1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По што ке ја паметите 2015-та година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од CrazyGirl15, 25 декември 2015.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.791
  Допаѓања:
  24.998
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите чланови на Фемина :) не видов тема за 2015 година , па решив ете да отворам :) ако не одговара или е дупла , слободно може да се сели у канта :lol: ајде јас да почнам прва бидејки ја отворам темата :
  Оваа година ке ја паметам и по добро и по лошо ...Да почнеме со добро :) првиот роденден на син ми , неговите први забчиња , многуте непреспиени ноки , борбите со температури од забчињата , првите чекорчиња , радоста на неговото лице кога тато си дојде од селективен , првите изустени зборови , неочекуваните подароци , сознанието дека наскоро ке имаме член плус у нашата фамилија и првото примање на сопругот во државна установа со редовна плата:)
  За лошите работи не би сакала да пишувам иако ги има многу , сепак сега тие се минато и нека си останат таму :D
  Вие сте на ред драги чланови на Фемина , споделете ги моментите по кои ке ја паметите годината што изминува :)
   
  На makedonkamak, theowndemon, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.372
  Допаѓања:
  60.405
  Ќе ја паметам по втора бременост, раѓање на мојата ќеркичка, преселбата, задоволување на материјални нешта, нови луѓе, соработници, ама иако се работи кои се убави сами по себе, сепак годинава ќе ја паметам и по премногу грижи, стресови, умор.
  Константен притисок и некои навистина тешки моменти на беспомошност.
   
  На CrazyGirl15, kjukli, makedonkamak и 7 други им се допаѓа ова.
 3. WhiteOne

  WhiteOne Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  По... мојата дефлорација.
   
  На CrazyGirl15 и kjukli им се допаѓа ова.
 4. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  2015-та ќе ја паметам повеќе по лошо, отколку по добро, за жал.

  Студии во мирување, јас во борба со себе, со невидливи сили, борба која кулминираше во негативна смисла во август. Кога преживеав тогаш, секогаш ќе можам. Овие несреќни настани ќе ми останат јасни во долго сеќавање, на мое огромно незадоволство. Прекин на хонорарната работа која ме исполнуваше. Малата инспирација за сликање.

  Во однос на добрите аспекти, ќе се сеќавам на радоста и еуфоријата која ме следеше благодарение на вистинската терапија и брзото опоравување. По доаѓањето на мачето кое ни го размрда домот и не' развесели сите. По купувањето на автомобил, по добивањето на фотоапарат за роденденот, кој не го пуштив од рака. Ќе ја паметам и по запишувањето на брат ми на факултет. Зачленувањето на форумов кој ми одвлекуваше внимание и ме исполнуваше со позитивна енергија. По комуникацијата со многу различни, но коректни форумски ликови кои ми се многу драги.

  Се надевам дека во 2016-та ќе биде подобро и дека ќе тргнат напред сите работи кои ми стагнираа, вклучително и здравјето. Не ми преостанува ништо друго освен надеж и вложување на труд. Само да не се повтори ништо од лошите работи од 2014-та и 2015-та година.
   
  На Nightwalker, CrazyGirl15, Dream-Girl и 16 други им се допаѓа ова.
 5. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.473
  Ако треба да изберам најубави и најгрди настани во животот, тоа би било 2015. Најпрекрасните личности ги запознав оваа година, луѓе какви што мислев дека не постојат. Успеав да си исполнам работи коишто си ги зацртав, а мислев дека нема да можам. И се' беше како во бајка, се' до октомври, кога еден настан успеа да ме убие психички во поим и да не знам за себе.
  Во новата 2016, посилни, похрабри. За уште поубави работи. :)
   
  На CrazyGirl15 и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 6. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.458
  Пол:
  Женски
  Прво ќе ја паметам по раѓањето на внук ми :inlove: Мојата љубов е он :hug:.
  Ќе ја паметам по преубавиот одмор летото:sun:,ќе ја паметам по една интересна обврска која ми донесе многу радост(hollest),ќе ја паметам по мојата прва врска и прекрасна љубов но и лекцијата која истата ми ја донесе:clap:,ќе ја паметам по правењето планови за животот после средно и сите нервози околу тоа :lol:

