1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По колку часа седите на компjутер и што често правите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од BigRush-MM, 24 јануари 2013.

 1. BigRush-MM

  BigRush-MM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Ако има слична тема затвoраjте ja.
  Jaс си седам околу 1-2 часа на фб обично седам малце на jутуб понекогаш филмчиња гледам и времето ми "лета" :D
   
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  па, поприлично си седам кога имам време, а не знам по колку саати седам пошто се заборавам на фб. На јутуб си слушам песни, си седам на фемина и си гледам филмчиња. :D :D
   
 3. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  По цел ден. Или учам или се занимавам со нешто или програмирам, или гледам серии или си денгубам на фемина и фејсбук или гледам туторијали за програмирање. Немам гледано ТВ одамна се на компјутер прам скоро.
   
  На PussyHunter му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  по цел ден, на јутуб и фејсбук :D :D
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.749
  Допаѓања:
  122.244
  На работа сум цел ден.Што фемина,што работа,меилови најчесто.
  Дома,кога сум сама седам.На фемина,други форуми,а ФБ од навика ми е вклучен.Си читкам некои статии,си барам модни комбинации,зависи што ме интересира.Попладне ретко се вклучувам.Може пред легнување,чисто да проверам.
  Сабота сум обавезно дежурна,со Антена 5 во живо,ми прави друштво додека правам генералка :D
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Во последно време сѐ поретко.
  Немам многу слободно време за да седам пред компјутер, а освен тоа почнав слободните минути да ги користам за многу поубави занимливости. Порано се случуваше по цело попладне да сум на интернет и да читам најразлични статии на омилените сајтови или да гледам видеа на јутјуб.
  Сега се случува некогаш со денови да не го вклучам компјутерот, туку само преку мобилен да проверам мејл и да видам дали имам некакви пораки на фемина и фејсбук.
  Еве сега се уклучив само за да ја симнам и да ја изгледам последната епизода од Suits. Па додека се симнува, чепкам низ интернетов.
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Седам отприлика по 3 часа
  Најчесто на ФБ, фемина, јутуб, мотика и сл.
   
 8. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.016
  Многу малку , од цел ден нека ми се збере пола саат или саат време , најчесто сум на фемина , фејс , јутјуб и некој портал за читање . :)
   
 9. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Што правиме хмм па еве 80% од времето што се прави.
  1. јутуб укуцам crazy frog list , има 60 песни и ги пуштам сите да пеат додека не ми здосадат :lol:
  2. пуштам скајп и се ставам во соба со 3-4-7 луѓе од рандом земји и праиме муабет (праиме по 2-5 часа муабет за живот во нивната земја и мојта и остало)
  3. укључувам играта која треба да ја играме и играме сите заедно .


  Другите 20% се новите серии (Во Понеделник кога ќе искочат на замунда новите епизоди) , нови или некој стари добри филмчиња и порно... :

  по колку часа зависи од денот , пред колоквиуми 2-3 часа а може и воопшто да не седнам , слободно време по 5-7 а некогаш може и 14 часа , за време на распуст по 4-6 часа ,

  рекордот е 17 часа (со мали паузи за јадење и пиење и цигара) отидовме со другари и се оставивме бајаги , а после тоа на фудбал отидовме и тепавме..... и до ден денес незнам како не умре некој или падна барем во кома :^)

  тоа е кога имаш премногу слободно време а другите немаат :rofl: :rofl:
   
 10. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Па сигурно поминувам дел од денот на компјутер и најчесто седам на фејсбук, еве овде на фемина разгледувам што има ново, слушам песни на јутјуб, понекогаш и игри играм и работам некои проекти за на училиште :)
   
 11. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Па скоро цел ден...Зависи,некогаш може и цел ден да седам а некогаш воопшто да не седнам..5мин ако проверам фб и тоа. А најчесто сум на фб,фемина,јутуб.... :)
   
 12. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Најмногу 6 часа :D Најмалку 3! Fb, femina, форумот, хороскоп, youtube!
   
 13. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  354
  Можеби се збираат 7 часа дневно. Зависна сум и го мразам тоа кај мене. |( :envy: Киснам на Фејсбук,форумов,Јутуб,читам некои интересни статии по страниците и тоа е тоа. :)
   
 14. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Па по 5-6 часа најмногу...со паузи! :!:
  фб -> јутјуб -> фемина -> јутјуб -> фб.. :) repeat repeat repeat :lol:
   
 15. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Зависи кога како.. Најчесто сум на facebook, femina, goodreads, youtube..
   
 16. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Седам 1 до 2 саати :)
   
 17. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Околу 3-4 часа во просек
  Читам сајтови,се информирам за новости и на крај заглавувам на фемина :)
   
 18. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Ако не сум седнала цел ден, седнувам навечер и седам околу два часа , а вообичаено со прекини по пола саат неколку пати во денот. Прво отварам фејзбук, па хороскоп, па форумов, некои интересни страни успат и повторно од почеток :emo: 8)
   
 19. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  Собрано вкупно околу 4 часа дневно.
  Најчесто на фејсбук, фемина, читам и по други сајтови,се опуштам со кафе, чај, муабет со другарките на фб и скајп, гледам нови видеа на јутуб ,учам , дознавам нови работи, изтражувам од кеф и досада, барам помош за некој училишен предмет и што уште не.. :)
   
 20. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  3.891
  Пол:
  Женски
  6-7 саати :) Знам дека е многу ама...Најчесто на фб, фемина, youtube, игрички. онлајн весници(македонски и странски), и интересни работи од др. интернет страници.