1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

По што ке ја паметите 2015-та година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од CrazyGirl15, 25 декември 2015.

  1. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    По дознавањето на бременоста и зачленувањето на фемина :)
     
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.265
    По првото месено лепче за Бадник. По паричката што се падна кај него, целата магија на таа вечер, на интимноста душевна што прв пат споделив Бадник надвор од дотогашното семејство, што беше само со него.

    По првиот Божиќ со него, печеното свинско, црвеното вино и смеењето цел ден.

    По лудиот секс во секоја соба, во секоја поза, на секаде низ станот, гласните смеења за време на оргазам, модриците од страст на моите бедра и раце и гребаниците на неговиот грб.

    По венчавката и белите чевлички, неговата насмевка како никогаш дотогаш.

    По првиот тест за бременост во животот кој стана првиот позитивен тест за бременост.

    По првиот удар во стомакот од бебето и првото ехо кога го видовме малото човече, и неговата втора насмевка за паметење.

    По моментот кога нозете ми се пресокоа, кога бев преплашена, и го видов во него херојот во мојот живот.

    По колата што возеше директно кон нас на автопат, вкусот на метал во устата додека чекав судар за некоја секунда и неговите смирени раце кои ја одбегнаа.

    По неговата среќа после натпревар, препотен, изморен, со дрес кој капе, со бушава коса. По неговата лутина кога губи, и пак, надвор од се, силата да ми се насмевне дека сум во публика. По мафтањето на камера за време на натпревар илјадници километри подалеку од дома, знаејќи дека го гледам.

    По првата мигрена без апчиња.

    На работа, семејството, другарките, се остана исто, како што треба. Ништо спектакуларно.

    Кога вака правам резиме, сфаќам дека сум многу заљубена.
     
    На mila89, CrazyGirl15, monik55 и 27 други им се допаѓа ова.
  3. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Нмем некои посебни дешавки годинава, ама сепак ќе ја памтам по освоеното второ место на државниот натпревар во биологија
     
  4. ***nekoja***

    ***nekoja*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2015
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    873
    Пол:
    Женски
    некои работи се паметат вечно со дати денови години дусри и часови јас ке ја паметам по
    1 убавите и незаборавни моменти со саканата личност
    2 ноките поминати со солзи
    3 најубавио подарок од бог 01.09.2015г прекрасна внука ангелце мало
    4 најтажното....раскинувањето со саканиот губењето на саканиот.....
     
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Нaјпрвo ќе јa пaметaм пo зaчленувaњетo нa фoрумoв и пo зaпoзнувaњетo нa нoви пријaтели тукa. Не се случијa мнoгу рaбoти гoдинaвa зa рaзликa oд 2014 нo кaкo и дa е зaдoвoлен сум, зa среќa немaше мнoгу лoши случки, нo и тие мaлку ќе се oбидaм дa ги зaбoрaвaм и се нaдевaм немa дa се пoвтoрaт вo нoвaтa 2016. PicsArt_12-26-07.53.16.jpg
     
    На Umbrella22 и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    2015 година беше огромен предизвик, посебно за справувањето со мојата здравствена состојба.

    Патував многу, раскинав врска, запознав еден куп луѓе. Станав покомуникативна, поотворена, посреќна.

    Добив две награди за блогот :D
    Проектирав еден куп работи, цртав и за разлика од претходно, уживав во тоа.

    Тој се врати. Конечно.

    Си ја скратив косата. Танцував по цели ноќи. Се напив алкохол после година ипол. Се здебелив 10 кила (ова се надевам ќе го поправам во 2016та).

    Поубав е животот кога знаеш дека нема што да изгубиш повеќе.
    Некој ден најверојатно нема да можам да играм во дискотеки. Денес не е тој ден.
     
    На CrazyGirl15, papillonP, macka91 и 20 други им се допаѓа ова.
  7. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Би сакала што поскоро да ја заборавам
     
    На Lella и Spidy им се допаѓа ова.
  8. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    2015 дефинитивно ќе ја памтам по некои лоши работи, но секако имаше и некои позитвни работи.
    позитивни работи што ми се падна паричката на Бадник, па си помислив дека годинава ќе ми биде супер (што донекаде и беше), потоа раѓањето на внук ми, волонтирањето за време на летните месеци, прекрасната дружба со некои нови ликови, започнувајќи едно блиско пријателство кое се надевам дека ќе трае уште многу долго и да не заборавам се зачленив на форумов, каде сретнав многу ликови позитивни, депресивни (во некои моменти), влезени во пмс, нерасположени, но сепак луѓе со кои се коментираше на сите теми, луѓе кои ти даваат подршка за одредена работа и спремни да ти помогнат во секое време. сепак мислам дека од позитивни работи најмногу ќе ја запаметам по зачленувањето на форумов каде сретнав нај различни карактери.
    Од негативни работи, најмногу ме убија во поим март и април месец, се надевам дека ќе ги заборавам во најскоро време макар што тоа што ми се испослучува нема да се заборави така лесно.