  Среќна Нова :d:
   
  На CrazyGirl15 и Ketchup им се допаѓа ова.
 7. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.621
  Допаѓања:
  321.430
  По раѓањето на малечкото.
  По преубавите моменти поминати дома со малото кога бев на породилно.
  По песочните плажи, кофички, количка, пелени, шишиња,кашички,...потење, дигање количка :rofl::rofl:
  По првата разделба со малечкото кога тргна во градинка ;(
  По повојници, дружење, гости, долги прошетки.
  Сите убавини што постојат за една жена мене ми се случија во 2015.
   
  На CrazyGirl15, kjukli, makedonkamak и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  По големите позитивни промени.
   
  На CrazyGirl15, kjukli, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  За жал ќе ја заокружам како лоша година :(
  Иако на почетокот се случија доста убави работи, Новата Година ја дочекав со него, по толку години паричето се падна кај мене на Бадник, двата месеци во Словенија, една долго посакувана остварена желба, свадба на една од подрагите личности во мојот живот и раѓање на нејзиното бебче, убавите моменти со него, изненадувањата кои му ги приредував а и тој мене, подготовките за новиот дом кои се уште траат,..
  Тоа траеше се до кај Август некаде, потоа се тргна надоле :(
  Проблемите со мајка му продолжија, беше и полошо од колку што очекував, проблеми со моите дома, финансиски проблеми, сврзување крај со крај, психичката состојба ми се влоши, паднав во депресија и ништо живо не можеше да ме извлечи од таму. Неуспехот од работа ме дотолчи :|

  Пак ќе кажам 2015 дефинитивно не беше моја година, се надевам 2016 ќе биде подобра, дека ќе се средат многу работи, дека ќе има некој прсврт во животот и дека конечно ќе можам да си заминам од тука..
   
  На CrazyGirl15, Ketchup, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.191
  Дефинитивно утната година за мене,иако имав некој успеси но тоа не ми ја одбележа за жал 2015 година,премногу нервози,многу стресови(што знам еден ден дека ке пукнат врз моето здравје),лош начин на живот,премногу работа,премногу замор,малку одмор,изгубив значајни луѓе за огромна жал ;/.Оваа 2015 година ке ја паметам по само едно нешто убаво,раѓањето на првата моја внука од фамилија,дефинитивно ми го продолжи животот за најмалце 30 години.

  Се надевам дека 2016 година,ке донесе преубави работи,дека ке имам минимални стресови и нервози,и повеќе насмевка на моето лице и на мојте најбиски.и дека оваа година сите ке бидат здрави и живи и дека Господ ке ги чува.
   
  На CrazyGirl15, Ketchup, crazylady и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Интересна година ми беше, многу подобра за разлика од минатата! Многу настани, ситуации, нови луѓе. Иако, ништо посебно не би издвоила..
  Кога ќе подразмислам, претежно по љубовта ќе ја памтам, многу љубовџиска година :D Некои нови стекнати пријателства, некои стари прекинати.

  Но, затоа 2016 ќе биде многу битна за мене има и зошто, ја чекам со душа!! :inlove:
   
  На CrazyGirl15, crazylady и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  43.551
  Пол:
  Женски
  Свадбата од сестра ми и раѓањето на внука ми, матурската вечер,запишувањето на факултет,првата 10ка и уште некои мали ситници кои ми ја одбележаа годинава и ми предизвикуваа насмевки.
  Се' што било негативно,сакам да остане во таа година,а следнава година само радосни вести да слушам од секого.
   
