja му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Јас чекав да ми доцни 3 дена и правев. Така ти е најдобро.
     
  16. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Да си одиш на гинеколог ти е најубаво верувај.Имам другарка истото и се случуваше со нередовна менструација па на матичен и кажа што да превземе. Не се секирај, но оди и провери си се. :)
     
  17. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    a moze li da mi kazis imala nekoj problem ili bila bremenaaa zosto jas mn saakam da e taka
     
  18. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
    Не беше бремена, само имаше нередовна и дури што е и најинтересно матичниот и дал ко што знам некои апчиња за регулирање а имала мн голем исцедок и и кажал без оглед што и е нередовна може бебе да има кога сака наводно мн плодна била.
    Може да ти е од стрес, не знам, најубаво е да се провериш мирна ќе си верувај. А од се срце ТИ ПОСАКУВАМ ДА СИ! Ти касни? Направи тест! Јас правев тест кој можеше да се прави по неколку дена од односи и во било кое време и ми беше позитивен :)
    Ајде направи ако ти е мерак и пиши ни. :) (п.с мене ми каснеше така и приметив дека нешто е поразлично со мене бидејќи никогаш не ми закаснило )
     
  19. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.393
    Пол:
    Женски
     
  20. marinela111

    marinela111 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    napraviv jas deneska i pokaza negativen i zatoa pisav dali e mozno da e rano za test bidejki poslednite 3 4 meseci mi kasnese po 5 6 dena no sepak mi doadzae a ovoj ne mi e seuste