    Имајте преубава 2016 година исполнета со убави моменти, а тажни воопшто и да ги немате. Се надевам дека ќе ги заборавите сите лоши моменти кои ви се случиле оваа година и во следната ќе влезете со крената глава и една голема насмевка, бидејќи го заслужувате тоа убави луѓе.
     
    На Lady Phoenix, Spidy и Ketchup им се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    по ништо !
     
  10. Manuela.

    Manuela. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2015
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    3.384
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно оваа година ми беше најубава.Се роди моето злато,мојата радост,моето СЕ!
    Имаше многу падови но успеав да се издигнам и да градам нов живот,нова иднина...
    Го добивме и станот и си направивме наше мало гнездо на љубовта и среќата.
    Сепак нема да заборавам на лошата вест која не погоди сите и сеуште мака мачиме да пронајдеме спас.Не сакам да мислам на тоа и го доживувам како еден лош сон иако не е така реалноста боли.
    Ама кога ке ја видам керками заборавам на сите лоши денови поминати,на сите понижувања.
    Сменив средина,сменив пријатели,само работата ми остана иста и за тоа сум срекна.
    Се на се беше прекрасна година:)
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Po stapuvanjeto vo brak posle 5 godisna vrska,imase malku nevkusni momenti no tie ke gi zaboravam samo ova ke go pametam :)
    Malku se zamagleni no :inlove:
    CAM00049-1.jpg
    IMG_4275-1.jpg
     
    На CrazyGirl15, kjukli, bella12 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мислев дека 2015та ми била обична година, без никакви посебни доживувања, сè додека не направив Review на годината на фејсбук :D Испадна дека сум имала прилично забавна година со многу авантури :lol: Прво ќе ја памтам по тоа како весело ми почна, уште на 1ви јануари, кога добив три повици - две другарки се верија, а еден другар ја запроси девојката. Годинава ќе ја памтам по убави свадби на кои се изнаиграв, а на едната бев и старосватица - многу, многу убава улога која прв пат ја одиграв :) Ќе ја памтам по раѓањето на едно малечко бебе за кое со мерак купував подароци. Ќе ја памтам по интересните патувања, по убавата награда и по неговиот успех за кој се радував.
    Сè на сè, немав некои големи поводи за частење, ама луѓето кои ми значаат - имаа. А тоа е скоро исто :)
     
    На CrazyGirl15, papillonP, macka91 и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Многу и не паметам, не бев доволно трезна годинава. :drunk:

    У глобала многу лабавка година.
    Со добро друштво, секој ден ми беше празник. :D
     
    На macka91, anel, kjukli и 7 други им се допаѓа ова.
  14. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    2015 та ми беше лоша година. Иако ветувачки почна во јануари,во февруари веќе склопив нова врска,што беше авантура што колку ми беше потребна,толку и ми беше непотребен луксуз во инаку мирниот живот.
    Ќе ја памтам по губиток на 3ца премногу блиски личности,за жал двајца од нив засекогаш ги загубив,а со другата личност веќе не комуницираме заради голема кавга.
    После тоа доживеав огромно разочарување на личен план и развој. Ми беше лоша година емоционално, од есенва почнав да се плашам од иднината,постојано да бидам вознемирена и несигурна.
    Сепак,имам надежи за подобра и поуспешна 2016 :)
     
  15. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Пo гoлемaтa прoменa нa мoјoт кaрaктер, oднесувaње и рaзмислувaње.

    Пo зaпoзнaвaњетo сo личнoстa кoјa ми пoкaжa кaкo е дa сaкaш и дa бидеш сaкaн, a истoвременo ми јa згoлеми сaмoдoвербaтa.

    Пo зaрaзувaњетo oд "вирусoт" јaпoнскa културa.

    Пo гoлемaтa пoзитивнa прoменa вo исхрaнaтa кaј мoите миленици.

    Пo втoрaтa сезoнa нa мoетo oмиленo aниме.
     