  На CrazyGirl15, Lella, kjukli и 8 други им се допаѓа ова.
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.251
  2015 mi zavrsi mnogu brzo neprimetno. Samo sto se navikanv da pisuvam 2015 veke zavrsuva. Ona sto mi se sluci vo 2015 e malku nervozi, premnogi obvrski. Najubaviot i prv leten odmor so sinko, zapisuvanjeto vo gradinka. Na profesionalen plan po dolgo cekanje uspeav da ja dobijam rabotata sto ja sakav. Zal mi e za koleskite koj gi napustiv od starata no se nadevam ke bidam ispolneta so dragi luge i na novata rabota. Vo ljubovta se tece onaka kako sto treba bez mnogu peripetija i nesoglasuvanja pa i brakot e najteskata domasna zadaca;)
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Скроз утната година и за мене е, нешто слично како Скопјетесакам само што фала Богу немав некои смртни случаеви во семејството.
  Се осеќам изнемоштено и нема ден да не се изнервирам за нешто, да не се разочарам. Што од луѓето, што од себеси. Малку и психички пропаднав, тоа го забележав и од грижи не сум можел да спијам до 04:00 сабајле, некогаш не можам да издржам па ќе пуштам по некоја солза. Исто изгубени пријателства кои всушност не ни беа пријателства, туку корист. Едноставно се затворив во себе, ми се случувало и ден-два да не зборам со никого. Ама се надевам на подобро, па некако преживувам од ден на ден.
  Една позитивна работа е што годинава се зачленив тука на форумов.

  Во 2016 сакам позитивни промени, помалку нервози и стресови и нормален живот. Сакам тоа што го замислувам да ми се исполни. А и сакам да запознам нови луѓе.
  На сите ви посакувам само убави работи во новата година и да бидете среќни и исполнети. Една виртуелна гушка до сите. :hug:
   
  На s1a1n1d1r1a1, Ketchup, Kukla994 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  По најубаво поминато лето. Иначе по друго ништо.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.045
  Пол:
  Женски
  Ќе ја паметам по успешно завршени магистерски студии, по убавите мигови и сите патувања во 5тата година заедно со мојот сакан, по изненадувањето за мојот роденден од најдрагите луѓе, по оние кои си го покажаа лицето (фала им најмногу) и ги делитнав засекогаш ,па од тогаш ми е мнооогу поубаво!
  Во 2016 сакам здравје ,мир и љубов за сите (звучам ко манекенкине:D ) и си ја чекам дипломата и едно заслужено добро работно место!
   
  Последна измена: 25 декември 2015
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.664
  Допаѓања:
  73.420
  Пол:
  Женски
  На почетокот од годината започнав врска, потоа следуваше процесот на запознавање на нашите семејства, многу убави моменти, но на крајот она што дефинитивно ја одбележа оваа година е мојата ненормална заљубеност и страст кон друг што се случи како од ведро небо и заради што ја прекинав врската која ја имав. И тоа што ми се оствари новогодишната желба:angel: Крајот на годинава ми донесе многу среќа.
   
 18. navyforever

  navyforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  591
  Пол:
  Женски
  2015 не почна како шо треба хаха ама сепак имаше некои нормални денови многу солзи и среќа. највеќе ќе ја памтам по деновите поминати со љубовта. :)
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  По патувањата. По убавите моменти со блиските и сакани мои кои ми се далеку. По потрошени билиони зборови во длабоко мудрувачки муабети со вистински луѓе.
  Се надевам 2016 ќе биде добра да ни донесе здравје, мир, кислород и мене ми ги продолжи патувањата, а најважно ми ја исполни и донесе желбата која срцево долго ја помислува, посакува и очекува.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  9.326
  Пол:
  Женски
  Ќе ја паметам по глупостите во школо, по ,,најфалениот,, клас на совети :D
  По тоа што се заљубив како никогаш досега, по плачењето на секој љубовен филм.Кога правевме тераса и стоев на една дасака која лежеше само на две шипки на 5-ти кат од зграда и цела се клатеше и мајка ми се дереше, пaдна болна жената помисли паднав од петти :rofl::rofl::rofl:
  И ќе ја паметам по многу убави моменти со фамилијата и друштвoто, лоши моменти можеби имаше ама не биле толку лоши штом не ми останале во сеќавање :D