    На Anabelle.Amorette и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  16. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Почна многу лошо.
    Многу стрес, грижи, нерви...
    Иако морам да кажам дека сите сме здрави и живи и тоа е најбитно.
    Имаше секако и безброј убави моменти, но во однос на 2014 доста полоша.

    За 2016 сакам само повеќе да си гледам за себе и туѓите однесувања да немаат толкаво влијание врз мене и да се нервирам помалце.
     
  17. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    2015... па можам да речам дека ми беше највеќе одбележана со типичните промени за оваа возраст - матурската вечер, па примањето на факултет и запознавањето нови луѓе таму, пред некој ден и првата десетка. ^_^
    Плус тоа што кон крајот на летото за првпат станав тетка. :sun:
    Сè на сè мирна година беше, со ситници вредни за паметење како што кажа Анабелка. :D
     
    На macka91, anel, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    2015 за мене беше доста необична година. Кога гледам наназад, кога гледам 2014 Декември, и кога гледам 2015 Декември, како да гледам друго чупе, а не јас таму. Од однесување, до начин на размислување.
    Ќе ја паметам 2015 зошто мислам дека конечно почнав по малку да се делкам во глата и да си ја формирам „личноста“ во „зрелиот“ свет.
    Ќе ја памтам 2015 по ...
    - менструацијата која годинава почна да ме мрази и буквално на сите битни работи во мојот живот таа ми е неразделен пријател.
    - пријателите кои си заминаја.
    - најдобриот дечко за кој порано можев само да сонувам.
    - првиот ден на факултет дури се обидував да останам фокусирана и да видам кога ќе ми го прочитаат името зошто се ми се гледаше двојно (читај менструација).
    - првото предавање кај шо сфатив дека неќам поќе да одам на факултет.
    - блискоста која ја развив со брат ми во текот на 365 дена.
    - пријателите кои останаа.
    - пивофест.
    - рекордниот број пати одење на забар.
    - трите нови миленичиња.
    Листава ми се чини ќе оди до безкрај.
    Долг сплет на мили и немили настани кои ќе си бидат со мене ама баш за секогаш.
    upload_2015-12-27_0-11-7.png
     
    На CrazyGirl15, Someonespecial и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  19. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Толку спротивности во една година не се сеќавам да сум имала. Имав и прекрасни и многу лоши моменти.Ми се случи незгода и си ја расцепив главата, завршив на шиење со 14 хефталици во итна помош. По телото цела бев модра, крв ми течеше како од фонтана од глава до петици како во хорор филм, не ми беше јасно што ми се случува и од шок не почувствував никаква болка.За среќа немам посериозни последици освен што ми фали коса напред(на мојава ретка уште тоа фалеше) ама за 1 милиметар немам лузна на лицето, се е на главата и сум многу среќна поради тоа.Потоа ме касна пајак, како што претпоставуваа отровен, местото ми се инфицира, ми се отвори длабока рана и не можев да одам нормално без 3-4 кетонали на ден, уште имам чуден белег од тој убод.

    Од друга страна пак оваа година пропатував како никогаш до сега, бев на места за кои како мала воздивнував и се прашував дали некогаш ќе имам прилика да ги посетам.Патувањето ми е една од најголемите пасии и се чувствувам толку убаво и исполнето и благодарно затоа што коцките во животот ми се склопија на различни дестинации.Сакам диверзитет, сакам да учам и чувствувам на лице место и не можам да сум посреќна поради приликите кои ги имав досега.Прославив 2 години со дечко ми, ова ми е најдолга врска до сега и најисполнета и бескрајно сум благодарна што запознав и имам покрај себе толку прекрасна личност.Една другарка се вери, другата се вљуби исто така сум многу среќна и за нив.

    Па кога ќе размислам 2015 и не беше лоша година, на страна лошите работи, покрај вакви убавини, заслужуваат да се остават во сенка:)Само здравје во 2016, не сакам многу да планирам, ама многу сонувам, тука не можам да си помогнам :lol:
     
    На CrazyGirl15, Lella и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  20. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Mojot najgolem zivoten uspeh, mojata neizmerna radost, srekja i ljubov- mojata kerka.
    Ovaa godina ja obelezi tokmu moeto sonce- Alexandra.
    Da mi e ziva i zdrava i vesela dolgiiiii godini.
     
    На Someonespecial, CrazyGirl15, blueberry93 и 7 други им се допаѓа ова.